Podělte se o recepty na zpracováni ovoce a zeleniny



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 146.135 (?) 
30.7.2010 21:49

Slíbený salát. Suroviny: 1kg rajčat, 1kg paprik (kapie), 1kg cibule, 1kg okurek salátovek.  Nálev: 0.75 l vody, 0.25 l octa, 25 dkg cukru, 5 dkg soli. Uvařím nálev a první dám nakrájenou cibuli, nechám přejít varem, pak papriky, okurky. Rajčata vmíchám nakonec do odstaveného nálevu a přidám asi 2 lžíce oleje. Naplním sklenice (nepěchuji), do každé velké sklenice přidám 1 lžíci oleje. Zavařuji 20 minut při 85°C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?), 6.8.2010 22:22

Rychlý hruškový kompot.

Hrušky oloupeme, vykrájíme jádřince a nakrájíme na menší kousky.V hrnci svaříme vodu s cukrem a trochou kyselina citonové a hrušky v ní chvíli povaříme, ale pozor aby se nerozvařily. Připravíme si vymyté sklenice a horký kompot do nich nalijeme, uzavřeme víčky a ihned obrátíme vzhůru nohama. Necháme vystydnout. Tak odpadá sterilace. Dělám to tak již několik let a nekazí se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 231.226 (?), 27.8.2010 10:31

to samé platí aj na čerešne a jablka... a bez dodatočnej sterilizácie... staré mamy flaše zakryli novinami,/aby sa nezašpinila perina/, a pod perinou to do rána vychladlo... nič sa nekazí... funguje to aj bez periny... ako sa píše vyššie...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 45.220 (?), 27.8.2010 0:15

Zdravím Vás Péťo, právě jsem dozavařovala salát podle Vašeho receptu. Již jsem byla vyzvána dát si ještě párkrát repete, prý by ho bylo málo . Za recept velké díky. Je fakt vynikající .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 231.226 (?), 27.8.2010 10:43

Rýchly chladený zeleninový šalát k fašírkam a pod....zemiaky uvarené v šupke... očistiť..nakrájať na kocky... paradajky čerstvé na kocky... uhorky čerstve na kocky... kôpor čerstvý nasekať na drobno podla chuti... tatarka./hodne/...všetko zmiešať, okoreniť a osoliť podla chuti, nechať PORIADNE vychladiť, a k fašírkam alebo rezňom, aj ku grilovanému kuraťu, v lete výborne... Juraj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 65.50 (?), 27.8.2010 11:38

To může být dobré, zkusím v sobotu. Ještě by mi do toho seděl česnek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 231.226 (?), 27.8.2010 13:40

skuste bez... nam to moc nechutnalo s cesnakom... však doložit sa dá aj ihneď do hotového, a skúsiť aj s ním... aspoň skúsite dve chute naráz...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 146.135 (?), 27.8.2010 15:30

Jsem ráda, že vám salát chutná. Také dělám několik dávek, sní se jako první. Mám ještě recept na salát z hlávkového zelí, kombinace s různou zeleninou. Až ho najdu, tak vám ho napíšu.  Péťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.12 (?), 27.8.2010 15:58
Tak já jdu na dýni úplně obráceně, vyberu semena (jádra, dýni vyhodím) promíchám se solí (10 litrů jader, půl kg soli) a nechám 24 hodin naležet při občasném promíchání (někdo přidává i česnek ale já se držím klasiky). Pak suším v horkovzdušné troubě při teplotě cca 80 °C, ke konci přidám trochu na teplotě aby se jádra trochu "připekla" a s ještě horkýma šup do omniovek. Zavíčkuje se, jak obsah chládne tak se víčka utěsní a je to. Trvanlivost u mne je tak týden, běžná spotřeba litr denně, pokud se ale manželce podaří nějaká sklenice schovat, tak běžně do vánoc. Neznám lepší pochutinu!!! Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 28.8 (?), 27.8.2010 21:06

Neroste na zahradě, ale za plotem. Muchomůrky růžovky /masáky/ rozkrájím na větší kusy, povařím 2O minut v osvědčeném sladkokyselém nálevu /přidám trošku mrkve a cibule/. Druhý den sliji, nechám okapat a přidám majolku, tatarku nebo bílý jogurt. S takto udělaným rybím salátem jsem měla úspěch.  Když je růžovek víc , steriluji v nálevu a dodělám až v zimě. Jarča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika