Hnojivo na trávník



host - 112.9 (?)
13.12.2018 15:16

Ano já mám doma briketovaci lis a vyrábíme si vlastní hnojivo, dobře se skladuje a výroba je rychlá a velice jednoduchá.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 23.5.2010 15:50

Čistě osobní názor.
  Pečlivě upravovaný trávník před domem bych s mulčovacím klínem nesekal. Posečená tráva se ve vlhku trochu lepí na boty. V tuto dobu navíc tráva roste rychleji, než se stačí rozložit, takže i tak by bylo třeba střídat seče do koše a s klínem.  V zahradě pod ovocnými stromy seču pravidelně s klínem nebo častěji jednoduše bez koše.  Je-li tráva vyšší, i při použití klínu zůstane za sekačkou stopa řezanky, takže použití klínu akorát snižuje výkon sekačky.  Obyčejný trávník v zahradě to nedusí, s preparovaným kobercem zkušenosti nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
deavi - (2) - 134.247 (?), 19.8.2011 12:37

mám otázečku.

Když posekám trávu, tak ji dávám do vleku a jednou za čas ji odvezu. Ale když naprší a je tráva delší dobu odleželá, tak z ní vytéká hnědá, lehce páchnoucí tekutina. Můžu tekutinu naředit s vodou a pohnojit s ní trávník? Docílím tím něco, nebo je to jen ztráta času, jde mi o to že je to zadarmo a nic to nestojí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.1 (?), 19.8.2011 13:21

Trávníku tím asi neublížíte, otázkou je složení té hnědé tekutiny. Kolik asi obsahuje živin a jestli to tedy není zbytečná práce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 183.12 (?), 19.8.2011 22:18

Souhlasím s názorem, že hnojivo na trávník není až taková věda. Je to pořád N, P, K, Mg.

Pokud se týká hnojiv, která se rozpouští pomaleji a tím uvolňují živiny postupně, není to zase taková výhra. Aby to fungovalo, musím do trávníku rozhodit jednorázově realativně velké množství hnojiva.

Já radši rozdělím měsíční dávku hnojiva na menší části a hnojím častěji menším množstvím.

V současné době si míchám hnojivo sám-vycházím z doporučeného poměru živin N: P:K: Mg 10:3:7:1

Konkrétně míchám močovinu+superfosfát+síran draselný+síran hořečnatý.

Nepodceňoval bych ani organická hnojiva-na jaže jsem rozhodil prosátý kompost a trávníku to jednoznačně prospělo.

Libor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jez33 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 137.160 (?), 8.9.2011 9:33

To je v podstate o komforte. Niekoho nebavi hnojit 2x mesacne a pri niektoych vymerach by to bol nonsens. Ale vyzera ze vas to bavi (aj to miesanie hnojiva), tak prajem pekne chvile stravene starostlivostou o travnik. Ak je potom travnik taky aky chceme tak je to prima :) 

Este ma napadla jedna vec. Ak je doporuceny pomer NPKMg 1:0,3:0,7:0,1 nie je zbytocne rvat tam hnojivo s pomerom 1:1:1? Bez ohladu na cenu hnojiva, to ma momentalne nezaujima. Zeby to travnik vsetko spotreboval? Ak nie, tak tie ziviny (P, K) ostavaju v pode, nie? Nebude sa poda casom zbytocne zasolovat? Pomer zivin sa pocas roku meni, zalezi aj na rastovom stadiu travy, ale v konecnom dosledku pri dodrzani odporucaneho pomeru zivin a davkovania, by sa vysledne mnozstvo zivin malo tak ci tak rovnat odporucenej davke konkretnej ziviny za rok na plochu. (Jasne ze tam hra rolu i cena hnojiva. Ked to prirovnam k polnohosp., tak ak mam rozlohu x ha, tak radsej dodam ziviny v potzrebnom mnozstve a pomere a nebudem plytvat peniazmi na ziviny, ktore su nad potrebu plodiny). Ide mi o to ze aak budem hnojit 10 rokov npr. Cereritom (cize budem dodavat 3x viac P ako je nutne a potrebne)  alebo travnikovym hnojivom, pri dodrzani celkovej davky N za rok na plochu, tak to bude asi vo vysledku rozdiel pre podu. Alebo je to "iba" plytvanie a ziadny iny efekt to mat nebude? Alebo sa mylim a uvazujem zcestne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 95.33 (?), 14.9.2012 15:12

Dobrý den, jelikož pomalu končí léto a začne podzim, rád bych trávník "ošetřil" Jaké doporučujete hnojivo a další možné postupy údržby? Mám v trávníku houby (cca rok starý trávník) co je tedy vše nutné před příchodem zimy učinit?

Děkuji za rady

Tomáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
EvínekČ - (2) - 222.236 (?), 22.3.2015 20:11

dobrý den, chtěla bych vyzkoušet nějaké přírodní hnojivo. Máme docela velkou zahradu a ráda bych na ni začala pěstovat zeleninu a ovoce. Nerada bych přispívala ke znečistování životního prostředí, kamarádka mi radila zkusit eshop od subio eko. Máte někdo nějaký tip?

blush

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.206 (?), 10.12.2018 11:41

Dobrý den, prosím máte někdo zkušenosti s lisem na vlastní hnojivo? vám, že jsem to kdysi viděl někde na velektrhu, ale nevěnoval jsem tomu pozornost, protože jsem hnojivo nepotřeboval, ale teď bych to docela využil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 112.9 (?), 13.12.2018 15:16

Ano já mám doma briketovaci lis a vyrábíme si vlastní hnojivo, dobře se skladuje a výroba je rychlá a velice jednoduchá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 166.61 (?), 17.12.2018 10:00

Kde jste ho koupil? A jak přesně to funguje? můžu to někde vidět, než to koupím?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika