Psi a čůrání



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 6.1 (?) 
18.4.2012 6:54

My měli psa schi-tzu, byl už starý a tak čůral jako fenka a po něm taky žádná vypálená místa, ale naopak krásně pohnojená tráva.Díky němu jsme začali hnojit NPK a močovinou a trávník byl nádherný. Opravdu zkuste změnit složení stravy- ten návš dostával jogurty, mlíko-možná díky tomu nepálil moč, ale hnojil:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 234.251 (?), 17.4.2012 17:01

Máme psa a ten mě ničí kudy chodí.Cokoliv zasadím a je vyšší 15 cm tak ve chvíli mé nepřitomnosti pomočuje, dokud to nezahubí.Potom si lehne na právě oblíbené místo a lehá tak dlouho, dokud tam nepřestane růst tráva - nevím jak tohle dokáže -pak v tom ouhoru než vyklíčí semínka(ta zbylá co nestihl naválet do kožichu) vykope jámu.Je velký jako doga.Zalívám, piplám okopávám motyčkou, psa přesouvám průběhu dnů během siesty, věším lahvičky s psím repelentem-ty krátkodobě fungují.Pes je denně venčený na 3 až 10 kilometrů.Zahrada je veliká.Výchova, rozkazy, nic nezabírá, místa na močení má určená ale na značkování je mu to málo.Je to prostě debil psí zabejčený a nic s ním jeste nejaký pátek nenadelám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 121.128 (?), 23.4.2012 13:09

Zdravím všechny pejskotrávníkáře, mezi které se sám taky počítám. Problém mám samozřejmě stejný, jako většina z vás - kam to můj dobrouš pustí, tam je prostě po pár dnech mrtvo... Po přečtení několika diskuzí na českém internetu jsem zkusi hledat v anglických fórech, protože mě napadlo, že Angličani, coby milovníci trávníků by snad mohli vědět něco víc...

No a zde je pár rad, které jsem objevil:

a) upravit stravu tak, aby moč nebyla tak agresivní - věšinou se doporučuje přidat do krmení rajčatový džus nebo kvasnice

b) prodávají jakýsi "psí kámen" (jde o druh zeolitu), který psům dávají do misky z vodou, moč pak ztrácí na agresivitě - jde o přírodní produkt bez chemie

c) tablety, které by měly fungovat jako výše zmíněné

d) feromony - jakási vábnička, která láká psa chodit močit na vámi určené místo. Doporučuje se dát k patníku, sloupku a pod.

e) zde zmíněná okamžitá a vydatná zálivka vodou

f) naučit psa od malička na určené místo -. v dospělosti lze pomocí produktu v bodě d) Tento způsob je samozřejmě ten nejlepší a nejúčinnější.

Moje osobní zkušenosti jsou takové, že poté co mi bezpečně umočil několik buxusů a pár jehličnanů, nasadil jsem elektrický ohradník. Pes už se k záhonu ani nepřiblíží.

Na dvě místa na krajích trávníku jsem "nainstaloval" patník. Brouček tam sice občas zajde, ale že by chodil jen k nim, to zase ne.

Dále mu do každé krmné dávky přidávám lžíci pivovarských kvasnic. Změny v trávníku jsem si ještě nevšiml, ale jeden výrazný efekt to má. Zatímco kočce už jsme vyndali alespoň 50 klíšťat, pes neměl ještě ani jedno:)

V brzké době plánuji vyzkoušet některé z výše uvedených a s výsledksy bádání se zkusím podělit.

Prima den - Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 211.30 (?), 22.4.2015 20:38

DObrý den. Tam kde se ten pec vyčůrá s udělá se flek tak už nikdy ta tráva neporoste nebo je to spálené jen na povrchu a ze země vyrazí nová? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 6.1 (?), 24.4.2012 13:40

Tak zkuste pejskovi místo kvasnic přidat k jídelníčku ty mléčné výrobky- jsou přece jen užitečnější, u kvasnic bych se bála mykotických onemocnění a obezity zvířete. Mléko je zásadité a tak náš pes trávník opravdu hnojil, než -li vypaloval... Zabijete tím dvě mouchy jednou ranou- pes se napije a navíc dostane vitamíny obsažené v mléce a Vás to nebude stát nehorázné peníze

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 216.226 (?), 24.4.2012 15:05

 Vážně si myslíte, že jogurty jsou levnější než pivovarské kvasnice? A zdravější? Proč si aspoň neověříte, co píšete?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 148.1 (?), 27.4.2012 16:11

já nic ověřovat nepotřebuji, je to můj názor a nehodlám zde psát poučky, ale zkušenosti. S pivovarskýma kvasnicema žádné zkušenosti nemám, nevím, kolim, stojí a kolik se jich dává denně, jen vím, že se z nich přibírá a ze zdravotního hlediska hrozí riziko kvasinkových infekcí... mykózy.

No a ty nehorázné peníze, bylo myšleno, ať to zkusí, než nakoupí třeba výše uvedené pomůcky, kterými bude psa lákat močit jinde, než pak, když příjde na jednoduchší způsob...

Ověřovat si může tazatel...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.7 (?), 28.4.2012 10:52

Proboha kde jste slyšeli takovou hloupost, že konzumací kvasnic hrozí riziko kvasinkových infekcí -  mykóz?.
     Chudery pivařky by se uškrábaly...laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 148.1 (?), 28.4.2012 20:56

Ono ten dotyčný, co to napsal asi neměl na mysli jen mykózy ženské, ale celkově sklony k plísním a tak...

No ale nechápu, jak může někdo kvůli trávníku ládovat psa kvasnicemi. Nenapadlo Vás, co mu to udělá se zažíváním? Dobrá, občas, pochopím, ale pravidelně? Zkuste je brát vy a uvidíte, jak pěkně porostete na váze a jak se budete cítit. Je třeba pátrat po příčině, proč má pes tak kyselou moč... Mě se tedy spíše líbí nápad s tím mlíkem...

Proč pak někteří psi trávník spíše pohnojí a jiní vypálí? Asi na tom něco bude, ne???

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Coda - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (191) - 219.4 (?), 29.4.2012 11:21

Ahoj, kdyz jsme jeste meli nasi Bulinku, tak jsem vzdy hned to misto prolil vodou (kdyz jsem si toho vsimnul), no a kdyz ne, tak tam holt vznikl vypaleny krouzek, kde dalsi rok naroste krasna zelena a husta trava. Dnes jsem za to rad, a vzdy, kdyz jdu kolem takoveho mista, s laskou na nasi cubinku vzpominam:)! S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika