Jaké zvolit čerpadlo do sudu



Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 76.241 (?)
6.6.2009 14:52

Grizzli ma vacsi prikon, nie vykon. Skuste si zistit pracovnu krivku, Pripadne max vylak a prietok. Ak ma tieto parametre lepsie Gardena tak jej 300 W je vyhodou na mensom ucte za elektrinu.

Ak ma Gardena regulator tlaku, je to velka vyhoda. Aj ten filter. Inak osobne tieto cerpadla nepoznam. Na tieto cerpadielka by stacila aj kvalitna 1/2 hadica, vzhladom na male prietoky. Ale lepsie dat na odporucania vyrobcu,

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
wašek - (3) - 202.100 (?), 6.6.2009 12:22, zobrazeno: 13804x

Dobrý den,  chtěl bych poprosit o radu, jaké koupit čerpadlo do sudu. 

Do sudu čerpáme vodu kalovým čerpadlem ze studny a tuto vodu bych chtěl použít na stříkání hadicí.

Musím přiznat, že se v této problematice příliš neorientuju. Na internetu jsem našel modely, které se dají zavěsit na okraj čerpadla. Jedná se o následující 2 výrobky, jeden je zn. Gardena, druhý je Grizzly:

- Čerpadlo Gardena 2000/1

- Čerpadlo Grizzly TRF 405K

Na tom Grizzly se zdá být lepší, že to má větší výkon (400W, Gardena jenom 300W). Gardena má filtr nečistot, což Grizzly asi nemá, ale mělo by to brát nečistotu až do 5 mm, což by mělo být snad v pohodě. Jestli jsem to dobře pochopil, tak ta Gardena by se měla při postřikování z postřikovací pistole sama vypínat a zapínat při dosažení určitého tlaku. Snad jsem to pochopil správně...

Doporučili byste mi některé z těchto čerpadel koupit? Potřebujeme zalévat asi 10 záhonů, nic moc velkého. Délka hadice by měla být asi 15 nebo snad i 20 metrů: vím, že se od toho nedají očekávat nějaké zázraky, ale aby ta voda aspoň trochu obstojně tekla.

A ještě jedna otázka: jakou k tomu koupit hadici? Je lepší 1/2'' nebo 3/4''? Zdá se mi, že by měla být lepší 3/4'', protože by to tu vodu mělo míň brzdit, takže by snad měl být silnější proud.  Ale fakt tomu moc nerozumím, takže moc díky za každou radu!

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 76.241 (?), 6.6.2009 14:52

Grizzli ma vacsi prikon, nie vykon. Skuste si zistit pracovnu krivku, Pripadne max vylak a prietok. Ak ma tieto parametre lepsie Gardena tak jej 300 W je vyhodou na mensom ucte za elektrinu.

Ak ma Gardena regulator tlaku, je to velka vyhoda. Aj ten filter. Inak osobne tieto cerpadla nepoznam. Na tieto cerpadielka by stacila aj kvalitna 1/2 hadica, vzhladom na male prietoky. Ale lepsie dat na odporucania vyrobcu,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 38.30 (?), 6.6.2009 17:15

Na trhu je ještě jedno podobné čerpadlo, kterému bych věřil víc než Grizzlymu a je jím Al-ko RAIN 2500.

Pokud jsem to pochopil dobře, chcete vodu ne jen čerat ze sudu do konve, ale taky na čerpadlo připojit zahradní hadici s postřikovačem. To boužel nejde, tlak mají všechny zmíněné jen 1,1 bar. Když si k tomu připočtete ztráty tlaku v potrubí atd, sotva vám to na konci hadice poteče... Možností je zahradní čerpadlo (nepřeberné množství od Gardeny, Aquamouse, AL-KO, GÜDE, Aquacup, EasyPump,...) a nebo tlakové ponorné čerpadlo (AL-KO TDS 1001/3, GÜDE GDT 900)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 128.44 (?), 6.6.2009 18:10

S hadicí máte pravdu, ale s 3/4" se hůř manipuluje, je tuhá. Je dobré vést tu část rozvodu, která se nepohybuje tříčtvrtkou a "akční" konec 1/2".Pokud jde o tlak, musíte najít něco, co bude dávat tlak alespoň 2 bar. U čerpadel je to vždy kompromis mezi dodaným množstvím a výtlačnou výškou. Asi bych tam pověsil nějaký magnet (hc55, ruche).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
wašek - (3) - 202.100 (?), 7.6.2009 17:49

Moc děkuju za vyvedení z omylu ohledně čerpadla do sudu. Na ilustračním obrázku k tomu čepradlu byla slečna, která držela asi 3-metrovou hadici a pěkně se usmívala, takže mě to trochu zmátlo. Tlak 1,1 bar by byl asi na delší hadici málo.

Zaměřil jsem proto svoji pozornost na kategorii "zahradní čerpadlo". V jedné ze zdejších starších diskuzí jsem objevil radu, že je k němu potřeba dokoupit ještě navíc "předfitr nečistot" a "zpětnou klapku". Po delším pátrání jsem objevil čerpadlo, které je "předfiltrem nečistot" už pravděpodobně osazeno. Je dokonce možné, že má i tu "zpětnou klapku", jestli jsem tedy správně pochopil, že má za účel udržet natlakování při vypnutí a opětovném spuštění čerpadla.

Zahradní čerpadlo AL-KO JET F 1000

Mohli byste mě prosím opravit, jestli se v něčem pletu? Byl bych rád, kdyby šlo koupit čerpadlo už přímo s tím předfiltrem, protože ten samostatný předfiltr stojí snad až kolem 1000 Kč. I tak do toho asi bude potřeba dokupovat vložky...

Moc děkuju za všechny Vaše rady!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 128.44 (?), 7.6.2009 18:31

Zpětnou klapku potřebujete, pokud chcete mít rozvod bezobslužný a trvale pod tlakem. Tedy vodárnu. Pokud jde o rozvod ze sudu, zdá se mi klapka trochu zbytečná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 194.223 (?), 7.6.2009 18:08

Dobry den co se tyce cerpadla tak je nejlepsi od al-co ponorne tlakove cerpadlo TDS 1201-4 stoj 150 EU cerpu ze studny 8m 1/2"nebo 3/4" ohromny tlak 100% doporucuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika