Do kdy nejpozději se má dosévat tráva na hluchých místech?



eniloq - (5) - 217.4 (?)
1.10.2009 19:57

Vloni jsme touto dobou trávu dosévali. Ještě do zimy narostlo "strniště" a na jaře pokračovala tráva ve vegetaci. Za 2 měsíce nebyl rozdíl ani vidět.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Karol77 - (1) - 212.250 (?), 1.10.2009 10:14, zobrazeno: 8965x

Dobrý den,

může mi někdo poradit, do kdy nejpozději se může dosévat tráva? Máme nově zasetou trávu asi 2 měsíce. Chytla se, ale nastala tam i hluchá místa. Někdo mi tvrdil, že už je teď na dosávání pozdě, protože začnou přízemní mrazíky a tráva se nechytne.

Děkuji za info

Karol77

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.2 (?), 1.10.2009 10:51

Vážený pane. Nevím sice odkud jste, ale zbývají do konce vegetace asi tak 3-4 seče. Teprve poté vysejte osivo trávy a nechte bez problémů přes zimu. Vyseté osivo zkuset mírně zahrábnout, nebo jen přiválet. Vámi vyseté osivo přes zimu krásně nabobtná a na jaře naprosto spolehlivě klíčí. Vyséval jsem před zimou takto i poměrně velké plochy a naprosto v pohodě. Žádné mrazíky nevadí, to by kolem nás dávno nic z trav nerostlo. Ať se daří přeje Stanislaw.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 5.51 (?), 1.10.2009 12:39

Jako zákazník si kupujete směsi, to znamená více druhů travin, které mají podobné nároky, ale různou rychlost růstu. Některé druhy trav vyrostou rychleji, jiné později, třeba i o měsíc. Pomalu rostoucí jsou například směsi do stínu. Počkal bych, zda ještě něco vyroste, nebo bych udržoval současný stav a dosel bych na jaře, až bude prohřátá zem. Některým osivům vadí studená zem, jiné jsou odolnější. Při klíčení je dobré využít i bílou (!) netkanou textílii pro udržení mikroklimatu a podpoření rychlejšího růstu (mám vyzkoušeno).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
eniloq - (5) - 217.4 (?), 1.10.2009 19:57

Vloni jsme touto dobou trávu dosévali. Ještě do zimy narostlo "strniště" a na jaře pokračovala tráva ve vegetaci. Za 2 měsíce nebyl rozdíl ani vidět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika