Čerpadlo AL-KO Drain 11001 přestalo fungovat



host - 153.50 (?)
25.7.2018 20:20

Začínám se dívat po nějakém novém čerpadle, asi to bude zase kalovka, ale zvažuji i vibrační, otec jich měl několik, to první Malyš bylo téměř nezničitelné, až teda jednou běželo bez vody (nedoběhlo se včas ze zahrady, když přestala téct voda) a shořelo, ty další Fontán a podobná odešla i po několika minutách po zapnutí. Vibračním bych mohl zalévat hadicí přímo.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 153.50 (?), 25.7.2018 6:36

Optusi, hladina ve studni mě šla poslední 2 roky skutečně hodně dolů, nicméně čerpadlo bylo stále dostatečně ponořené a plovákový spínač plaval na hladině, a stále jsem byl asi metr pod udávnou výškou výtlaku. Čerpadlo jsem včera přeměřil, přerušený obvod, špatný izolační stav. Po rozebrání vrtulka v pořádku, ale shořelé vinutí, uvnitř motoru voda nebyla, bylo to jen neskutečně mastné, vlhko se mi zdálo v prostoru nad motorem, tam co je kondenzátor. Vzhledem ke sníženému průtoku před totálním koncem si myslím, že kondenzáror ztratil kapacitu (neměřil jsem), nebo vinutí již bylo načnuté. Teplotní spínač jsem nenašel, možná byl z druhé strany. Zkouším, jestli by se nedal koupit a za kolik náhradní motorek, kondenzátor a těsnící kroužek (nerad věci vyhazuji). Jinak mě minimálně zbude plovákový spínač a kabel. Také jsem zaslechl, že kalovka by neměla zůstávat trvale ponořená.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (273) - 99.36 (?), 25.7.2018 8:26

To 153.50: Pokud by ponornému čerpadlu mělo vadit, že je ponořené ve vodě, potom jedině takovému, co má "šikmé oči". Jak píší výše, mám ve studni kalovku cca 27 let. Ale hladina vody je tři roky velmi nízká, taky je mnohem větší plocha k zalívání, takže jsem mu koupil bratříčka automat DIVERTON 1200 (EASYPUMP EASY E-DEEP 1200) a kalovka odpočívá. A opravit DRAINa? Já bych jej zahodil, pochybuji, že se na něj dá cokoliv sehnat a taky za kolik.... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.187 (?), 25.7.2018 10:27

Kondenzátor nemusel být úplně poškozený (průraz), ale efekt průrazu mohl způsobit svoný proud přes vlhké okolí. Tím došlo k vytvoření menšího fázového posunu pro druhé vinutí (to křížem) a tak se vše více hřálo. Mělo vás varovat vypínání tepelné ochrany a měl jste provést revizi s vysušením. Poté co tepelným přetížením depolymerizujete izolační lak (srovnej lněný olej-fermež-polymerizovaná fermež-depolymerizovaný olej) je už jen malý krůček k mezizávitovému průrazu a přepálení vinutí. Tepelná pojistka je uvnitř vinutí, takže není vidět (úkolem je měřit teplotu v jádru vinutí).

Pokud uvažujete o mopravě, tak asi neseženete náhradní motor, ale firmy zabývající se výkupem a repasemi Vám mohou učinit cenovou nabídku za převinutí. Osobně bych ale raději šel cestou nákupu nového stroje s 2 letou (či delší) zárukou.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.50 (?), 25.7.2018 20:20

Začínám se dívat po nějakém novém čerpadle, asi to bude zase kalovka, ale zvažuji i vibrační, otec jich měl několik, to první Malyš bylo téměř nezničitelné, až teda jednou běželo bez vody (nedoběhlo se včas ze zahrady, když přestala téct voda) a shořelo, ty další Fontán a podobná odešla i po několika minutách po zapnutí. Vibračním bych mohl zalévat hadicí přímo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 119.52 (?), 25.7.2018 20:48

Dobrý večer. Odkud přibližně jste, zahálí mi v garáži vibrační čerpadlo Rondela použité 2x.Při čerpání vody z kovové nádrže je díky vibračnímu pricipu dost hlučné.,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (273) - 99.36 (?), 25.7.2018 22:52

To 153.50: není nad původní MALYŠ, jednou za pět let se vyměnili membrány a zase makalo (až na tu obrovskou hlučnost). Nádherný výtlak, ale jen cca 800 l/ hod. na 3/4" hadici. A za pár korun a nízké spotřebě. Jak ale došla voda, bylo ihned kaput. Ty dnešní, už je jedno jak se jmenují, jistě nevydrží to, co původní malyšek. Ale já byh bral čerpadlo tlakové, abych měl i komfort. To znamená: odstředivé čerpadlo a s tlakovou ovládací jednotkou (presscontrolem). Otočím kohoutkem, čerpadlo sepne, přijde sousedka či si jdu pro pivo, zavřu kohoutek a čerpadlo vypne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.235 (?), 22.8.2018 20:40

Takže jsem nakonec šel cestou koupě nového kalového čepadla Al-ko Drain 10000 Comfort - důvodem bylo, že kromě studny mám i jímku, kde je na dně kal i když před mnoha lety ji bez problémů čerpal náš první Malyš tehdy ještě z Ruska koupený na trhu v Polsku, dalších několik se mu životností nevyrovnalo. Jinak ta nová červená kalovka nemá se žlutou ani záměnné kolínko s trubkou na hadici, asi jiná čínská fabrika, tak snad vydrží aspoň ty 2 roky, na zimu ji budu vytahovat z vody. Na dotaz na opravu žlutého Al-ko jsem dostal odpověď, že se to nevyplatí, když shořel motor a asi by se musel měnit i kondenzátor, no asi to tak je. Teď mají v TESCO ode dneška zlevněného čínského Malyše za 650, kolega ho chce koupit a vyzkoušet jak bude fungovat a jakou bude mít výdrž, udávají 68m výtlak a 1020l za hodinu, jsou tam i náhradní membrány a provaz na zavěšení, vodu saje ze shora, kabel má podle krabice 10m.

Protože mám bednu shořelých různých "Malyšů" z minulosti, zajímalo by mě, jestli se dájí někde koupit navinuté cívky elektromagnetů, zkusil bych jeden, dva z toho šrotu poskládat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.50 (?), 31.8.2018 21:37

Tak ten čínský Malyš z TESKA dává tlak kolem 6 atmosfér, možná trochu víc, valila nám voda kolem stahovačky u rychlospojky pro manometr. Nakonec jsem ho koupil taky, zatím vyčerpal 4 sudy po 200l, čerpám ze studny. Rachotí, ale zatím to není kov o kov. Jsou tam i náhradní membrány (guma na pohled nic moc)  a závěsné lanko. Návod nestojí za nic, ale je tam uvedeno celkem otevřeně, že čerpadlo vydrží 2 roky, tak jsem zvědavej, no je na to záruka právě ty 2 roky takže okopírovat a schovat záruční list a na jaře bude zase určitě ve slevě. Na zimu půjde ze studny ven a zkusím z něho všechnu vodu dostat a uskladnit v teple a suchu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 116.244 (?), 28.6.2019 13:21

i slávne AL-KO je len čína ale predražená. Ked čerpadlo tak Wilo, Sigma,Ebara, Pedrollo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika