Zapraveni pisku do zeminy



host - 33.10 (?)
10.9.2018 20:50

Nevim co tu resite     pisek se pridava kdyz je jilovita puda v za

hradkarskych potrebach mate mnoho travnikovych hnojiv   staci zajít do obchodu    urcite vam poradi 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 14.199 (?), 5.5.2014 14:09

SfK, proberte se, tady je "nespojitá čára zrnitosti" 4/5 čtenářů šuma fuk.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 5.5.2014 14:44

Nespojitá čára zrnitosti je, když sypete hrubý štěrk do jemného jílovitého blátíčka a po roce se divíte, že přes těch 8 tater štěrku máte na parkovišti stále louže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 5.5.2014 15:07

A nyní od teorie k praxi: Loni na podzim mi zbyla asi dvě vrchovatá kolečka říčního písku, mírně znečištěného zeminou. Nevěděl jsem co s ním, tak jsem ho vysypal na starý kompost, který jsem měl v plánu letos na jaře rozvozit po zahradě. Vznikla na něm vrstva asi 3-5 cm písku. Říkal jsem si, že jak ten kompost budu postupně lopatou odebírat, písek se s ním promísí a "zmizí" v něm. Jenže k rozvozu kompostu z časových důvodů nedošlo. Přátelé, divili byste se, co na tom kompostu během dubna a pěti květnových dnů stačilo narůst za trávu, aniž bych ji tam vysil. To není snad ani tráva, ale přímo obilí! Křoviňák se pořádně zapotí, až to bude sekat. Nádhera!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 5.5.2014 22:03

Pokud má pozemek sklon nad 2%, může přebytečná dešťová voda odtékat po povrchu a nemusí vsakovat. V tom případě je dobré, aby jste ten písek zapravovali jen mělce cca do vrstvy tlusté 3-5 cm. To se dá dobře jen hráběmi nebo vertikutátorem. Rotavátorem promícháváte až do hloubky 10-15 cm a tedy by jste k dosažení stejné povrchové struktury potřebovali 3× a více písku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.22 (?), 10.9.2018 12:47

Dobrý den, prosím o radu. Pro pozemek cca 150 m2 prosáté a prokypřené ornice chceme přidat písek. Je mi nabízen písek betonářský a písek křemičitý. Který je vhodnější? Naše půda je bez jílu. Jaký poměr písku s ornicí použít? Jaké trávníkové hnojivou nejlépe použít? Děkuji za pomoc. Irena Kohoutová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 33.10 (?), 10.9.2018 20:50

Nevim co tu resite     pisek se pridava kdyz je jilovita puda v za

hradkarskych potrebach mate mnoho travnikovych hnojiv   staci zajít do obchodu    urcite vam poradi 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 10.9.2018 21:23

Jestli to nemáte daleko do Skaštic u Kroměříže, tak tam je možno koupit kval.trávníkářský substrát-ten písek tam je taky! SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.188 (?), 11.9.2018 8:07

Je mi nabízen písek betonářský a písek křemičitý. Který je vhodnější?

Teoreticky jistě oba.Betonářskýž je praný (v podstatě droboulinký kačírek), křemičitý (do zámkové dlažby) zase drahý. Proto bych volil ten třetí - kopaný na omítky a zdivo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 84.190 (?), 11.9.2018 8:33

Ono to s tím kopaným není tak jednoznačné.To může být taky dost hlinité až jílovité.Vůbec se tady špatně radí, protože nevíte odkud kolikrát ten dotaz přichází.Jestli z lokality od České Lípy kde bílý písek je a nemusí být tedy drahý.Já jsem jednou zvolil betonářský písek, který obsahoval malé kamínky a už nikdy bych to neopakoval.Je to v černozemi ošklivé hlavně po dešti.Samý kamínek.Pak jsem objevil u nás pískovnu, kde mají jemný betonářský písek (ted bez jílu)a to je ono.Tam kamínek nenajdete.Takový doporučuju.Hledejte ho v boxech na betonárkách, v kompostárnách, stavebních dvorech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.188 (?), 11.9.2018 11:01
Je to pravda. V píscích jsou rozdíly. Přesto věřím, že písek - i více hlinitý - pokud se prodává, bude víc písek než jílovitá ornice, tedy prospěje. Samozřejmě, jemný křemičitý je výborný, tuším, že do lepších golfových hřišť se dodává právě ten.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika