Bývalý septik jako nádržka na deštovou vodu



oivo - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (92) - 166.45 (?)
25.8.2012 9:55

Po vybudování městské čističky, město dokonce dotovalo přepojení septiku do kanalizace. Čehož jsem využil. Septik jsem precizně vyčistil a nechal si jej odborníkem celý vylepit nějakým PVC. Také připojení svodu dešťové vody ze střechy nebyl problém. Používal jsem čerpadlo Malyš, které bylo zafixováno cca 15 cm nade dnem. Bez problémů.

Na půdě jsem spojil dva 200 l barely a do něj napouštěl vodu ze septiku a připojil jej na splachovadlo WC. Výšku 6 m Malyš v pohodě zvládl. Na WC byl ventil, který se dal přepojit na vodovod nebo dešťovku. Bohužel jsem na půdě neměl hladinový spínač a jednou jsem neodhadl správně dobu napouštění a vytopil si WC, přestože jsem tam měl přepadový odtok, ale Malyš byl silnější.

Mluvím v minulém čase. Septik byl nahoře uzavřen betonovými deskami, které korozí destruovaly tak, že jednoho dne se propadly., narušily PVC izolaci a voda se začala ztrácet. Na zahradě mám několik barelů a jednu kubíkovku, tak mě oprava septiku nějak netlačí.     I.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 84.188 (?), 3.7.2008 23:23

To je dobrý nápad - jak dlouho ta punčocha vydržela, neprosekaly ji ostré hrany zrnek písku a štěrku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 12.29 (?), 12.7.2008 23:10

co třeba čerpadlo twin kombi 10000alko za 1800?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 13.7.2008 7:37

Punčochu jsem obměňoval každé jaro. Ani ne tak kvůli dírám, spíš byla trochu steřelá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 93.33 (?), 31.8.2009 9:17

Dobry den, procetl jsem celou diskuzi ale uplne presne jsem tady nenasel svuj problem. Mam vrt 120mm (12m hluboky, 6m vodni sloupec), v nem Malyse (ROB2) a vrt jim byl docisten. K Malysovi je pripojena hadice 3/4" v delce asi 18m, pak redukce na 1/2". Potrebuji kropit cerstve sety travnik. Kdyz na konci 1/2" hadice nic neni, voda tece proudem. Jakmile dam na jeji konec strikaci koncovku, voda tryska jak potrebuji, ale po chvilce kropeni se tlak v hadici zvysuje a proud vody je rozmelneny na mensi a mensi kapicky, az z natlakovane hadice proudi temer mlha jemnych kapicek. Mam pocit ze jsou ve vode necistoty, ale kdyz trysku sundam, nejsou viditelne. Jakmile trysku sundam, voda opet proudi hadici v dostatecnem mnozstvi. Mam pomerne velkou plochu na kropeni (400m2) a nechci to resit palcem na hadici. Vrt mam jiz zasypany hlinou a zatravneny, proto vymena cerpadla moc realna neni. Existuje nejake jine reseni jak se stavajicim cerpadlem pouzivat ruzne trysky na hadici? Dekuji. Tomas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 31.8.2009 10:54

Když vyloučíme závadu na trysce - může se v ní pohybovat něco, co opakovaně ucpává otvor, pak největším problémem vrtaných studní je písek. Soused má vrtanou studnu a ani s ní neumývá auto, kvůli písku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 93.33 (?), 31.8.2009 11:13

Trysky uz jsem koupil 3 ruzne druhy ale je to porad stejne. Kdyz jsem s touto vodou oplachnul auto a nechal zaschnout, objevili se na nem svetle sede zaschle kapky. Podlozi je udajne slinovec. Nenapada nekoho nejake reseni jak zalit ten travnik efektivne a bez namahy? je cerstve zalozeny a nemuzu ho nechat suchy. Diky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 221.214 (?), 7.8.2008 18:42

Mám ověřeno: vzít kbelík, dát do něj 2 cihly. přivázat k malyšovi tak, aby čerpadlo viselo zhruba v v jeho středu.  S citem spustit do studny (nádrže) a poznáte, kdy si kbelík sedl na dno - nesmí se převrhnout.  Pak Malyše  uvázat, aby byl ve stále stejné poloze. Doporučuji silon, nylon - ne kovové lanko. Závěs má pružit.! čerpadlo bere vodu z kbelíku, nečistoty ze dna se do něj nedostanou..  Nevýhoda: vodu nevyčerpáve všechnu, výška kbelíku to omezuje. Musí to pracovat pod dozorem, bez vody to spálíte, nenít am žádná pojistka. Se slušným Malyšem budete moci stříkat v pohodě.

Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.186 (?), 6.9.2009 21:52

Dobrý den, jak důkladně by asi bylo nutno vyřazený septik vyčistit, aby se dal využít na dešťovou vodu a ta voda se v něm nekazila.Nebo bude stačit důkladné vystříkání a protože bude zakrytovaný a tudíž v něm bude tma a ve tmě by se nemusela kazit.A když půjdu ještě dál: dala by se tato voda za použití např. pískového filtru využívat ke splachování WC.Máte někdo s tímto zkušenosti?Při cenách vody by to byla docela cirelná úspora.Všem děkuji za případné nápady a zkušenosti.

Richard

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
oivo - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (92) - 166.45 (?), 25.8.2012 9:55

Po vybudování městské čističky, město dokonce dotovalo přepojení septiku do kanalizace. Čehož jsem využil. Septik jsem precizně vyčistil a nechal si jej odborníkem celý vylepit nějakým PVC. Také připojení svodu dešťové vody ze střechy nebyl problém. Používal jsem čerpadlo Malyš, které bylo zafixováno cca 15 cm nade dnem. Bez problémů.

Na půdě jsem spojil dva 200 l barely a do něj napouštěl vodu ze septiku a připojil jej na splachovadlo WC. Výšku 6 m Malyš v pohodě zvládl. Na WC byl ventil, který se dal přepojit na vodovod nebo dešťovku. Bohužel jsem na půdě neměl hladinový spínač a jednou jsem neodhadl správně dobu napouštění a vytopil si WC, přestože jsem tam měl přepadový odtok, ale Malyš byl silnější.

Mluvím v minulém čase. Septik byl nahoře uzavřen betonovými deskami, které korozí destruovaly tak, že jednoho dne se propadly., narušily PVC izolaci a voda se začala ztrácet. Na zahradě mám několik barelů a jednu kubíkovku, tak mě oprava septiku nějak netlačí.     I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 11.189 (?), 24.8.2012 23:38

Dobrý den,
standartní kalové čerpadlo např. od firmy Primex, cena cca 990,-Kč,  vyvine takový tlak vody, že s ním můžete postříkat celou zahradu. Pozor ale, kalové čerpadlo není k tomuto účelu vyrobeno a může hrozit  poškození motoru - při čerpání naprázdno, proto je lépe napustit připravené nádoby a zavlažovat samospádem. Možno zakoupit prodejnách Baumax.

S pozdravem
Marek Klementa


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika