Sběrač - odvaděč dešťové vody z okap. svodu



Mydlan - (37) - 11.178 (?) 
8.1.2010 12:10, zobrazeno: 48210x

Dobrý den, poprosil bych vás o radu - na jaře bych z důvodu vzrůstajících cen vody chtěl uskutečnit sběr dešťové vody pro menší zahrádku. Stačil by nám 300 l sud na deš´tovou vodu. Nemám ale žádnou klapku jak z okapu vodu do sudu přivést - sud potřebuji mít cca 1m od okapu. Neporadili byste mi jak na to? Prý existuje něco s hadicí, co se nasadí do svodu a když je sud plný tak voda opět odtéká do geigeru a pak do drenáže. Díky za rady - hlavně prosím levné rqady:).

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 231.226 (?), 8.1.2010 12:42

zadajte do vyhladavača okapové systémy a v doplnkoch odvodu vody sú aj automatické hadicové doplnovace vody do sudov... napr. system SAG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 8.1.2010 13:13

Prodává se výklopka na okapový svod skoro v každém železářství či stavebninách. Sud ale musí stát těsně vedle roury svodu. Mně se ale neosvědčil, plech po vyklopení špatně těsní, takže část vody, když prší jen trochu, beztak odtekla do kanálu. Taky mi vadila voda přetékající z přeplněného sudu. Proto jsem jednoduše svod uřízl a připevnil koleno nasměropané do sudu. Do horního okraje sudu jsem vyřízl půlkruh a přinýtoval krátký plechový žlab, kterým odtéká přebytečná voda po naplnění sudu zpět do svodu a do kanálu. V listopadu, při vyprazdňování sudů pak koleno sundám a nahradím původní uříznutou rovnou rourou. Sud pod okapem je propojený pomocí spojených nádob a dalšími osmi. 
  Náklady jsou pár desítek korun, provoz bezporuchový.   Dvakrát do roka pár minut při upevnění a sundání kolena na objímku ve zdi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika