Firma Lukon Glads



host - 116.149 (?)
6.11.2016 19:22

já objdnávám u Lukon Glads kolem 5 let, naposledy letos na podzim za 1000 kč, zásilka přišla za týden, hezky zabalená, objednané cibuloviny a trvalky přišly kvalitní, většinou traviny, přesazovla jsem je do větších kivětináčů a nechávám ve sklenííku, aby byly pod kontrolou, kořeny byly silné a zdravé, došlo tentokrát k záměně cibulovin, poslali puškinii místo oxalis -podobné číselné označení, puškinii jsem si nechala a žádala jsem ještě o zaslání oxalisu, do 4 dnů přišly v obálce cibulky oxalis a to zdarma, já jsem s touto firmou spokoíjená, seriozní a rychlé jednání, možná mi za celou tuto dobu asi dvě trvalky se neujaly, ale nereklamovala jsem to, může se to stát. jinak bohyšky jsem objednávala taky, ujaly se, já Lukon Glads chválím, Veruna

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 14.8.2014 13:37

hmm ony se virózy špatně reklamují, lepší je u nich nenakupovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.88 (?), 14.8.2014 22:21

U obou firem nakupuji již delší dobu, u každé jsem měla jednu reklamaci (záměna odrůdy lilie a trvalky), obě obratem vyřízeny k naprosté spokojenosti. Hosty od obou mám také, jsou v pořádku - jen upozorňuji, je konečné vybarvení host se objeví až cca 4.-5.rokem po výsadbě.    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 14.8.2014 22:54

Je fakt, že u dvou odrůd od Lukon Bulbs mám podezření na virus, v pozdějším létě ale krabacení listů skoro zmizí a rostliny normálně bohatě kvetou (což si myslím, že pokud jsou opravdu nemocné, tak by nekvetly). Kupoval jsem vždy po třech kusech a nemůžu říct, že by to vždycky sedělo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 15.8.2014 11:16

Hmmm, tak to jste všichni měli štěstí. Protože já jsem letos od Lukon Glads objednala poprvé a při rozbalení jsem málem brečela. Něco tak zoufalého jsem ještě neviděla. Bohyšky měly listy veliké cca 2-3 cm, někde nebyly listy vůbec nebo byly žluté, shnilé, opravdu zoufalost. Jediné co je jim ku cti, tak to, že jsem obratem objednávku zaslala zpět a byla mi vrácena celá částka. Sice to trošku trvalo, ale bylo to bez problémů. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.88 (?), 15.8.2014 13:29

To je divné, že posílali hosty s listy, mně vždycky přišly jen puky s kořeny...  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 15.8.2014 14:35

To je výhoda/nevýhoda velkých překupníků, že mají něco skladem i mimo sezónu pro nákup. Rozumný člověk nakupuje v sezóně pro nákup (když je rostlina odolná přepravě, zpravidla v dormanci). Někdy i zkušený zahrádkář ale koukne do katlogu a vidíc "skladem ihned k expedici" v kombinaci "sleva na poslední kusy" podlehne a objedná. Pak může obdržet buď narašené nebo jinak méně kvalitní materiál. Ale od toho je telefon a dá se před objednávkou u solidních eshopů i konzultovat "cožetomají".

Více bych se ale daného problému bál u Starkla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 99.57 (?), 16.8.2014 14:56

Lído, z mojí zkušenosti správné zbarvení i druhý třetí rok, do správné velikosti i později, některé rostou rychle (Climax) některé pomaleji (Big Daddy ani čtvrtý rok rok není dost velký). Ted také nakupuji v zahradnictví kde posílají na podzim jen puky s kořeny ale když jsem poprvé nakoupila hosty u některého z Lukonů byla jsem stejně zděšená jako Marvella crying

Podezření na virus jsem měla... jestli to bylo na 100% by ukázal jen test (který se v ČR neprodává a objednávat ho v PL nebo v USA by bylo fin. neunosné). Rostliny jsem vyhodila nebo vyreklamovala.

Každopádně listy nebyli poškozené jen jeden rok a nebylo to popálené jarním mrazíkem...postižené byli i letní listy a rostliny pomalu chřadli sad

I ted tady mám nějaké podezření ale dodržuji hygienu....žádné sříhání listů a květů stejnými nůžkami, žádné přesazování.

Škoda že se o tom moc neví a některá zahradnictví vesele nakupují v Holandsku (tam to prý začalo) za pár babek a my se pak divíme proč nám ty rostliny nerostou angry

Ghost Spirit
Ghost Spirit
Golden Tiara - nemocná a ani to není tato odrůda
Golden Tiara - nemocná a ani to není tato odrůda
Gold Standard
Gold Standard
Sum and Substance v jednom zahradnictví
Sum and Substance v jednom zahradnictví
Blue Cadet v jednom zahradnictví
Blue Cadet v jednom zahradnictví
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.88 (?), 16.8.2014 21:13

Ono to vybarvení asi jak které - třeba právě od LB hosta Unforgetable se pořádně vybarvila opravdu až čtvrtým rokem (fotku bohužel nemám), až jsem si nejdřív říkala, jestli je to vůbec ona...        Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 128.66 (?), 26.5.2016 18:55

Nikdy vice, toto zahradnictvi ma pouze pekny katalog, jinak je to mirne receno velka bida, bohyska se mi dodnes-po roce ani nevzpamatovala, ostatni jsou dvouliste, vubec nerostou, a to jsou na ruznych mistech.Ostatni rostliny byly malinke, zlute,vypadaly, ze v tom baliku lezely aspon tyden, malem jsem nad tim plakala.I pri me velke peci skoro vsechny nakonec uhynuly.Za poslani takoveho zbozi bych se opravdu musela stydet, je videt, ze tyto rostliny zadne odborniky nikdy nevidely.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 116.149 (?), 6.11.2016 19:22

já objdnávám u Lukon Glads kolem 5 let, naposledy letos na podzim za 1000 kč, zásilka přišla za týden, hezky zabalená, objednané cibuloviny a trvalky přišly kvalitní, většinou traviny, přesazovla jsem je do větších kivětináčů a nechávám ve sklenííku, aby byly pod kontrolou, kořeny byly silné a zdravé, došlo tentokrát k záměně cibulovin, poslali puškinii místo oxalis -podobné číselné označení, puškinii jsem si nechala a žádala jsem ještě o zaslání oxalisu, do 4 dnů přišly v obálce cibulky oxalis a to zdarma, já jsem s touto firmou spokoíjená, seriozní a rychlé jednání, možná mi za celou tuto dobu asi dvě trvalky se neujaly, ale nereklamovala jsem to, může se to stát. jinak bohyšky jsem objednávala taky, ujaly se, já Lukon Glads chválím, Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika