Podělte se o recepty na zpracováni ovoce a zeleniny



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 146.135 (?) 
25.7.2010 18:24

Ten rum tam být nemusí. Pokud nedáte 50% rybízu, tak nezapomeťe na kyselinu citrónovou. Mám jednoduchý recept na červenou řepu.  Na 1 litr vody přidáme 3 dcl octa, 1 lžičku soli a 100 g cukru. Lze přidat fenykl a křen. Bez křenu se jí naučil jíst i můj manžel. Máte někdo lepší?    Péťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                  
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 143.253 (?), 25.7.2010 19:58

Tady je recept na červenou řepu opravdu nemá chybu komu jsem ho dala tak všem chutnal.1l vody 1kg cukru 3/4l octu a kmín sypu od oka.Udělám nálev do něj dám nastrouhanou řepu a nechám asi 2h stát pak naplním sklenice a sterilizuji, kdo chce přidá křen.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 146.135 (?), 25.7.2010 20:45

Sůl se tam nedává?  Ještě přidám červenou řepu se zelím.  1kg červené uvařené řepy, 1kg zelí, půl kila cibule. Nálev - 12 dkg cukru, 1 zarovnaná lžíce soli, půl litru vody, 2 dcl octa. Zelí a cibuli nakrájím a uvařím v nálevu. Přidám nastrouhanou vařenou řepu, dám do sklenic a zavařuji 15 minut. Máte někdo jiný recept?   Péťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 243.67 (?), 25.7.2010 20:57

A to je Péťo jako čalamáda, nebo je to polotovar k zhotovení něčeho dalšího? Vypadá to potom asi jako červené zelí, ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 146.135 (?), 25.7.2010 21:13

Ano, barvu to má jako červené zelí. Není to polotovar. Mírně vychlazené to chutná jako salát. Když se přidá ocet, tak to může být čalamáda. Já ale zavařuji tak, jak jsem uvedla. Ještě doplním - obsah do sklenic jen plním, nepěchuji. Na 2 dávky zeleniny vařím 3 dávky nálevu.  Chcete-li, tak zítra napíši recept na vynikající salát (ne čalamádu) z rajčat, paprik, cibule a okurek. Uvítala bych také recepty na dýňový kompot.  Péťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4503) - 191.35 (?), 25.7.2010 21:37

Polotovar na rajčatovou omáčku či polévku, nebo i na picu:

Rajčata rozkrojíme a natlačíme do 3/4 l sklenic, část rajčat necháme celou a natlačíme je těm půlkám. Na vrch lžíci octa a sterilizovat 20 min 90°C

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 243.67 (?), 25.7.2010 22:08

Péťo, díky. O výrobky z dýně se také zajímám. Zejména z dýně fíkolisté. Letos jsem si zasadila mimo jiné tyto dýně dvě. No to jsem si ale dala! Už teď mi převálcovaly velký kus maliniště . Zatím mi asi 5x10m malin zmizelo pod lavinou těch fíkových listů a to ještě není zdaleka konec jejich růstové aktivity . Za maliništěm se vyšplhaly na plot a už se chytaly okapů na sousedově hospodářském domečku. V podvečer jsem je strhávala a směrovala na zem, hezky podle plotu za maliništěm. Nevím jestli budou mít ochotu nechat sebou tak manévrovat nebo jestli já budu mít výdrž s nimi pořád šibovat. Do podzimu je ještě dlouho a vypadá to, že jsou připraveny omotat tady půlku vesnice .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 146.135 (?), 25.7.2010 22:31

Dělala jsem kdysi kandovanou dýni. Postup si pamatuji, ale recept nemohu najít. Je vynikající. Obalovala jsem jí po usušení v cukru, ale v pudinkovém prášku byla lepší. Snad někdo má recept. Jsem zvědavá, jak kdo jí zavařuje.  Péťa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.242 (?), 25.7.2010 22:40

Kandování dýní popsáno v Kandování (dejen) tykve fíkolisté, tu jsem zavařovat ale nezkoušela. Jinak ostatní tykve (dýně) zavařuji - rozkrojit, vyčistit, oloupat, nakrájet na cca 1/2 cm kostičky, na 12 hod. do ocetem okyselené vody, slít, okapat, do hrnce s ní, zalít vodou, cukr podle chuti (nikdy nevážím, pozor obyčejně se zdá sladší než je potom výsledny kompot), uvařit do měka (nebo měkka?), naplnit do sklenic, na dno dávám hřebíček, na bok skledice plátek citronu bez jader, dva šípky na parádu. Může se při vaření přidat trocha ananasové tresti. Někde na netu je i rcp. na dýňový džus, nezkoušela jsem, dělají z dýní zelí, je prý dobrá i pečená. Fíkolistá nedozrálá voní a chutná po okurkách. Jinak je to opravdu Adéla, lodyhy ji směřuji i nazpátek, klidně se zamotá. Minulý rok jedna dýně dokonce narostla v drátěném plotě, půlka byla u nás, půlka u sousedů. Naštěstní nerostou moc velké. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 146.135 (?), 28.7.2010 22:25

Už několik let zavařuji dýni trochu jinak. 

3 kg nakrájené dýně, 2 litry studené vody, 70 dkg (i více) cukr krystal, 2 citróny, 1 zarovnaná lžíce kyseliny citrónové (ochutnat)

Nakrájenou dýni dám do vody, přidám nakrájený citron, cukr a kyselinu citrónovou. Vařím necelých 10 minut, až zesklovatí. Vyndám citron a přidám ananasové aróma. Naplním do sklenic a zavařím 20 minut při 80°C.  Péťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika