Čerpadlo vs. vodárna vs. automat



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?) 
16.4.2013 8:29

Membránová, tedy plnoprůtoková, čerpadla se nemohou používat ve spojení se spínacím automatem. Pokud by tedy chtěl použít, kvůli kolísání tlaku, automat, je nutné použít čerpadlo s oběžným kolem.

Jen poznámka pod čarou jako můj osobní názor. Značka Willo se v posledních letech hodně pohoršila na kvalitě. Po sérii reklamací jsem ji přestal doporučovat. Některá hobby čerpadla vydrží více.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 14.199 (?), 16.4.2013 8:48

Vy ale popisujete spínací automat s regulací otáček, moderní vymyšlenost. To ovšem tazatel stěží ufinancuje, mimoto použití takového systému na zahradu je tak trochu docela hodně plýtvání. Samozřejmě že membránové, nebo pístové vibrační čerpadlo s obyčejným tlakovým spínačem bezproblémů funguje. Mám takové na zahradě několik let k plné spokojenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 16.4.2013 12:12

Aha, tak nejdříve trochu vysvětlení. Spínací automat (presscontrol) je elektronické zařízení, které nahražuje klasický tlakový spínač. Při každém otevření kohoutku dojde k sepnutí čerpadla. Zařízení tedy hlídá pokles tlaku přes spodní (spínací) mez (obvykle kolem 2 atm). Horní tlak je dán výkonem čerpadla. Výstupní tlak je proto konstantní a nedochází ke kolísání, jako u systému s tlakovou nádobou a tlakovým spínačem. Po zavření kohoutku zařízení ještě po dobu cca 15 vteřin zůstává v sepnutém stavu (tedy tlačí do zavřeného ventilu - proto čerpadlo s oběžným kolem). Je to ochrana proti častějšímu spínání (než 15 vteřin). Cena takového zařízení je cca od 1.000,- do 1.500,-. (doporučuje se třeba automat Brio). Tato zařízení se dnes běžně používá i do sestav domácích vodáren. Celá sestava je pak menší a levnější. Krom jiných výhod funguje i jako hlídač běhu na sucho, takže se doporučuje i do vrtů.

Vibrační čerpadlo tedy s obyčejným tlakovým spínačem funguje (i když se to příliž nedoporučuje třeba u Malyšů), ale není vhodné ho zapojovat s výše zmíněným spínacím automatem. 

Frekvenční měniče s regulací otáček je úplně jiná kapitola. Zkušenosti s nimi jsou zatím rozporuplné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 16.4.2013 8:29

Ja o servisu a udrzbe vubec neuvazuji. Pokud odejde, koupim jine v podobne cenove hladine. Rodice vzdycky meli nejaky supermarketovy vyrobek v cene do 1500Kc (obycejne cerpadlo bez automatiky). Za dobu cca 20 let, kterou si historicky pamatuju, odeslo jedno cerpadlo a ted maji druhe. V tomhle segmentu pri hobby vyuziti opravdu nevidim duvod vyssi investice.

Zrejme koupit ten Lidl vyrobek, za tu cenou s 3 letou zarukou mi to prijde idealni, diky za info.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 5.149 (?), 16.4.2013 16:03

Odešla mně pumpa na vrtané studni 13 m hluboké. Tak jsem se rozodl mechanizovat si zdroj vody. Koupil jsem si generátor na 220 V s dvoutaktním motorem (3000,- Kč) a membránové čerpadlo ROB 2 za 2550,- Kč (něco jako Malyš ale české výroby). Nabízí k tomu i tlakovou regulaci, ale nevím za kolik, tu jsem nekoupil, nepotřebuji ji. Montovat budu asi někdy v květnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 78.5 (?), 17.4.2013 18:29

samozdřejmě doporučuji bau bau vodárnu za dva tisíce je po starostech není taky od věci podívat se co lidi nabízí na inzerát bazoš a tak dá se sehnat vodárna sigma kovoví výrobek cca za 8az 15 tisíc třeba za dvatisíce ale já mám neptuna z bauhasu za 2490 a v pohodě 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 126.3 (?), 16.10.2018 10:56

Dobrý den, doporučuji automat na vodu pro jeho univerzálnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika