Jak na hryzce?



host - 111.1 (?)
22.9.2006 7:30
Nejlepší řešení je vlastní kočka. Zkoušeli jsme všechny ostatní rady bez úspěchu. Pořídili jsme si kočičku a za 14 dní bylo po problému.  Dobrý je i pes, ale musí být naučen chytat myši.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
sapik - (1), 29.5.2001 20:49, zobrazeno: 59256x
Může mi někdo poradit, jak vyhnat ze zahrady hryzce? Mám rozvrtanou celou zahradu a nevím co s tím. Díky
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 9.9.2002 15:46
Prý pomáhá zatlouct do země železnou trubku - cca 70cm do hloubky, a kus musí zůstat nad zemí. Na nadzemní část se pověsí na provázky pár plechovek nebo jiným železných věcí které při větru ťukají o tyč, která pak zvuk přenáší do země.

Není to můj vynález ani jsem ho nezkoušel, nemaje zahádky a tedy ani hryzců. Ale z důvěryhodných zdrojů mám potvrzenou funkčnost. A vzhledem k minimálním nákladům - proč to nezkusit?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host, 21.1.2004 18:07
Vyzkoušeli jsme "zasadit" prázdné lahve např. od vína do země (cca do 3/4 zakopat do země hrdlem nahoru). Sice jsme si z toho se sousedy dělali legraci, že budeme na konci léta sklízet plné lahve, ale jen do té doby, než se všechny potvory z naší zahrady odstěhovaly k sousedům...takže zakopané láhve zůstanou v našich záhonech nadále...A ani to nevypadá tak hrozně :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 111.1 (?), 22.9.2006 7:30
Nejlepší řešení je vlastní kočka. Zkoušeli jsme všechny ostatní rady bez úspěchu. Pořídili jsme si kočičku a za 14 dní bylo po problému.  Dobrý je i pes, ale musí být naučen chytat myši.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 89.83 (?), 12.10.2006 11:33

Liji do diry už hodinu vodu, přidal jsem i uleželý slepičak, zkusil jsem i trubku s větrníkem, ale stále nic. Snažil jsem se ho i přemluvit, aby se přestěhoval k sousedum, kočka je lina a prdí na něj. Ještě ty jedy ale toho se bojím, a hryzec je stále na zahrádce. Tak mi někdo prosím poraďte co s ním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 70.142 (?), 8.11.2006 9:42

Tak to mám stejný problém,kocoura to nezajímá máme i dva psy a ty to taky nebere.Takže mám rozhrabanou půl zahrady a vevím si rady pomozte...jo slyšela jsem o lidských vlasech prý to krtek nesnáší ale nevím.. Martina z Chotouchova.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 48.121 (?), 16.3.2007 11:42

Prý krtci nesnáší kůru citrusů, pomerančů, citronů. Zatím to zkouším, takže výsledky nemám. Ale naše rodina zřejmě bude zdravější, protože bude větší konzumace  citrusových plodů a rodina bude zdravější. Držím palce.

zahrádkářka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 137.37 (?), 12.5.2008 11:54

též lidské vlasy (nebarvené) krtci nesnášejí...

F.T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.54 (?), 12.4.2007 5:45

Je to ideální stav, kočka je milé prima zvíře a mazlíček, a zároveň kapesní minitygr . Mám kliku, že kolem mají všichni sousedé kočky a já jich mám také několik. Na zahradě jsou i lísky  a světe div se, sklizeň je dokonalá.( mám na zahradě bezmyšáckou a pro kosáky bezletovou zónu :-))

Ale pokud se vrátíme k drobným hlodavcům - kočky jsou super, pokud je jich víc, myšáci jsou už jen virtuální problém,který neznáte. Pokud si kočičáka nechcete pořizovat, stačí koupit kočičí sušenky a kočky PRAVIDELNĚ  krmit- VAše zahrada se stane jejich preferovaným teritoriem a hlodavcům udělají přítrž.

JArní mńoukání , sem tam nějaký kočičí exkrement, nebo výjimečně malé rozhrábání jsou minimální daní za  dokonalou ochranu Vaší zahrady. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 119.15 (?), 11.8.2007 14:36

Zápolím s krtky už několik let a zdá se, že začínám vyhrávat. Na kočky - kocoury nevěřím. Všichni mí sousedé je mají a mají stejné problémy s krtky jako já. U mě na zahradě se prohání 5-letý vlčák a ten jen krtince obíhá a vůbec ho nezajímají. Možná snad by se o něco pokusil, kdybych mu pravidelně nesypal granule. Ale protože se jednou okolo jeho kotce objevili i potkani, kteří mu vesele užírali s misky, nevěřím tomu, že by se z něj lovec hlodavců stal. Asi má jisté symbiotické sklony. Kamarádí i se sousedovic kocoury, nevadí mu rodinka ježků pod uloženým dřevem a myslím, že by krtka ignoroval i ve své boudě. Na krtka jsem zkusil vyrukovat nejprve s vodou. Během jednoho víkendu jsem mu do všech dostupných děr nalíl několik kubíku vody z bazénu. V dalším týdnu jeho aktivita nebývalé vzrostla a krtinců podstatně přibylo a to i tam, kde jsem s nimi neměl dosud problémy (dlažděný chodník, těsně u základu chaty, manželčiná skalka,...). Dalším pokusem byla skelná vata, kterou jsem implantoval do každého krtince. Výsledkem bylo zase jen krtkovo vzteklé řádění v nejbližší blízkosti původních hromádek. Pokusy s pastičkami byly rovněž neúspěšné a dokonce se jich podařilo krtkovi několik kusů zničit. Nalívání chemikálií - ředidla, na radu jednoho ze sousedů, jsem jako ekolog zavrhl. Číhání na krtka před rozedněním s napřaženou motyčkou jsem vzhledem k mé netrpělivé povaze raději ani nezkusil. Zkusil to jednou můj 16 letý syn, který chtěl na zahradě přespat z buhvíjakého důvodu a nad ránem si v sedě počíhal na krtka z namířenou Slávii 631. Tahle vzduchovka bohužel nemá vlastnosti samopalu, takže i když krtka načapal při budování stavby, kýžený výsledek se opět nedostavil, maslím, že se ani nepolekal. Elektronické plašiče a to jak na baterky, tak solární mi fungovaly jen asi týden, než si na ně krtkovo ucho zvyklo a než krtek pochopil, že naše karotka za nějaké to nepohodlí stojí... Radu, kterou jsem tu někde četl o likvidaci krtka pomocí elektrické rozbušky, jsem vzhledem k její nebezpečnosti zavrhl ihned - stejně se tahle roznětka běžně sehnat asi nedá a z vojny už jsem dávno doma. Postupně jsem zjistil, že krtek je velice flexibilní a dovede čelit i těm nejzáludnějším nástrahám. Jsou však opravdu věci, jak jsem postupně zjistil, které mu nesmírně vadí a to zejména stalý hluk o určité frekvenci. Tipoval bych tak mimo jiné i  kmitočty v rozsahu 15-50 Hz. Zvuk musí být pokud možno trvalý a hlavně nepravidelný a s měnící se intenzitou. Rovněž je důležité, aby nahodile přicházel pro krtka v čase z různých stran a tím ho lekal a nutil ho, aby náš hlodavec počítat z neustálou měnící se hrozbou. Řešení jsem myslím našel a není tak složité, ani drahé. Vyžaduje jen trošičku zručnosti a potom jen pár chvilek pozornosti denně. Celou tuto sezónu jsem neměl  a nemám na zahradě jediný krtinec. Zato sousedům jich podstatně přibylo. Plašiče jsem si postavil podle starého známého nápadu z PET lahví. Nepoužil jsem však pracnou metodu připevněných 4 spodních části PET láhví na boky páté do podoby větrníků, jen jsem 2 llitrovou PET láhev od CocaColy jednoduše podélně (tedy shora dolů) rozstřihl do 4 stejných sektorů, ze kterých jsem vyhnul pravidelné obdélníky směrem ven - ty pak tvoří vlastní lopatky. Čím jsou větší, tím lépe. Do dna jsem vsadi nažhavený 4 cm hřebík. Ten po vychladnutí trčí pevně dovnitř. Dva vršky z pet láhví jsem pájkou připevnil stejným směrem na sebe a do horního jsem vyvrtal třeba nůžkami dírku asi 4 mm. Chybí už jen plastová 18mm vodovodní trubka v délce asi 120cm, na niž nejprve nasuneme kolotoč z PET láhve a pak jedním z otvoru nasadíme na vrch dvojicí vršku jako ložisko. Kolotoč se točí na hřebíku i za jemného vánku a hrdlo na trubce vydává přesně ten zvuk, který krtci kolem svého krtince nemají rádi. Dutá trubka zasunutá asi 15 cm do krtince má dobré rezonanční vlastnosti a je potřebné její dolní konec nejprve zaslepit, abychom při jejím píchnutí do země dovnitř nenatlačili zeminu. K tomu stačí její 4 cm konec nahřát a za horka  třeba slisovat ve svěráku, tím se pak do země lépe zatlačí. Zbývá pak už jen občas změnit místo umistění plašičů a od krtku je určitě pokoj. Na mé zahradě 400m2 používám 4 ks těchto plašičů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika