Hadice Semperti a čerpadlo



host - 91.21 (?)
9.5.2009 11:02

Najděte si doplněk DV 1,stojí okolo 900kč nebo siho můžete zhotovit je to vhodné k membránovému čerpadlu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
FilipS - (10) - 7.28 (?), 7.5.2009 14:53, zobrazeno: 10300x

Dobrý den, hledám hadici na zalévání, čerpání vody a bežné použití na zahradě. Měl jsem nějakou noname hadici, ale po pomerně krátké době se začala lámat a přetáčet. Na diskuzi jsem četl o hadicích Claber a Gardena. Vesměs z diskuzí vyplynulo že nejsou špatné ale cena neodpovídá kvalitě což mi není po chuti - potřebuju minimálně 50 metrů... Někde jsem se dočetl, že velmi dobré jsou hadice od firmy Semperit. Na jejich stránkách mne zaujaly hadice ISC a IV6. Nevíte, která bude na zahrádku lepší a kde by se daly koupit? Psal jsem na firemní mail, ale k odpovědi se moc nemají... Můj druhý dotaz se týká črpadla. Chci si do sudu pořídit čerpadlo, které bude napojeno přímo na hadici. Čerpadel je habaděj, ale všechny v rozumné cenové kategorii nemají tlakový vypínač - nevypnou se, když zavřu přívod vody přímo na rostřikovači, což je hodně nepraktické když například několikrát napouštím vodu do konve. Musím pak vždycky vyrazit k čerpadlu a to je celkem na nic.Jde o členěný pozemek o rozloze 400 m Děkuji za odpověď.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 73.225 (?), 8.5.2009 21:56

Často se používá k automatockým systémům zavlažování tlakový spínač. Vyrábí ho Gardena - při poklesu tlaku zapně čerpadlo a při dosažení maximálního čerpacího tlaku ho naopak vypíná. Stojí ale kolem 2000,-

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 111.132 (?), 9.5.2009 7:48

Tlakový spínač pro domácí vodárny stojí obvykle kolem 400 Kč. Prodává se v obchodech s čerpadly. Pracovní rozsah je obvykle 2 bary zapínací tlak, 3 bary vypínací, tyto tlaky lze jednoduše upravit otáčením šroubků ve spínači.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 174.65 (?), 9.5.2009 8:04
Tlakový spínač nemůžete použít k téměř žádnému ponornému čerpadlu (kromě typu nautila, apod.) Nemají totiž zpětnou klapku, takže voda teče ihned zpět a tlak během vteřiny spadne. Díky tomu by se po vypnutí čerpadlo neustále vypínalo a zapínalo. Řešením může být vodárna, klidně bez akumulační nádrže, tzn. čerpadlo je nad sudem. To již bývá osazeno tlakovým spínačem z výroby - dle typu, možnod polnit, nebo druhá možnost je osadit elektrický vypínač čerpadla ke konvi, třeba přímo na rozvaděči prodlužovacího kabelu, ale umístit jej tak, aby se k němu nedostala voda z hadice. Ideální by bylo udělat sloupek se zásuvkou a vypínačem mezi zásuvkou a zástrčkou, klidně může být i na dálkové ovládání :-). Jinak hadice semperit pro průmyslové kapaliny jsou velmi kvalitní, pro vodu nevím, neviděl jsem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6492) - 128.44 (?), 9.5.2009 8:11

Nemáte pravdu, ponorná čerpadla zpětně nepropouštějí, je to dáno principem funkce. Tlakový spínač se k nim připojit dá, nevýhodou ale je časté spínání při nízkém odběru. Je nutné zařadit alespoň malý vzdušník, stačí 1 metr 3/4 hadice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 111.132 (?), 9.5.2009 9:02

Moje ponorné čerpadlo s oběžným kolem (Sigma GTFU) propouští, každopádně kdybych chtěl, aby nepropouštělo, byla by to otázka jednocestné klapky za 90 Kč. Jak je to u membránových nevím.

Co to je vzdušník a jak se připojuje - představuju si svisle umístěnou a na konci zacpanou hadici připojenou kolmo k zavlažovací hadici jako vedlejší větev T-kusem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 91.21 (?), 9.5.2009 11:02

Najděte si doplněk DV 1,stojí okolo 900kč nebo siho můžete zhotovit je to vhodné k membránovému čerpadlu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 73.225 (?), 9.5.2009 10:45

Vůbec se v této problematice nevyznám - vzdušníkem myslíte hadici s větším průměrem, která bude objemem sloužit k vyrovnání tlaku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6492) - 128.44 (?), 9.5.2009 19:51

Ano. Viz příspěvek s DV 1. V mé odpovědi je nepřesnost a sice že rotační ponorná čerpadla pokud nejsou vybavena zpětným ventilem, tlak neudrží. V tom má A.W. pravdu. Membránová, nebo pístová čerpadla tlak udrží. Pokud jde o vzdušník, je to dobře popsané u DV 1, mrkněte se tam. Princip je v tom, že kapalina je nestlačitelná, vzduch ano. Vzduch přijme zásobu tlaku a zase ji vydá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 174.65 (?), 9.5.2009 20:49

No proto :-). Jen k těm membránovým čerpadlům. Ony tlak chvíli udrží, ale přesto pomalu padá. Pro závlahu by to asi stačilo, ale pokud by člověk zapomněl čerpadlo zapojené, tak by stejně spínalo v řádu desítek sekund (vyzkoušeno na ROB 2). Dále stal udrží všechna vícestupňová ponorná čerpadla, která jsou určena jako vodárny, ale z běžné nabídky kalovek a jednostupňových ponorných čerpadel nebude, tipuji, jediné, které by toho bylo schopno.

Pokud jde o dodatečnou instalaci zpětné klapky, tak plovoucí musí být instalována ve vodorovné poloze a pružinová tak akorát odpálí čerpadlo (s výjimkou membránového), protože klade dost vysoký odpor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika