Čerpadlo vs. vodárna vs. automat



tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.252 (?)
15.4.2013 14:03

zdravím, kolísání tlaku na postříkání zahrady nebo použití wapky nemá vliv, dá se i nastavit jinak než z výroby, bývá např.tlak sepnutí a vypnutí nastaven někde mezi 2,5 bar až 3,5 bar.Na vapku doporučuji použití filtru, pokud berete vodu z dešťové vody z nádrží pod zemí.Takže doporučil bych domácí vodárnu se zásobníkem.Cena kolem 7-8 tis.Jedno nebo třífázový motor.Nádobu doporučuji spíše větší než menší.Nedoporučuji kupovat hoby nebo super hyper zboží, je problém se servisem, když se něco podělá.Doporučuji koupit u místního prodejce, když něco, tak mu to hodíte zpět ať se stará.Můj prodejce při výpadku mojí vodárny mi zapůjčí náhradníyes

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 11.87 (?), 15.4.2013 13:43, zobrazeno: 22563x

Potreboval bych poradit s vyberem cerpadla pro zahradní pouziti. Zadny zavlazovaci system nemame, bude to slouzit jenom pro zahradni hadici.

Klasicke cerpadlo odpada, protoze to v tu chvili nemuzu pripojit rozprasovaci stop-pistoli nebo vapku.
Tzn. vodarnu nebo automat? U vodaren s tlakovou nadobou se mluvi o kolisani tlaku, ale netusim, jak vyrazny kolisani to bude, jestli to ma smysl pro muj ucel vubec resit.
Automat by to mel vyresit, ale zase cena je o dost vyssi.

Vodu budu tahat z destovych nadrzi tesne pod povrchem zeme.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.252 (?), 15.4.2013 14:03

zdravím, kolísání tlaku na postříkání zahrady nebo použití wapky nemá vliv, dá se i nastavit jinak než z výroby, bývá např.tlak sepnutí a vypnutí nastaven někde mezi 2,5 bar až 3,5 bar.Na vapku doporučuji použití filtru, pokud berete vodu z dešťové vody z nádrží pod zemí.Takže doporučil bych domácí vodárnu se zásobníkem.Cena kolem 7-8 tis.Jedno nebo třífázový motor.Nádobu doporučuji spíše větší než menší.Nedoporučuji kupovat hoby nebo super hyper zboží, je problém se servisem, když se něco podělá.Doporučuji koupit u místního prodejce, když něco, tak mu to hodíte zpět ať se stará.Můj prodejce při výpadku mojí vodárny mi zapůjčí náhradníyes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 115.37 (?), 15.4.2013 14:17

Kupte vodárnu, celkem kvalitní je značka Wilo. I když na nějaký to zalejvání poslouží i levná z BauBau - asi nebudete čerpat x kubíků každý den. Kolísání tlaku wapce nevadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 11.87 (?), 15.4.2013 14:19

Zacnu cenou, 7-8tis. mi pro moje pouziti prijde hooodne a mel jsem predstavu o cene cca polovicni. Beru to tak, ze nez bych 7-8tis. Kc protocil v mestske vode, tak by to par let trvalo a tim padem bych ani nic porizovat nemusel.

Cetl jsem jeste o variantach klasickeho cerpadla se spinacem.

Takze co treba kombinace cerpadla Gardena 4000/5 Comfort 01732 se spinacem Elpumps DSK 10

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 14.199 (?), 15.4.2013 14:38

Je vcelku jedno, jaký tlakový spínač použijete. Podstatné je, že takový systém se nedá provozovat bez vzdušníku. Tím může v případě vibračního čerpadla být třebas jen metr svislé 3/4 hadice. Pokud tam bude čerpadlo rotační, brzo by častým spínáním asi shořel motor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.252 (?), 15.4.2013 22:14

nechci odrazovat, ale poloviční náklady v tomhle případě znamenají dvojnásobné náklady při opravě...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 15.4.2013 22:30

O vibračním čerpadle nemůže být v takovémto případě ani řeči. V cenové hladině, jakou dotazující předpokládá, lze použít jen hobby sestavu sacího čerpadla. V případě poruchy obvykle neopravitelné, takže koupit nové.

V případě vynaložených 7 až 8 tisíc je daleko větší výběr možností, např. ponorná vodárna. V dnešní době lze doporučit čerpadla jen na 220 V, jiná z mnoha důvodů nemají smysl (snad jen EVGU u některých vybraných typů studní).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 213.126 (?), 15.4.2013 22:53

V Lidlu je čerpadlo s Prescontrolem za 2200kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 14.199 (?), 16.4.2013 6:25

Můžete upřesnit proč o vibračním čerpadle nemůže být řeč? 8 tis. jsem pochopill jako částku, kterou v žádném případě tazatel investovat nechce. Běžné vibrační čerpadlo pořídí daleko levněji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 167.132 (?), 16.4.2013 8:14

mám membránovou ponorku z burzy z polska, jede dobře, ale je to hodně let, co je koupena a ani nevím, jestli se takové-docela kvalitní-ještě prodávají, je tuším ruská a stála pár stovek, ale při mytí je třeba mít zásuvku blízko, ať člověk nelítá sem a tam vypínat.Na vapku stačí i zásobník vody a měla by si sama nasávat, ale jen některé to opravdu umí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika