Čerpadlo Sigma nefunguje



host - 213.126 (?)
10.9.2015 20:15

To by snad poznal, jestli to zalejval do tý zazátkovaný trubky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 7.98 (?), 10.9.2015 1:06

len orientacne...

cerpany prietok mate 3,6m3/h podla stitku na cerpadle

vnutorny priemer potrubia: 1" takze 25.4mm (miesto predpisanych 5/4" 31.75mm)

celkova dlzka sacieho potrubia: dajme tomu 10m

vyskovy rozdiel: 6m

drsnost: 0.01 plast. Pokial je pouzity kov priratajte si k vysledku 0.4m

počet 90 oblukov: 2x (pri cerpadle). Iste este niekde na ceste su, takze za kazdy dalsi si priratajte 0.05m

pocet klapiek a T-kusov: 3x (pri cerpadle je T a klapka, v kosi dalsia klapka), kazda dalsia klapka alebo T kus priratajte si 0.6m!

VYSLEDNA ORIENTAČNÁ SACIA VYŠKA: 10.6m, a mame (mate) problem...

- ak by ste pouzili saciu ruru DN32 ako udava vyrobca mali by ste vo vysledku 7.7m co je podstatny rozdiel

- Riesenie: znizit prietok cerpadla. Ako? Neviem možno škrtenim na vytlaku (vlozenim nejakej prechodky 1"-3/4"-1") uz teraz ho skrtite o 20% pretoze na vytlaku mate miesto DN32 iba DN25, takze aj vysledok by mal byt nizsi, nie 10.6 ale iba 9m co je vsak stale v problematickych hodnotach

skuste porozmyslat popripade si to overte tu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.1 (?), 10.9.2015 1:30

"celkova dlzka sacieho potrubia: dajme tomu 10m"

to ne, jelikož je čerpadlo hned u stěny studny takže 6m výška + max. 1 m k čerpadlu. Takže jsme dle Vašich výpočtů na 7,6?

Jinak děkuji, nicméně to neřeší můj dotaz jak správně zavodnit sací potrubí?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 10.9.2015 7:49

Vy nepotřebujete zavodnit potrubí, musíte zavodnit čerpadlo! Potrubí samozřejmě taky. Nejspíš povolit příruby a šroubem zalít. Pootáčet hřídelí. Jak a kolik ale  vody dostanete mezi přírubu a klapku je ve hvězdách. To by až tak nemělo vadit, čerpadlo si dokáže částečně vodu nasát pokud je v něm voda. Nedal jste mezi desky moc silný papír? Vznikla by škodlivá vůle. Neprokapává vám voda mezi deskami?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.46 (?), 10.9.2015 19:13

Co když má nad hladinou prorezlou trubku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.126 (?), 10.9.2015 20:15

To by snad poznal, jestli to zalejval do tý zazátkovaný trubky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.1 (?), 10.9.2015 21:01

Čerpadlo jsem samozřejmě zavodnil, sundané příruby, plné vody. Když ho spustím se sundanou přírubou tak to vychrstne, ale pak se tam zbytek vody jen tak mele. Těsnění je z normálního 80g papíru, promaštěné, to jsem tam dával i dříve když to fungovalo. Trubky jsou v plastu, takže rez nehrozí. Už jsem to měl rozebrané snad tisíckrát, už nevím co, zkusím jiné čerpadlo, mám v záloze Grundfos ale to je předělat příruby, všechno jinak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 10.9.2015 21:37

No tak sláva, čerpadlo je zalitý, točí se, čerpá. Takže chyba bude směrem k sání a dál do studně. Blbne klapka, padá voda, trhá se sloupec, dělá se pytel. Nezbyde než pátrat. Hrůza ty svařované plastové armatury. Svaří se saxofon libovolnýho tvaru, ale pak s tím něco dělat. Starý dobrý šroubení, to byla práce. Zkuste zalít a provizorně vrazit nějakou sací hadici do kýble, ať si ověříte, že to je ok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.1 (?), 10.9.2015 21:51

V tomhle stádiu jsem byl minulý víkend, už jsem to tu psal, z kýble čerpá, ze studny ne. Uříznul jsem trubku do studny abych zkontroloval sací koš, ten je v pořádku. Tak jsem to znovu svařil, zalil potrobí i čerpadlo a nic...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.126 (?), 10.9.2015 22:15

Když se to zaleje do tý zátky tak tam voda stojí?A po spuštění čerpadla udělá ta voda co?Ta zátka opravdu těsní?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.1 (?), 10.9.2015 22:38

Voda po zalití stojí, neztrácí se. Těsní, měl jsem to několikrát povolené, vždy řádně napakované konopím a pastou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika