Kornatka travní



host - 153.78 (?)
23.6.2010 11:57
Kornatku se snazim odstranit nekolik let, zatim jsem testoval Fundazol a Ditahne. Rekl bych, ze s Dithane jsem mel o neco lepsi vysledky i kdyz se mi kornatku zcela zlikvidovat nepodarilo.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
janab - (1) - 48.211 (?), 18.6.2009 16:49, zobrazeno: 65971x

Prosím o radu, na trávníku se objevila kornatka travní. Usuzuji tak, dle informací na internetu. Žluté kruhy a v tom rúžové chumáčiky. Chci se zeptat na radu, zdali použít dusíkaté hnojivo, nebo chemický postřik, jaký? Trávnik na jaře měl vertikutaci a také byl hnojený.Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 49.39 (?), 23.6.2009 19:19

Na kornatku by měl zabírat FUNDAZOL (účinná látka benomyl), BAVISTIN, KARBEN, ALTO COMBI, SPORTAK ALPHA, DUETT, KONKER (úč.látka carbendazim), RUBIGAN (fenarimol), TOPSIN (thiophanate-methyl),  RONILAN (vinclozolin), AMISTAR či QUADRIS (azoxystrobin).

Teď jsem zjistil, že jsem nedávno "růžové chomáčky" pokládal za palušku travní a ona je to kornatka.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 48.211 (?), 26.6.2009 14:24

Děkuji, mezi tím mi poradili dithane,  3 x po 7 dnech, tak uvidíme, jestli nezabere, tak vyberu něco od Vás.  Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.158 (?), 3.6.2010 13:45

Také se mi letos po vydatných deštích v posledním období objevila na trávníku kornatka (žluté fleky trávy a na nich nitky načervenalého mycelia). Loni se objevila trochu také, ale letos je toho výrazně více.

Pomohl Vám postřik pomocí Dithane? Má účinnou látku Mancozeb a ta by podle informací v obchodech měla likvidovat všechny houbovité choroby, včetně kornatky. Osvědčil se skutečně i Vám?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 153.78 (?), 23.6.2010 11:57
Kornatku se snazim odstranit nekolik let, zatim jsem testoval Fundazol a Ditahne. Rekl bych, ze s Dithane jsem mel o neco lepsi vysledky i kdyz se mi kornatku zcela zlikvidovat nepodarilo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.158 (?), 24.6.2010 7:18

Tak zhruba po 2,5 měsících mohu říci, že boj s kornatkou trávník vyhrál.

Aplikoval jsem Dithane 3x vždy s odstupem 14 dní. Už po první aplikaci kornatka znatelně ustoupila, před 3 týdny jsem aplikoval naposledy a dnes se už nikde kornatka neobjevuje a trávník už je krásně zelený a bez fleků (to už byl ostatně před měsícem).

Pro boj s korntkou mohu tedy doporučit: trávník posekat na co nejnižší výšku (u mě cca 2 cm), aplikovat Dithane a zhruba po týdnu trávník vyčesat (buď hráběmi nebo drátkovým vertikutátorem) od zbytků uschlého mycelia kornatky. Aplikaci Dithane doporučuji opakovat (vždy jsem dodržel předepsanou koncentraci).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 246.31 (?), 23.7.2010 13:28

Dobry den mam stejny problem z travnikem a z Kornatkou travni, prosim Vas ten Dithane jste mel Dithane NEO-TEC 4, Dithane DG /pri vylepsena forma/...dekuji za info

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 33.117 (?), 18.6.2011 8:26

Také mám ten samý problém s kornatkou, jenže mám obavy z postřiku, jelikož máme pejska, tak nevím jakým jiným způsobem se kornatky zbavit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 106.250 (?), 23.7.2011 20:22
Mám Dithane aplikovat jen na poškozená místa nebo ho mohu aplokovat (preventivně na celý trávník???
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 32.189 (?), 11.8.2011 15:45

Co ten Dithane, pomohl Vám na kornatku travní a jak jste jej aplikoval na celý trávník nebo pouze na zasažená místa?? Děkuji Strmic

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika