Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Netvrdil jsem že jste použil poměr postřiku 1:1, jen jsem vysvětloval, že o něco vyšší koncentrace neznamená zase "smrťák", jinak 50 ml Bofixu, pokud se pamatuji, tak doporučují dle návodu na 6 litrů vody. Já jsem 50 ml namíchal na litry 4 - tráva zůstala a jetel kompletně zmizel a s tím i jiné plevele. Tak asi takto. Jinak v posledních dnech byly skutečně pařáky, takže nedostává zabrat jenom trávník. Poškozená místa v trávníku zcela určitě zarostou, ale tím co vy chtít nebudete - skromnějším plevelem. Do půli srpna bych asi trávník neřešil, pak suchá místa pohrabat, pohodit cca centimetr zeminy, pohodit semínkem, pohrábnout hráběmi, aby se trochu promíchalo a stačí lehce ušlápnout nebo uválet. Pokud byste to chtěl dělat teďka, musel byste dbát na zálivku a to přinejmenším 7-10 dní poctivě každý den. Postřik jste prováděl celkem dobře, resp. v relativně vhodnou dobu, kolem desáté hodiny dopolední to ještě jde, ale faktem je a to je ten problém, že minulé dny to byly až extrémy a sluníčko neskutečně už od těchto hodin sálalo pekelně. Pokud je daný den pod mrakem a cca 25°C, bez problémů proveďte postřik v poledne, v jednu či druhou hodinu odpoledne a není problém. Ovšem v takovém počasí jako bylo doteď je to nesmysl. Hlavně proto, že postřik zaschne na listech a nestačí se úplně vstřebat a navíc - což bude váš problém - může působit popálení trávy, i když je pravda, že mně se to ještě s Bofixem nestalo. Za takto parného dne je dobré si přivstat a postřik provést třeba už kolem sedmé, osmé hodiny ranní a nebo až tou samou dobou v podvečer. S klasickou zálivkou je to obdobné. V horku nemá smysl zalévat protože než stačíte dojít z jednoho konce na druhý, začátek máte znovu suchý a je to plýtvání vody. Na trávník mimo sekání a zálivky pamatujte i s hnojivem, bude odolnější i vůči suchu a jen tak mezi sebe plevele nepustí. Možná bych radil alespoň jednou ročně vertikutaci, tím trávníku také ulevíte od stařiny a některých plevelů, např. pampelišky, ale jestliže máte v trávníku jetel obávám se, že ten by se vám tam naopak ještě pomnožil, takže na ten platí určitě postřik.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika