pálené vápno na trávník?



krtonoška - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 84.191 (?)
16.2.2008 19:02

Jestli mohu přidat svoji zkušenost:

Koupil jsem starší dost zanedbanou zahradu. Staré stromy, nepořáde ve tvaru nekonečného množství hromádek po zahradě, staré větve pozemi a co k tomu samozřejmě patřilo...byl všudypřítomný mech.

Začal jsem s ním pojovat po konzultaci se sousedama, kteří mají fajn zahrádky. Doporučení: především sluníčko, vyhrabávání stařiny, pravidelné kosení a trochu i toho vápna...třeba i průmyslový vápenec. Takže jsem poklidil vše nazemi, prořezal staré stromy, pár jich pokácel, pohnojil, sekal a po dvou letech mohu říci, že mech je sice součástí mé zahrady, ale v porovnání při převzetí tak o 90% méně. Opravdu, chce to cílevědomě pracovat na zahradě a výsledek se dostaví.

Všem přeji mnoho zahrádkářských úspěchů a brzký příchod jara.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 118.241 (?), 15.2.2008 16:13, zobrazeno: 25973x

Dobrý den, kamarád mi poradil, abych trávník ve kterém je mech a pod stromy - do obvodu koruny posypal nehašeným / páleným/ vápnem. To se samo vlhkem vyhasí, "vypálí" mechy, odkyselí půdu a pak po vyhrabání trávy která je od vápna vypálená naroste nová, krásná bez mechu. Není pálené vápno moc agresivní?

Děkuji za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 15.2.2008 18:36

Agresivní je, ale trávě neublíží. Problém je, že účinek není tak efektní, jak popisuje kamarád a je krátkodobý. Příčina, proč mech v trávníku roste, je komplexnější, nikoli jen nízké pH půdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 151.203 (?), 15.2.2008 19:40

Tak nějak. Může to být zhutněná půda, která mokrá málo provzdušněná apod. Vápnem to moc nezachráníte, ale neuškodíte. Na mech existují speciálnější přípravky které mech odstraní. Začněte vyhrabiovat, provzdušňovat, valehčovat půdu a nebo si dejte nohy na stůl a otevřte pivko a mech přijměte jako součást zahrady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kulda.m - (17) - 118.241 (?), 16.2.2008 14:53

Děkuji za rady, druhá varianta bude asi příjemnější. Když se na to dívám z druhé strany, tak toho mechu tam vlasně ani moc není a nevypadá tak špatně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 88.10 (?), 16.2.2008 17:18

To je pravda, ale jde o to, jak dlouho to tak bude vypadat. Já hrabu a hrabu. Vyhrabávám mech 1-2x ročně, doseju trávu a příští rok znovu. Nekonečný koloběh. Trávník vypadá ne úžasně, ale přijatelně. Sousedé nehrabou tak poctivě, nedosévají a během několika roků mají místo trávy souvislý mechový porost. V době vlhka je přijatelně zelený. Ted v zimě a za sucha rezavě hnědý. Pivo se dá pít i při hrabání. Míla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
krtonoška - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 84.191 (?), 16.2.2008 19:02

Jestli mohu přidat svoji zkušenost:

Koupil jsem starší dost zanedbanou zahradu. Staré stromy, nepořáde ve tvaru nekonečného množství hromádek po zahradě, staré větve pozemi a co k tomu samozřejmě patřilo...byl všudypřítomný mech.

Začal jsem s ním pojovat po konzultaci se sousedama, kteří mají fajn zahrádky. Doporučení: především sluníčko, vyhrabávání stařiny, pravidelné kosení a trochu i toho vápna...třeba i průmyslový vápenec. Takže jsem poklidil vše nazemi, prořezal staré stromy, pár jich pokácel, pohnojil, sekal a po dvou letech mohu říci, že mech je sice součástí mé zahrady, ale v porovnání při převzetí tak o 90% méně. Opravdu, chce to cílevědomě pracovat na zahradě a výsledek se dostaví.

Všem přeji mnoho zahrádkářských úspěchů a brzký příchod jara.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika