Jetel v trávníku



host - 208.190 (?)
3.1.2013 16:31

Dobrý den. Možná by bylo vhodné znova přečíst návod na míchání a přepočítat koncentraci. Já používám dvoulitrovou nádobku s rozprašovačem a dávám 20 ml na 2 litry a nikdy jsem neměl problém a Bofix půsibí perfektně. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 60.236 (?), 17.7.2010 7:58

střikej večer, když už slunce zapadá a není silné, dobré je, když příští ten má pršet, protože pak ty rostliny dřív pojdou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 190.243 (?), 17.7.2010 17:03

Netvrdil jsem že jste použil poměr postřiku 1:1, jen jsem vysvětloval, že o něco vyšší koncentrace neznamená zase "smrťák", jinak 50 ml Bofixu, pokud se pamatuji, tak doporučují dle návodu na 6 litrů vody. Já jsem 50 ml namíchal na litry 4 - tráva zůstala a jetel kompletně zmizel a s tím i jiné plevele. Tak asi takto. Jinak v posledních dnech byly skutečně pařáky, takže nedostává zabrat jenom trávník. Poškozená místa v trávníku zcela určitě zarostou, ale tím co vy chtít nebudete - skromnějším plevelem. Do půli srpna bych asi trávník neřešil, pak suchá místa pohrabat, pohodit cca centimetr zeminy, pohodit semínkem, pohrábnout hráběmi, aby se trochu promíchalo a stačí lehce ušlápnout nebo uválet. Pokud byste to chtěl dělat teďka, musel byste dbát na zálivku a to přinejmenším 7-10 dní poctivě každý den. Postřik jste prováděl celkem dobře, resp. v relativně vhodnou dobu, kolem desáté hodiny dopolední to ještě jde, ale faktem je a to je ten problém, že minulé dny to byly až extrémy a sluníčko neskutečně už od těchto hodin sálalo pekelně. Pokud je daný den pod mrakem a cca 25°C, bez problémů proveďte postřik v poledne, v jednu či druhou hodinu odpoledne a není problém. Ovšem v takovém počasí jako bylo doteď je to nesmysl. Hlavně proto, že postřik zaschne na listech a nestačí se úplně vstřebat a navíc - což bude váš problém - může působit popálení trávy, i když je pravda, že mně se to ještě s Bofixem nestalo. Za takto parného dne je dobré si přivstat a postřik provést třeba už kolem sedmé, osmé hodiny ranní a nebo až tou samou dobou v podvečer. S klasickou zálivkou je to obdobné. V horku nemá smysl zalévat protože než stačíte dojít z jednoho konce na druhý, začátek máte znovu suchý a je to plýtvání vody. Na trávník mimo sekání a zálivky pamatujte i s hnojivem, bude odolnější i vůči suchu a jen tak mezi sebe plevele nepustí. Možná bych radil alespoň jednou ročně vertikutaci, tím trávníku také ulevíte od stařiny a některých plevelů, např. pampelišky, ale jestliže máte v trávníku jetel obávám se, že ten by se vám tam naopak ještě pomnožil, takže na ten platí určitě postřik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Roman Mortiis - (3) - 195.169 (?), 19.7.2010 18:30

Děkuji za perfektní radu. Pokusím se to dle vašeho návodu nějak vyřešit. Ten jetel je pořádnej neřád. Na některých místech je stále a když jsem to prohraboval tahal jsem až 30cm dlouhé stvoly, které se táhnou pod trávou. A je tam toho opravdu hodně. Nestačil jsem se divit . Na podzim to zkusím provertikulovat a třeba to zničí i zapomenuté výhonky a až trošku zarostou ty skvrny, zkusím ještě jeden postřik Bofixem v poměru který píšete. Mám to s tím trávníkem adrenalin :-) A to jsem si myslel jak to půjde hladce...  V každém případě vám moc děkuji za rady a budu informovat jak to s jetelem a ostatním plevelem vypadá... Snad to nebudu muset stříkat Rondupem a zakládat úplně nový trávník. To si ani nechci představit...  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.190 (?), 3.1.2013 16:31

Dobrý den. Možná by bylo vhodné znova přečíst návod na míchání a přepočítat koncentraci. Já používám dvoulitrovou nádobku s rozprašovačem a dávám 20 ml na 2 litry a nikdy jsem neměl problém a Bofix půsibí perfektně. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 25.1 (?), 25.8.2012 11:46

Přípravek se jmenuje Agrofit kombi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 135.252 (?), 10.3.2014 13:15

Pro čtenáře s opačným přístupem: Kdo má radši "přírodní" trávníky, které díky jetelu není třeba hnojit, můžu doporučit směs Valašský trávník (Rožnov). Pokud ho budete sekat níž, tak ani nepoznáte, že tam nějaký jetel roste, ale rozhodně to není taková ta příměstská sterilní monokultura. Samozřejmě prodávají i jiné směsi, o kterých je tu řeč. My jsme byli s jejich osivem spokojeni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika