Kam s posekanou trávou?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 16.190 (?) 
25.3.2009 8:17

Už jsem zase chytřejší: larva chrousta/larva zlatohlávka":jestliže mají tmavou šedočernou hlavičku, pak jde o zlatohlávka.Larvy čistě bílé jsou ponravy chroustů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 165.67 (?), 24.3.2009 14:29

Posekanou travou mulcujeme kolem stromu  i zeleniny.  Velke uspechy mame u rajcat, paprik i okurek. Vyuzivame to ke vsemu. Bereme si travu i od souseda, ktery ji nechce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 174.166 (?), 24.3.2009 17:38

Prosím o radu: může se mulčovat trávou (nebo slámou) těsně kolem kmenů? Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 224.209 (?), 24.3.2009 18:51

Se slàmou nemàm zkusenosti. Ale tràvu dàvàme ke vsem stromüm. Asi 10 cm od kmene. Ale nedélàme si s tim problèm jak daleko. Pokud màte moznost pouziti slàmy urcite bych ji smichala s tràvou. Je to lepsi. Pouzivàme misto slàmy nasekanè vetvicky s tràvou, aby tràva nezahnivala a nevytvorila se pàchnouci hmota.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 174.166 (?), 24.3.2009 20:44

Děkuji za rychlou reakci. Loni jsem takhle použila trávu ke stromům, ale když jsem přijela další víkend, maminka (vyučená zahradnice) mi vítězoslavně oznamovala, že stromy "osvobodila". Všechna tráva byla shrabaná na kompostě. Mamka tvrdí, že to stromům škodí, ale nikdy neuměla vysvětlit, jak a proč. Tak jsem ráda za každou praktickou zkušenost. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 24.3.2009 20:52

Travní mulč nesmíte dávat přímo ke kmínku, může způsobit poškození stromku. Vetšinou kousek nad zemí je roub, který při "zamulčování" může zahnívat, nehledě na případnou zvýšenou teplotu tlejícího mulče. Sám dávám mulč pod stromy, u kmínku pak v mulči vytvaruji "misku" (10 cm kolem kmínku bez mulče). Kosi si stím pak rádi pohrávají, občas to misku zahážou trávou...
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 174.166 (?), 24.3.2009 21:14

Dík za upřesnění, Martine, tak přesně tohle jsem potřebovala vědět. Tak jen doufám, že když dám mulč těch 10 cm, tak kosi neudělají žádnou fatální katastrofu (nebo kuna, ta je co se týče hrabání v mulči obzvlášť pracovitá)!  Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.122 (?), 25.3.2009 10:32

Já veškerou trávu co poseču nechám proschnout do druhého dne a pak ji shrabu a udělám z nich takovou dlouhou "šišku",tak pokračuji celý rok.Na jaře když je tráva celkem zahnilá, tak do ní jednoduše sázím brambory tak aby měly dostatek trávy nahoře, tak jako by to byla hlína.Během roku trávu přihrabuji.Celý rok nedělám s bramborami nic, až na podzim je vyhrabu.Jsou krásné, čisté.Menší množství trávy přihrabávám ke stromkům, ale tak, aby bylo kolem kmenu asi 10 cm volno.To je moje zkušenost co s posečenou trávou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 59.153 (?), 12.7.2012 14:04

Trávě vyhovuje ph kyselejší okolo 6 ph. Stromům by takové ph nemuselo vyhovovat. Dále se pravděpodobně jedná o změkčení kůry díky vodě obsažené v trávě a strom by v daném místě mohly napadnout houby.

Tomáš Pokorný

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 253.29 (?), 30.4.2009 9:27

Dobrý den paní Jano, s trávou je opravdu problém ale pokud se vypravíte na váš místní úřad, zeptejte se zda není možné v vás jako občany zajisti BIO popelnice, které u nás již druhýn rokem fungují. Bio odpad se vyváží každou druhou sobotu ráno a nikdo již z okolních zahrádek tento problém neřeší. Je to opravdu dobrá věc a funguje odvoz od dubna do listopadu, kdy je nejvíce práce právě na zahradě. Jen svoz musí zajistit místní úřad. Tak to je můj tip. Zdena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika