Ochrana dřevěného plotu



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?)
4.7.2018 7:47

Doporučíte mi prosím kvalitní barvu na dřevěný plot?

Pokud neuvedete podrobnosti (nové či staré dřevo, zda jde o plaňkový či laťový plot, druh dřeva, délka plotu, zahrada či předzahrádka, barva či lazura atd.), je fundovaná rada nemožná.
   Každopádně cena barvy by měla odpovídat ceně plotu 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?), 11.2.2008 22:31

Kéž by  - přání  otcem myšlenky. Pokud dnešní lazury reprezentují (čím dál více) vodou ředitelné silnovrtsvé lazury, zkuste renovovat nátěr na 50 metrech plaňkového plotu. Až skončíte, můžeme se pobavit :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 11.2.2008 22:44

Silnovrstvou lazuru považuji za protimluv. Je to normální lak, jenž jako základní nátěr používá sám sebe. Jenže používat lazury je moderní, tak se tak nazývá skoro všechno. Lazurou v pravém slova smyslu - vzdor firemním termínům - považuji tzv. tenkovrstvou lazuru (i to je protimluv, žádnou vrstvu, ani tenkou, nedělá), která se vpije do dřeva a co se nevpije, to se utře. Jistě, je třeba ji častěji obnovit, ale to je pohoda oproti odstraňování neodloupaných ostrůvků starých laků. 
   Silnovrstvou lazuru bych použil pouze na hodně nepřístupná místa, což na plotě obvykle nebývá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 133.228 (?), 9.3.2008 8:49

Olej, a je jich na trhu dost, má sice nevýhodu, že se musí obnovovat, ale i výhodu, že lze prakticky opravit cokoliv a přetřít a není to poznat jako u nátěrů. Já osobně mám natřené dřevěné smrkové podlahy olejem a jsem s tím naprosto spokojený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 9.3.2008 10:31

No jo, jenže tady mícháte hrušky s jabkama. Podlaha je interiér, dřevěný plot je venku. Nároky na ochranu jsou úplně jiné.
  Olej dodá podlaze velmi pěkný vzhled. Jeho nevýhodu ale vidím v tom, že její povrch nezpevní, což u smrkového dřeva je cítit - poznáte po návštěvě korpulentní dámy v podpatkách.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.25 (?), 8.4.2008 11:29

Prenesl jsem jeste ve stejnem zneni muj prispevek i do tohoto fora, protoze je zde aktualnejsi:

Nátěry dřeva
host - xxx.xxx.61.118 (?), 7.4.2008 23:07
Nejlepsi barva - zadna barva. Take jsem to resil a zvitezila priroda. Plotovky jsem odvezl na doporuceni meho architekta do Sublimy Breznice, (www.sublima.cz) kde mi je doslova za pakatel tlakove osetrili Korasitem (500 plotovek 1,4m dlouhych, 10x2cm prurez). Cena 1600Kc to byla fakticky smesna. Osetreni bylo opravdu ale tlakove (osetren cely prurez), kdy po dobu 8 hodin se napoustely v tunelu! Nejdrive vyveva, pote tlakova impregnace a ve finale hodina ve 100°C horke pare! Za tu cenu bych to doma, ve vane, do pripravku ani nenamocil... Ceny za bezne dostupny (trochu lepsi) pripravek v obchodech se pohybuji na 10 ltr hodne pres 1000Kc! Takze neni co resit. Jen to tam musite jeden tyden odvest a druhy si jedete pro hotove. Drive to pry trvalo i 3 mesice, co meli prace. Lepsi je ale mit drivi ne uplne vyschle a pocitat s tim, ze po prijezdu to musite nechat delsi dobu na vzduchu pozvolna vyschnout. Me to trvalo temer 3 mesice Je to namocene pripravkem doslova a do pismene. Mokre je to z pocatku trochu flekate, ale neni potreba se obavat. I vytekla smula se na desti splachla a plotovky jsou ciste. Jiz je mam pres 1,5 roku na plote a jsou jako nove. A co navic, zadny dalsi nater, takze usetrene penize za barvu a hlavne cas, investujete jinam! No a kdyz se podivam okolo sebe na mraky plotu s oloupanou barvou, ktere vypadaji fakt strasne, dekuji jeste jednou memu architektovi za rady...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 13.4.2008 8:08

Buď zvolím tenkovrstvou ('stavby venku, zahradní nábytek) nebo silnovrstvou (dveře, interiéry). Výhody obojího znamenají i nevýhody obojího.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 13.4.2008 8:57

Na malé plochy (plůtek mezi zeleninovou a odpočinkovou zahradou) používám luxol.  Natřeno dvakrát a drží již několik roků. Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.20 (?), 11.4.2009 21:54

Plot jsem natrel Pam Lazex tenkovrstvá lazura má nekolik odstínu, mám ho již 2 roky a je jako nový. Za čas obnovím náter. Dobrá volba je i Belinka lazura.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.32 (?), 2.7.2018 20:23

Doporučíte mi prosím kvalitní barvu na dřevěný plot?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 4.7.2018 7:47

Doporučíte mi prosím kvalitní barvu na dřevěný plot?

Pokud neuvedete podrobnosti (nové či staré dřevo, zda jde o plaňkový či laťový plot, druh dřeva, délka plotu, zahrada či předzahrádka, barva či lazura atd.), je fundovaná rada nemožná.
   Každopádně cena barvy by měla odpovídat ceně plotu 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika