Proč mi nechytají víčka?



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.7 (?)
5.8.2012 18:00

Konkávně -  vpadlé dovnitř.
  Konvexně vyboulené víčko hrozí v lepším případě alkoholovým kvašením, v horším pak klobásovým jedem.cheeky

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.7 (?), 5.8.2012 13:14

Při zavařování dražší potraviny (klobásy, borůvky, ořechová jádra, hřiby, aj) před sterilací odsaju vzduch vakuovým zvonem. Tím odhalím víčka, která by se nechytla. Takové víčko sejmu, otřu okraje uzavřu znova a odsaju. Pokud se nechytí ani potom, vyhodím ho. Tím v podstatě eliminuju riziko neúspěchu. U okurek či třešní to nedělám, sem tam nechytlou sklenici oželím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 5.8.2012 13:24

Koupil jsem bulharská víčka, zavírám je kuličkovou hlavou, ale aspoň jedno ze sedmi nechytne, potvora. Zavářím okurky. Spony jsem pro letos zrušil. Připadá mi, že ten bulharský ksindl je poněkud menší, než Omnia víčka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 106.226 (?), 5.8.2012 13:32

Někde už dříve jsem četla, že nová víčka se musí odmastit (tj. umýt v jarové vodě). Dělám to každoročně ale i přes to mě některá víčka nechytnou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 5.8.2012 14:50

Já víčka zaleju vroucí vodou z konvice a nechám "nabobtnat", ale je to prd platný. Jsou bulharský a trošku jiný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 5.8.2012 15:02

Teď mi sedmice chytla všechna, tak nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 5.8.2012 14:22

A krátkým obloukem jsme se vrátili opět k systému DOodělej si DOma. Trochu odbočím, má někdo tip, jak zjistit, zda víčko Twist-off je chycené? U víček Omnia to poznám bezpečně poklepáním nehtem. U Twistů to nepoznám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.7 (?), 5.8.2012 15:07

Poznáte. Poklep,.pravda, není tak směrodatný jako u omnia víček. Podíváte-li se zhora na T-O víčko, vidíte, že v místě, kde je naspodu guma, je kruhový prolis. Vnitřní kruhová plocha má přesně rovný povrch a u nového víčka se leskne jako matné zrcadlo. Když se víčko podtlakem přichytne, kruhová ploška se konkávně prohne. Světelný odraz připomíná mírně duté ztrcadlo. Je-li prostředek víčka i po zavaření rovný, víčko není chycené. Povolením takového víčka pak neuslyšíme typické zasyčení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 5.8.2012 15:12

Konkávně nebo konvexně?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.7 (?), 5.8.2012 18:00

Konkávně -  vpadlé dovnitř.
  Konvexně vyboulené víčko hrozí v lepším případě alkoholovým kvašením, v horším pak klobásovým jedem.cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 5.8.2012 18:38

My jsme měli pomůcku ve škole, je to už móře let, že v konkávní křivce se žádná káva neudrží, čili vypouklé nahoru. Nevím, matematik nejsemwink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika