Vysychání trávníku kolem betonových obrubníků



host - 37.76 (?)
10.8.2013 22:19

Nám tráva schne pouze na těch místech,, která jsou opravdu hodně rozpálená - máme tmavou betonovou dlažbu a zedníci s betonem okolo obrubníků nešetřili:(. Na zahradě máme závlahu, ale udělanou "odbornou firmou". Aby jsme zalili dostatečně trávník u obrubníku, musíme doslova podmáčet zbývající trávník:(. To je k ničemu a dokonce jsme začali mít na zahradě i problém s chlorózou, kvůli podmáčení. A to nám ta firma zakládala i trávník, takže by měla vědět co a jak. Nyní si vše předěláváme sami. Podél chodníků dáváme pod trávník prosakovací hadice a to funguje výborně. Zkoušela jsem i přidat do zeminy hydrogel, ale toto se mi u obrubníku moc neosvědčilo - tráva u obrubníku stále vysychala rychleji než zbytek trávníku.

Zuzka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 9.22 (?), 22.7.2013 12:13, zobrazeno: 14844x

Dobrý den, je mi jasně že se betonový obrubník rozpálí a saje veškerou vlhkost, tíme začne kolem schnout/vysychat/spalovat se trváník.

Jak tomu ale předejít? Co dát mezi obruník a zeminu?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 44.75 (?), 22.7.2013 12:19

Igelit! enlightened

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 4.7 (?), 22.7.2013 12:30

...hryby kus geotextilie co dobre saje vodu. Alebo mineralnu vatu na pestovanie. Staci 5 cm hrubu. No a dobre polievat. Alebo sa na to vykaslat len viac polievat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.22 (?), 22.7.2013 12:36

nebo mám nějaké dlouhé odřezky nopové fólie, co je dát obráceně (nopy do zeminy)?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 155.121 (?), 22.7.2013 12:50

Nic

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 25.2 (?), 22.7.2013 12:56

Igelit ani jiná umělá hmota, toto nevyřeší.Jediným možným a účinným řešením je přechodový izolační můstek z nasáklivého izolantu, jakým je např. zeolit, nebo perlit.Dříve se s úspěchem používal i hrubý kompost, ale ten má nevýhodu v tom, že ho rychle obsadí mravenci svými mraveništi. Izolační můstek MUSÍ být v celé výšce zapuštěného obrubníku, lepe o pár cm níže a šířce aspoň deset cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 39.64 (?), 22.7.2013 22:17
vzdala jsem to po cca 4 letech, travnik u obrubniku zrusila, nasypala jsem tam kaminky, do toho levanduli nebo ruzne netresky. vyresene a hezke. marketa
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 23.7.2013 7:33

Myslím, že stačí počkat až zaprší a bude po problému.

PS:  Jak to děláte, že vám to schne? Nám všude leze tráva přes obrubník na chodník. A to těch obrubníků je tak 100 metrů a nikde není tráva suchá a na mnoha místech se pokouší přelézt přes obrubník na chodník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 37.76 (?), 10.8.2013 22:19

Nám tráva schne pouze na těch místech,, která jsou opravdu hodně rozpálená - máme tmavou betonovou dlažbu a zedníci s betonem okolo obrubníků nešetřili:(. Na zahradě máme závlahu, ale udělanou "odbornou firmou". Aby jsme zalili dostatečně trávník u obrubníku, musíme doslova podmáčet zbývající trávník:(. To je k ničemu a dokonce jsme začali mít na zahradě i problém s chlorózou, kvůli podmáčení. A to nám ta firma zakládala i trávník, takže by měla vědět co a jak. Nyní si vše předěláváme sami. Podél chodníků dáváme pod trávník prosakovací hadice a to funguje výborně. Zkoušela jsem i přidat do zeminy hydrogel, ale toto se mi u obrubníku moc neosvědčilo - tráva u obrubníku stále vysychala rychleji než zbytek trávníku.

Zuzka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika