Čerpadlo vs. vodárna vs. automat



host - 213.126 (?)
15.4.2013 22:53

V Lidlu je čerpadlo s Prescontrolem za 2200kč.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 11.87 (?), 15.4.2013 13:43, zobrazeno: 22598x

Potreboval bych poradit s vyberem cerpadla pro zahradní pouziti. Zadny zavlazovaci system nemame, bude to slouzit jenom pro zahradni hadici.

Klasicke cerpadlo odpada, protoze to v tu chvili nemuzu pripojit rozprasovaci stop-pistoli nebo vapku.
Tzn. vodarnu nebo automat? U vodaren s tlakovou nadobou se mluvi o kolisani tlaku, ale netusim, jak vyrazny kolisani to bude, jestli to ma smysl pro muj ucel vubec resit.
Automat by to mel vyresit, ale zase cena je o dost vyssi.

Vodu budu tahat z destovych nadrzi tesne pod povrchem zeme.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.252 (?), 15.4.2013 14:03

zdravím, kolísání tlaku na postříkání zahrady nebo použití wapky nemá vliv, dá se i nastavit jinak než z výroby, bývá např.tlak sepnutí a vypnutí nastaven někde mezi 2,5 bar až 3,5 bar.Na vapku doporučuji použití filtru, pokud berete vodu z dešťové vody z nádrží pod zemí.Takže doporučil bych domácí vodárnu se zásobníkem.Cena kolem 7-8 tis.Jedno nebo třífázový motor.Nádobu doporučuji spíše větší než menší.Nedoporučuji kupovat hoby nebo super hyper zboží, je problém se servisem, když se něco podělá.Doporučuji koupit u místního prodejce, když něco, tak mu to hodíte zpět ať se stará.Můj prodejce při výpadku mojí vodárny mi zapůjčí náhradníyes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 115.37 (?), 15.4.2013 14:17

Kupte vodárnu, celkem kvalitní je značka Wilo. I když na nějaký to zalejvání poslouží i levná z BauBau - asi nebudete čerpat x kubíků každý den. Kolísání tlaku wapce nevadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 11.87 (?), 15.4.2013 14:19

Zacnu cenou, 7-8tis. mi pro moje pouziti prijde hooodne a mel jsem predstavu o cene cca polovicni. Beru to tak, ze nez bych 7-8tis. Kc protocil v mestske vode, tak by to par let trvalo a tim padem bych ani nic porizovat nemusel.

Cetl jsem jeste o variantach klasickeho cerpadla se spinacem.

Takze co treba kombinace cerpadla Gardena 4000/5 Comfort 01732 se spinacem Elpumps DSK 10

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 15.4.2013 14:38

Je vcelku jedno, jaký tlakový spínač použijete. Podstatné je, že takový systém se nedá provozovat bez vzdušníku. Tím může v případě vibračního čerpadla být třebas jen metr svislé 3/4 hadice. Pokud tam bude čerpadlo rotační, brzo by častým spínáním asi shořel motor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.252 (?), 15.4.2013 22:14

nechci odrazovat, ale poloviční náklady v tomhle případě znamenají dvojnásobné náklady při opravě...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 15.4.2013 22:30

O vibračním čerpadle nemůže být v takovémto případě ani řeči. V cenové hladině, jakou dotazující předpokládá, lze použít jen hobby sestavu sacího čerpadla. V případě poruchy obvykle neopravitelné, takže koupit nové.

V případě vynaložených 7 až 8 tisíc je daleko větší výběr možností, např. ponorná vodárna. V dnešní době lze doporučit čerpadla jen na 220 V, jiná z mnoha důvodů nemají smysl (snad jen EVGU u některých vybraných typů studní).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 213.126 (?), 15.4.2013 22:53

V Lidlu je čerpadlo s Prescontrolem za 2200kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 16.4.2013 6:25

Můžete upřesnit proč o vibračním čerpadle nemůže být řeč? 8 tis. jsem pochopill jako částku, kterou v žádném případě tazatel investovat nechce. Běžné vibrační čerpadlo pořídí daleko levněji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 167.132 (?), 16.4.2013 8:14

mám membránovou ponorku z burzy z polska, jede dobře, ale je to hodně let, co je koupena a ani nevím, jestli se takové-docela kvalitní-ještě prodávají, je tuším ruská a stála pár stovek, ale při mytí je třeba mít zásuvku blízko, ať člověk nelítá sem a tam vypínat.Na vapku stačí i zásobník vody a měla by si sama nasávat, ale jen některé to opravdu umí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika