Ochrana dřevěného plotu



host - 216.239 (?)
19.6.2018 19:57

Po pravde receno na plote kde vidim shora nejakou kovovou listu tak to vypada velmi hnusne. Neco jako pest na oko.. Ja to resim tak, ze horni cast list a plotovek natiram kvalitnim lodnim lakem. Je to trochu piplacka, potreba pracovat s malym stetcem, ale na techto castech se pak voda nevsakuje, nestoji a stece pryc. Na svislych castech plotu tak nezalezi protoze voda stece a rychle uschne.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
               
host - 64.137 (?), 2.8.2012 10:27

Vyjetý olej ja kravina a přežitek z doby, kdy se to dalo sehnat za pár šupů, nebo zadarmo. Starý majitel tím sračkoidem natřel vše ze dřeva a já teď mám problém, čím to přetřít. Pej to co je natřené olejem přetřít zase jenom olejem, no ale to se mi moc nechce. Je nějaká jiná možnost?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 25.83 (?), 14.6.2013 13:44

Dobrý den, navážu na téma.

Potřebuju udělat dřevěnou ohradu, která bude sloužit jako oddělení pozemku/louky od cesty. Plot bude pouze provizorní, sloupky + nějaká vodorovná briga, proto nechci betonovat, pouze natlouct kůly do země.

Sloupky budou průměrově cca 15cm, čím impregnovat?

Je mi jasné, že to v zemi časem uhnije, ale satčí mi životnost cca 5 let.

Jednoduché by bylo opálit konce v zemi, ale raději bych nějaký náter i proti povětrnostním vlivům.

Co použít? Na jedné straně bych tam dal nějakou lazuru na bázi oleje, na druhé straně se mi do toho nechce dávat moc peněz. Je k něčemu nějaký z "hobby" nátěrů kutilských řetězců (Obi, Hornbach,...)? Někdo radil normálně jedlý olej, že za ty peníze a na tu dobu je nejlepší volba.

Z "normálních" nátěrů doporučíte co? Colorlak, Xyladecor,...?

Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.224 (?), 11.7.2013 15:57

Chtěl bych připojit zkušenosti s opravami dřevěného plotu a vůbec materiálů exteriéru. Vycházím z těchto zásad : 1. Dřevo vždy impregnovat - dle požadavku Biocidem (primalex, lignofix...) pokud není vystavěno vlhkosti není nutné - u plotovek - pokud se rozhodnete - ponořte suché plotovky do nádoby Fungicid 8-10cm se vsákne během 1 dne do 25 cm délky. 2. Po impregnaci - nebo bez ní impregnujte oleji - nejlevnější je příprava Karbolineum extra - složení 55 -60 % Petrolej + ropné frakce + oleje - takže jak na to abych neplatil 700 kč za 2,5 litru,

1. Petrolej 4L - cca 280 kč - 70 kč litr

2. Fermež lněná cca 130 kč litr - naře´dte podle asi 3 : 1 máte 1 litr za 85 kč

3. Impregnujte dle savosti podkladu 2-3x

4. Vrchní ochrana dřeva - (používá Tikkurila) alkydové pryskyřice s voskem - tedy včelí vosk rozpustit v rozpouštědle (xylen, toluen- 2:1) oddělte sedimetací v dělící nálevce apod. - přidejte terpentýnový olej (zlepšení  - nemusí nutně být, nebo jiné oleje)

5. Žádné tlusté laky - lazury, dřevo musí mít ochranu zevnitř a vosk usnadńuje stékání vody.

6. Zelené povlaky řas -odstrante kartáčem a poté nastříkejte louhem - utřete hadrem. Po uschnutí ošetřete dřevo lignofixem dle návodu a druhu napadení - a znovu impregnujte karbolinem.

Honza D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.139 (?), 5.4.2015 17:58

Dřevěné ploty bych zakázal jako zabijáky životního prostředí, když vidím ty seznamy:

biocid, fungicid, lignofix, luxol, karbolka, lazůry, petrojel, vyjetý olej, alkydové pryskyřice, modrá skalice - samé jedy do země. Nenašel jsem v obchodě žádný nátěr, který by nebyl dlouhodobě nebezpečný pro zroje pitné vody. A tyhle sajrajty musí všichni vyznavači krásných dřevěných plotů narvat do země každých pět let. Hrůza.

Mám doma v baráku studnu s pitnou vodou. Před dvěma lety mi sousedka postavila nový dřevěný plot hned vedle zeleninových záhonů.  Zabil bych ji. Měla to napuštěné jakousi směsí fermeže, vyjetého oleje, dehtu a benzínu - aby to vydrželo! Průtrž mračem hned po dvou hodinách půlku nátěru spláchla do země a nevím, jak dlouho to tam bude škodit.

Vím, že kovový plot není vrchol elegance, ale není nijak rušivý. Na oplocení - zvlášť velkých zahrad - je jednoznačně nejekologičtějším,  nejlevnějším a bezúdržbovým řešením pletivo. Když za 20 až 30 let zreziví, odvezete ho do sběru, natřete jen sloupky a pověsíte nové pletivo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.122 (?), 10.10.2014 17:03
Jednoducha stara rada. Do kbeliku vodu a modrou skalici sloupky nechat nasaknout a je to. Stare a vyzkousene.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 219.8 (?), 11.7.2015 20:47

Ze své zkušenosti se mi nejlépe osvědčil dřevní tér na dřevo. Snadno překryje původní nátěr, velice dobře impregnuje a nevymývá se. Dříve jsem používal karbolineum, ale při srovnání má tér vyšší odolnost, lépe chrání a především je bez zápachu. Používám ho od SPS, doporučuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 12.7.2015 12:03

Nu, ale dřevo natřené oním terem, sice vydrží dlouho, ale moc hezky rozhodně nevypadá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 216.239 (?), 19.6.2018 19:57

Po pravde receno na plote kde vidim shora nejakou kovovou listu tak to vypada velmi hnusne. Neco jako pest na oko.. Ja to resim tak, ze horni cast list a plotovek natiram kvalitnim lodnim lakem. Je to trochu piplacka, potreba pracovat s malym stetcem, ale na techto castech se pak voda nevsakuje, nestoji a stece pryc. Na svislych castech plotu tak nezalezi protoze voda stece a rychle uschne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika