Hnojivo na trávník



host - 166.61 (?)
17.12.2018 10:00

Kde jste ho koupil? A jak přesně to funguje? můžu to někde vidět, než to koupím?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 23.5.2010 15:50

Čistě osobní názor.
  Pečlivě upravovaný trávník před domem bych s mulčovacím klínem nesekal. Posečená tráva se ve vlhku trochu lepí na boty. V tuto dobu navíc tráva roste rychleji, než se stačí rozložit, takže i tak by bylo třeba střídat seče do koše a s klínem.  V zahradě pod ovocnými stromy seču pravidelně s klínem nebo častěji jednoduše bez koše.  Je-li tráva vyšší, i při použití klínu zůstane za sekačkou stopa řezanky, takže použití klínu akorát snižuje výkon sekačky.  Obyčejný trávník v zahradě to nedusí, s preparovaným kobercem zkušenosti nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
deavi - (2) - 134.247 (?), 19.8.2011 12:37

mám otázečku.

Když posekám trávu, tak ji dávám do vleku a jednou za čas ji odvezu. Ale když naprší a je tráva delší dobu odleželá, tak z ní vytéká hnědá, lehce páchnoucí tekutina. Můžu tekutinu naředit s vodou a pohnojit s ní trávník? Docílím tím něco, nebo je to jen ztráta času, jde mi o to že je to zadarmo a nic to nestojí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.1 (?), 19.8.2011 13:21

Trávníku tím asi neublížíte, otázkou je složení té hnědé tekutiny. Kolik asi obsahuje živin a jestli to tedy není zbytečná práce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 183.12 (?), 19.8.2011 22:18

Souhlasím s názorem, že hnojivo na trávník není až taková věda. Je to pořád N, P, K, Mg.

Pokud se týká hnojiv, která se rozpouští pomaleji a tím uvolňují živiny postupně, není to zase taková výhra. Aby to fungovalo, musím do trávníku rozhodit jednorázově realativně velké množství hnojiva.

Já radši rozdělím měsíční dávku hnojiva na menší části a hnojím častěji menším množstvím.

V současné době si míchám hnojivo sám-vycházím z doporučeného poměru živin N: P:K: Mg 10:3:7:1

Konkrétně míchám močovinu+superfosfát+síran draselný+síran hořečnatý.

Nepodceňoval bych ani organická hnojiva-na jaže jsem rozhodil prosátý kompost a trávníku to jednoznačně prospělo.

Libor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jez33 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 137.160 (?), 8.9.2011 9:33

To je v podstate o komforte. Niekoho nebavi hnojit 2x mesacne a pri niektoych vymerach by to bol nonsens. Ale vyzera ze vas to bavi (aj to miesanie hnojiva), tak prajem pekne chvile stravene starostlivostou o travnik. Ak je potom travnik taky aky chceme tak je to prima :) 

Este ma napadla jedna vec. Ak je doporuceny pomer NPKMg 1:0,3:0,7:0,1 nie je zbytocne rvat tam hnojivo s pomerom 1:1:1? Bez ohladu na cenu hnojiva, to ma momentalne nezaujima. Zeby to travnik vsetko spotreboval? Ak nie, tak tie ziviny (P, K) ostavaju v pode, nie? Nebude sa poda casom zbytocne zasolovat? Pomer zivin sa pocas roku meni, zalezi aj na rastovom stadiu travy, ale v konecnom dosledku pri dodrzani odporucaneho pomeru zivin a davkovania, by sa vysledne mnozstvo zivin malo tak ci tak rovnat odporucenej davke konkretnej ziviny za rok na plochu. (Jasne ze tam hra rolu i cena hnojiva. Ked to prirovnam k polnohosp., tak ak mam rozlohu x ha, tak radsej dodam ziviny v potzrebnom mnozstve a pomere a nebudem plytvat peniazmi na ziviny, ktore su nad potrebu plodiny). Ide mi o to ze aak budem hnojit 10 rokov npr. Cereritom (cize budem dodavat 3x viac P ako je nutne a potrebne)  alebo travnikovym hnojivom, pri dodrzani celkovej davky N za rok na plochu, tak to bude asi vo vysledku rozdiel pre podu. Alebo je to "iba" plytvanie a ziadny iny efekt to mat nebude? Alebo sa mylim a uvazujem zcestne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 95.33 (?), 14.9.2012 15:12

Dobrý den, jelikož pomalu končí léto a začne podzim, rád bych trávník "ošetřil" Jaké doporučujete hnojivo a další možné postupy údržby? Mám v trávníku houby (cca rok starý trávník) co je tedy vše nutné před příchodem zimy učinit?

Děkuji za rady

Tomáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
EvínekČ - (2) - 222.236 (?), 22.3.2015 20:11

dobrý den, chtěla bych vyzkoušet nějaké přírodní hnojivo. Máme docela velkou zahradu a ráda bych na ni začala pěstovat zeleninu a ovoce. Nerada bych přispívala ke znečistování životního prostředí, kamarádka mi radila zkusit eshop od subio eko. Máte někdo nějaký tip?

blush

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.206 (?), 10.12.2018 11:41

Dobrý den, prosím máte někdo zkušenosti s lisem na vlastní hnojivo? vám, že jsem to kdysi viděl někde na velektrhu, ale nevěnoval jsem tomu pozornost, protože jsem hnojivo nepotřeboval, ale teď bych to docela využil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 112.9 (?), 13.12.2018 15:16

Ano já mám doma briketovaci lis a vyrábíme si vlastní hnojivo, dobře se skladuje a výroba je rychlá a velice jednoduchá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 166.61 (?), 17.12.2018 10:00

Kde jste ho koupil? A jak přesně to funguje? můžu to někde vidět, než to koupím?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika