Čerpadlo Sigma nefunguje



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 7.98 (?) 
10.9.2015 1:06

len orientacne...

cerpany prietok mate 3,6m3/h podla stitku na cerpadle

vnutorny priemer potrubia: 1" takze 25.4mm (miesto predpisanych 5/4" 31.75mm)

celkova dlzka sacieho potrubia: dajme tomu 10m

vyskovy rozdiel: 6m

drsnost: 0.01 plast. Pokial je pouzity kov priratajte si k vysledku 0.4m

počet 90 oblukov: 2x (pri cerpadle). Iste este niekde na ceste su, takze za kazdy dalsi si priratajte 0.05m

pocet klapiek a T-kusov: 3x (pri cerpadle je T a klapka, v kosi dalsia klapka), kazda dalsia klapka alebo T kus priratajte si 0.6m!

VYSLEDNA ORIENTAČNÁ SACIA VYŠKA: 10.6m, a mame (mate) problem...

- ak by ste pouzili saciu ruru DN32 ako udava vyrobca mali by ste vo vysledku 7.7m co je podstatny rozdiel

- Riesenie: znizit prietok cerpadla. Ako? Neviem možno škrtenim na vytlaku (vlozenim nejakej prechodky 1"-3/4"-1") uz teraz ho skrtite o 20% pretoze na vytlaku mate miesto DN32 iba DN25, takze aj vysledok by mal byt nizsi, nie 10.6 ale iba 9m co je vsak stale v problematickych hodnotach

skuste porozmyslat popripade si to overte tu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 0.1 (?), 10.9.2015 1:30

"celkova dlzka sacieho potrubia: dajme tomu 10m"

to ne, jelikož je čerpadlo hned u stěny studny takže 6m výška + max. 1 m k čerpadlu. Takže jsme dle Vašich výpočtů na 7,6?

Jinak děkuji, nicméně to neřeší můj dotaz jak správně zavodnit sací potrubí?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 10.9.2015 7:49

Vy nepotřebujete zavodnit potrubí, musíte zavodnit čerpadlo! Potrubí samozřejmě taky. Nejspíš povolit příruby a šroubem zalít. Pootáčet hřídelí. Jak a kolik ale  vody dostanete mezi přírubu a klapku je ve hvězdách. To by až tak nemělo vadit, čerpadlo si dokáže částečně vodu nasát pokud je v něm voda. Nedal jste mezi desky moc silný papír? Vznikla by škodlivá vůle. Neprokapává vám voda mezi deskami?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 10.9.2015 19:13

Co když má nad hladinou prorezlou trubku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.126 (?), 10.9.2015 20:15

To by snad poznal, jestli to zalejval do tý zazátkovaný trubky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.1 (?), 10.9.2015 21:01

Čerpadlo jsem samozřejmě zavodnil, sundané příruby, plné vody. Když ho spustím se sundanou přírubou tak to vychrstne, ale pak se tam zbytek vody jen tak mele. Těsnění je z normálního 80g papíru, promaštěné, to jsem tam dával i dříve když to fungovalo. Trubky jsou v plastu, takže rez nehrozí. Už jsem to měl rozebrané snad tisíckrát, už nevím co, zkusím jiné čerpadlo, mám v záloze Grundfos ale to je předělat příruby, všechno jinak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 10.9.2015 21:37

No tak sláva, čerpadlo je zalitý, točí se, čerpá. Takže chyba bude směrem k sání a dál do studně. Blbne klapka, padá voda, trhá se sloupec, dělá se pytel. Nezbyde než pátrat. Hrůza ty svařované plastové armatury. Svaří se saxofon libovolnýho tvaru, ale pak s tím něco dělat. Starý dobrý šroubení, to byla práce. Zkuste zalít a provizorně vrazit nějakou sací hadici do kýble, ať si ověříte, že to je ok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.1 (?), 10.9.2015 21:51

V tomhle stádiu jsem byl minulý víkend, už jsem to tu psal, z kýble čerpá, ze studny ne. Uříznul jsem trubku do studny abych zkontroloval sací koš, ten je v pořádku. Tak jsem to znovu svařil, zalil potrobí i čerpadlo a nic...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.126 (?), 10.9.2015 22:15

Když se to zaleje do tý zátky tak tam voda stojí?A po spuštění čerpadla udělá ta voda co?Ta zátka opravdu těsní?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.1 (?), 10.9.2015 22:38

Voda po zalití stojí, neztrácí se. Těsní, měl jsem to několikrát povolené, vždy řádně napakované konopím a pastou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika