Jak na hryzce?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
host - 137.37 (?) 
12.5.2008 11:58

Kombinuji vydýmení chodbiček Kronexem v kombinaci s pouťovým větrníčkem. Nevím jestli větrník pomáhá, ale vypadá to hezky...

Zajímalo by mne, za jak dlouho dojjde po Kronexu k návratu starousedlíků hryzců, 1 dýmovnice prý vyčistí jen 1metr čtvereční...      F.T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
host - 95.190 (?), 12.5.2013 18:49

Hryzec je fakt potvora odolná. Sežral kořeny 4leté višně a 3leté jabloně a tak jsem mu vyhlásil boj na život a na smrt. Přečetl jsem kde co a zjistil, že hryzec si sám chodbičky nehloubí, maximálně pročišťuje nebo jen několik desítek centimetrů ke kořínkům a dobrotám pěstovaných na záhoncích. V různých lokalitách zabírájí na hryzce různé věci. Já popíši tu svou. Hryzec ke svému životu na naší zahradě využívá chodeb krtka. Zabít krtka (je prý chráněn) ovšem pokud způsobuje škodu tak lze. Navíc se živí převážně žížalou a tu já na zahrádce rozhodně chci neb vytváří kvalitní půdu. Nebude krtek, nebudou chodbičky, nebude hryzec! Nasadil jsem plašiče a výsledek byl mizerný (těžká půda zvuk asi nenese). Nasadil jsem pasti za 40Kč a nic. Nasadil jsem trpělivost a ejhle krtek mrtev. Za 4 měsíce odchyt 14ti krtků ale ani jeden hryzec. Nasadil jsem trubkovou past a trpělivost a ejhle 12 hryzců (převážně chcípli v pasti asi stresem při kontrole ráno večer). Potom zahrabat chodbičky a uvidíme. Na jaře ani jeden krtinec, ostatní stromy přežily a i keře. Hodně zdaru v boji proti hryzcům.

josi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika