Nádoby na vodu - které jsou opravdu nezávadné?



host - 149.66 (?)
12.11.2008 12:59

Dřevo, nebo podobný materiál se podle mně vkládá do zamrzajících skruží nebo jiných nádrží proto, že jako měkčí materiál pohltí tlak ledu při zamrzání, ten by jinak působil na stěny nádrže, které jsou pevné a ty by praskly. Jedná se o nádoby, které jsou zapuštěné v zemi, promrzne-li nádoba celá, není asi záchrany.

Já na své zahradě mám zapuštěnou betonovou skruž jako "leknínové oko" a na zimu tam dávám kus trámu, nebo fošny, keré "zašprajcuju" tak aby konec vyčníval z vody, ale délkou obsáhl co nejvíce z vodního sloupce. Také se mi osvědčil delší hranol z polystyrénu, na jehož jeden konec jsem přikotvil zátěž, aby plaval svisle a "čučel" z vody.

Jadrný 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 80.39 (?), 5.5.2008 8:42

Vana, na to, kolik se do ní vejde, zabere moc místa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 124.6 (?), 5.5.2008 8:57

... to máte pochopitelně pravdu:-), ale zahrada je opravdu velká, takže o místo zase až tak nejde. Spíš mi jde o případné neznehodnocení vody... ale říkám si, že to by snad při styku s povrchem vany nastat nemělo (mám na mysli různé olupování materiálu, uvolňování případných závadných látek atd...)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 94.187 (?), 4.10.2008 14:14

chce to ibc kontejner. ten je nejlepší. rozměry cca 1x1. objem 1000 litrů

da se v bazaru koupit za 1000 a novy za 4000 nebo při objednávce nad 5 ks 1ks za 500

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.78 (?), 26.10.2008 21:53

Rovněž se připojuji, použil jsem tři kontejnery zapojeny v kaskádě.Po prvním roce jsem je natřel proti řasám 2x Renolastem.Dva roky je používám bez problémů, Vypouštím až koncem listopadu. A v zimě jsou venku také. Příští rok obnovím nátěr pouze vrchní strany jina jsou OK. Dešťovku používám i jako užitkovou do automatky na WC a do bojleru na sprchování. Problém byl v čistotě vody. Hrubá nečistota zústává v podzemní nádrži ale jemný kal se usazoval na WC a bílé prádlo nebylo také bílé. Po různém zkoušení jsem to vyřešil razantně, koupil jsem pískovou filtraci k bazénu a je vystaráno! Trošku jsem si pohrál se zapojením a zatím funguje bez problémů. Příští týden ji bude rozdělávat, tak uvidím co vyfiltrovala.  Zdraví Jerry. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 26.10.2008 22:02

Předpoklám, že jste Renolastem natíral tanky z vnější strany, nikoli vnitřní plochy. Renolast je naprosto nevhodný pro styk s potravinami a pitnou vodou a ani užitkovou, zvlášť používala-li  by se  praní, koupání či k zálivce zemědělských plodin , jedná se o nátěr na střechy a vnější betonové povrchy na bázi bitumenů.
 V případě nevhodného použití bych byl spíš zvědavý na stav jaterní tkáně a kostní dřeně uživatelů, než na stav pískového filtru.

Na podobné nátěry je bezpečným a velmi odolným nátěrovým prostředkem Bisil, případně Epolex a epoxidový email S2321/1000 Epolex , ten ale pouze v bílém odstínu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.66 (?), 12.11.2008 12:59

Dřevo, nebo podobný materiál se podle mně vkládá do zamrzajících skruží nebo jiných nádrží proto, že jako měkčí materiál pohltí tlak ledu při zamrzání, ten by jinak působil na stěny nádrže, které jsou pevné a ty by praskly. Jedná se o nádoby, které jsou zapuštěné v zemi, promrzne-li nádoba celá, není asi záchrany.

Já na své zahradě mám zapuštěnou betonovou skruž jako "leknínové oko" a na zimu tam dávám kus trámu, nebo fošny, keré "zašprajcuju" tak aby konec vyčníval z vody, ale délkou obsáhl co nejvíce z vodního sloupce. Také se mi osvědčil delší hranol z polystyrénu, na jehož jeden konec jsem přikotvil zátěž, aby plaval svisle a "čučel" z vody.

Jadrný 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 229.253 (?), 11.8.2009 11:53

Také jsem koupila 2 IBC kontejnery, které budou sloužit jako nádrže na vodu ze studny na zalévání. Jsou bílé, napadlo mě navléct na ně černý igelitový pytel nebo ušít z černé netkané textilie obleček. Barvy mi nepřijdou moc ekologické a děti všechno olizují...

Máte s tím někdo zkušenosti, jakou to má životnost a co tvorba řas?

Děkuji. Pavla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Regrep - (25) - 149.253 (?), 13.6.2012 20:31

Zdravím,

také jsem pořídil ten velký 1000L kontejner černé barvy v kleci. Byla v něm nějaká průmyslová tekutá pryskyřice. Mám ho asi týden a stále to strašně smrdí, ikdyž už tam nic není...

Doufám, že to brzy vyčichne a já to budu moc naplnit vodou z potoka.

P.S.

Snad to bude nezávadné, bralo nás to tam hodně lidí na zahrádky... :-)Někteří opakovaně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 13.6.2012 21:19

No, já jsem o kontejneru taky uvažoval, ale nakonec jsem nakoupil 5ks 200l nových plastových sudů s víkem v Bauhausu, tuším po 380Kč/ks. Ta cena v porovnání ke kontejneru s nějakým neznámým zbytkem sajrajtu mi nepřipadla zas až tak vysoká. Pravda, zaberou víc místa, ale jen přes sezónu, pak se složí do sebe. Také případné odstranění nečistot je bez problémů. A nemusím řešit rozbor vody, zda si nezamořuji zahrádku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika