Natahovací hadice



Stránky: 1,  2   
host - 152.25 (?) 
20.4.2015 8:14, zobrazeno: 10093x

Dobrý den,

přijde mi, že by se nám hodila ta natahovací hadice, ale nevím, jestli dobře funguje a není to jen nějaká blbost.

Máte s tím někdo zkušenosti? Osvědčilo se, nebo jste to hodili po týdnu do sklepa?  :-)

Děkuji za zkušenosti,

Melisa

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 254.91 (?), 20.4.2015 11:18

Tak my jsme ji koupili hned, jak se objevila na trhu a pouze se natáhla a vyzkoušela. Od té doby je uklizena v originál krabičce. Sice se opravdu natahuje tlakem vody, ale nejde s ní už pohybovat (popotahovat...). A to my právě na zahradě potřebujeme. Takže je k dispozici - (Svitavy)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 15.90 (?), 20.4.2015 12:05

Mně se to osvědčilo dobře. nezamotává se, pracuje se s ní dobře, lze s ní pohybovat i popotahovat.. Používám ji jen na mytí, na zalévání ne. Má jisté nevýhody:
1. Po skončení práce s hadicí a po uzavření kohoutu musíte ještě vystříkat natlakovanou vodu, aby se hadice smrštila. Nebo zavřít kohout těsně před skončením stříkání.
2. Pokud se do hadice něčím píchne, je neopravitelná a musíte ji o příslušný díl zkrátit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 107.76 (?), 20.4.2015 23:43
Mame s ni jen ty nejlepsi zkusenosti. Casto menime zdroje napousteni a musime i celou zimu denne napoustet zvirectvu, takze neustale se tahat s temi tezkymi klubky klasickych hadic, motat je, rozmotavat, uskladnovat aby nezmzly... to byla otrocina :-(Tuhle, I dlouhou, 42-metrovou odnese I decko na jednom prstu :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 21.4.2015 0:03

U nás by dlouho nevydržela. Hadice dostávají zabrat - občas na ni někdo šlápne nebo ji dře kolem podezdívky skleníku a podobně. Robustností se smršťovací hadice a PVC hadice nedají srovnat. Ještě odolnější už jsou jen PUR a gumové, ale to je do zahrady samozřejmě zbytečnost a navíc mají také svoje nevýhody. Na PVC hadici je potřeba dobrý naviják, jinak ženy, děti a starci mohou manipulovat jen s krátkým kouskem, tak 10 m max. Myslel jsem si, že PVC hadici zmrznutí nevadí, je pružná. Ale pokud máte někdo jiné zkušenosti, rád si je přečtu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 152.25 (?), 21.4.2015 8:15

Právě my zatím to máme tak, že máme nataženou pevnou hadici asi 35m, jednak to ve volném čase kouše pes, ale taky to blbě vypadá. Myslela jsem, že bychom měly k napojení 2 ty smršťovací, které by se snáz sklidily. Ono to časem bude zařízené jinak, ale teď je to takto. A tedy - žena jsem, ale manipuluji s podstatně delším "kouskem" - protože naviják nemáme a je to roztažené celé  ;-)   máte asi doma nějakou křehulinku.  :-D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 254.91 (?), 21.4.2015 10:58

Ano, pokud by ta hadice měla mít pouze jeden směr, tak snad, ale když potřebuji přecházet z místa na místo, tak s ní nejde moc manipulovat. Teda alespon nám to podle představ nešlo. Míla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 152.25 (?), 21.4.2015 11:04

Ale jakto? Věřím vám, ale nedovedu si představit proč by to mělo nejít?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 17.210 (?), 21.4.2015 9:07

Moje skusenosti su take, ze je najlepsie urobit rozvod pod zemou tak, aby bol pozdlz celeho pozemku zahrady, najlepsie stredom popri chodniku, ale to treba individualne usit na tvar pozemku.... a urobit podla velkosti pozemku 2-3 miesta, ci viac, kde sa da hadicou napojit. Takto bude typ a velkost hadice druhoradou zalezitostou, o pohodli ani nehovorim. Mysliet ale treba na odvodnovanie pred zimou (spadovanie, ventily, sachta, alebo kompresor). V zahrade podobne ako zavlaha nie je dolezite mat rozvody v nezamrznej hlbke.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 152.25 (?), 21.4.2015 11:15

To ano, všelijaké plány by i byly, ale letos to určitě nebude a vzhledem ke stavu staré hadice musíme koupit novou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika