Problem s plotem



host - 104.26 (?)
11.5.2016 12:50
My uz to momentalne resime s pravnikem, ten chce zazadat jak o zvyseni zidky a zruseni nebo alespon upraveni jejich balkonku ktery temer navazuje na tu nasi zidku vyhledem, podle vseho se da balkonek brat doslova jako tribuna k nam do zahrady.Ale tu sem ani neresila protoze zvyseni zidky zamezi obema vyhledum.A podle naseho pravnika mame 100% sanci se s damami vyporadat.Otazkou je jake pak budou vztahy.Ale to uz fakt neresim.Za to soukromi alespon castecne nam to stoji.Dekuji vsem za rady a porady i kdyz nekteri z Vas si mysli, ze co jsem psala bylo prehnane, ja rozhodne vim ze ne a neprala bych tyto situace ani podobne nikomu.Clovek si chce doma ve vlastnim odpocinout a vypnout a s problemovymi sousedy to proste nejde.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 84.190 (?), 10.5.2016 7:12

Tady vidíte, že jsme každý opravdu jiný.Já si myslím, že se baví tím příslovím.Vy možná, že se baví na váš účet?

To soukromí řeší i lidi, kteří neumí pustit počítač.Trpělivě vysází rostliny, zalevají a věřte, že se dočkají.Jak já nadával, proč mám chodit z konvemi zalívat thuje a tis apod.Za pár let to člověk pochopí a směje se, proč to jeho polovička takto zvolila.Pak ještě když se nemůže někdo dočkat a zvolí rychle rostoucí rostliny, listnáče,bambus.To není dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 104.26 (?), 10.5.2016 10:17
Ja vim jak to myslite, ale opravdu neni prijemne byt neustale v zornem poli dvou starsich dam s tim, ze nemuzete na sve zahrade vubec nic, nejde ani vypnout hlava kdyz na vas neustale mluvi, my zatim fungujeme slusne, ale tim ze ona si zaridila privat a ty lidi co tam bydli proste delaji to same, oprou se o plot a koukaji mi skoro do krku, proste zoo... nehlede na neustale rozstekavani psa kdyz na nej mluvi, on hlida, maleho syna porad strezim aby mu neco nedavali, nikdo nikdy nevi kdo co udela nebo kdo jaky je. Kazdopadne byt ve vlastni zahrade jak v zoo ve vytrine, ted uz toho zacina byt na nas dost a ani ja ani manzel nevime kdy bouchneme a bude opravdu rachot.My jsme klidni, myslim ze i hodni a trpelivy, ani jeden z nas nevyhledava problemy... kdyz s cimkoliv prisla pomohli jsme bez jakehokoliv otaleni, ale kdyz prijdem, ze bychom radi trochu soukromi tak z toho je pozdvizeni.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 10.5.2016 10:59

Když pominu pár detailů, díky kterým se mi váš příběh zdá ve vašem přehnaném podání těžko uvěřitelný, udělal bych to takto:

Kolem plotu si natáhněte takovou tu zelenou tkaninu, co se používá na zástěny plotů, do výšky, jak potřebujete. Stačí kovové sloupky kolem stávající zídky a nějaké vodicí dráty, na které ji přichytíte. Řešit, jestli má sousdka výhled, opravdu nemusíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 10.5.2016 11:12

Ještě doplním info o výšce plotu bez územního souhlasu:

Umístění a realizaci jakéhokoliv oplocení, tedy i plotů nad 1,8 m nebo plotů hraničících s veřejným prostranstvím a veřejnou pozemní komunikací, nutný pouze územní souhlas, popřípadě územní rozhodnutí o umístění stavby. Do uvedené výše plotu nejste povinni jakkoliv jednat se správním orgánem (stavebním úřadem), ani sousedy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 68.213 (?), 10.5.2016 12:35

Já myslel na to přísloví, rozhodně ne Vás.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 104.26 (?), 11.5.2016 12:27
To se omlouvam...,zenska si vzdycky vsechno stahne na sebe, ale to asi muzsky vedi dobre:)to je prokleti zenskych... V tom pripade bych Vas za souseda brala:)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 104.26 (?), 11.5.2016 12:50
My uz to momentalne resime s pravnikem, ten chce zazadat jak o zvyseni zidky a zruseni nebo alespon upraveni jejich balkonku ktery temer navazuje na tu nasi zidku vyhledem, podle vseho se da balkonek brat doslova jako tribuna k nam do zahrady.Ale tu sem ani neresila protoze zvyseni zidky zamezi obema vyhledum.A podle naseho pravnika mame 100% sanci se s damami vyporadat.Otazkou je jake pak budou vztahy.Ale to uz fakt neresim.Za to soukromi alespon castecne nam to stoji.Dekuji vsem za rady a porady i kdyz nekteri z Vas si mysli, ze co jsem psala bylo prehnane, ja rozhodne vim ze ne a neprala bych tyto situace ani podobne nikomu.Clovek si chce doma ve vlastnim odpocinout a vypnout a s problemovymi sousedy to proste nejde.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 11.5.2016 12:58

Pokud jsou jejich stavby ze strany stavebního úřadu posvěcené, těžko bude moci vzít své rozhodnutí zpět. A obávám se, že řešit toto soudně bude běh na dlouhou trať, takže se dál budete trápit. Navíc soud nemůže nařídit zvýšit plot/zídku, vlastně ani žádný plot existovat nemusí, pokud nedochází např. k vnikání sousedových zvířat na váš pozemek. Pokud zídka patří sousedům, budete si muset postavit vlastní plot, pokud jej chcete vyšší. Proto se mi zdá můj návrh postavit si zástěnu vysokou 1.8m (vzhledem k úrovni terénu sousedů) jako nejrychlejší a spolehlivé řešení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.26 (?), 11.5.2016 15:51
Zidka je nase, stavel ji predchozi majitel domu.Folii na oknech a dverich mame, slo jen o zahradu.A se sousedkami neni rec ani vcera nebyla kdyz jsem se snazila aby pochopili, ze chci zidku zvednout jen o 60cm aby se nedalo opirat a koukat k nam jak do zoo navic zahrada je 9x9x9m velika takze schovat za neco se nejde.Treba je pravnik alespon trochu zastrasi, ja uz na to nemam.Akorat poslouchame jejich stezovani si vsem co jsou v okoli --- ackoliv v okoli si mysli sve, je to otravne... a trefne na tom je, ze puvodni majitel tohle ocumovani resil take ale s damami byl ve zlem, jejich privat ho ale stval protoze vetsina delala to same co nam ted...,kazdopadne ten radsi utekl kus dal... Nejde o to soudit se, ale aby tem dvema damam vysvetlil ze soukromi je soukromi, tak treba to bububu pomuze.Vic k tomu uz nemam.Jen se obavam kdybychom udelali tu zastenu sami, tak starousedlicke damy nas rozhodne v klidu zit nenechaji, jsme na vesnici a navic venkove.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 226.234 (?), 11.5.2016 20:30

Teď vám ale nerozumím. Ten plot nebo tu zástěnu si musíte zvýšit sami, za vás to nikdo neudělá. Také nechápu, co chcete řešit pomocí právníka. Zkrátka chcete zvýšit zeď nebo plot, tak to udělejte. Na to se skutečně sousedů ptát nemusíte, pokud to bude do výše 1.8m nad jejich terénem. Právník vám s ničím přece nepomůže. Co myslíte tím zastrašit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika