zahradní nábytek



Stránky: 1,  2   
fff - (1) 
2.2.2003 18:15, zobrazeno: 38071x
Jak ošetřit starší dřevěnou rozmoklou lavičku-jaký nátěr ?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host, 9.2.2003 11:56
Určitě by bylo třeba nejdřív odstranit starý nátěr. Na nový bych se zeptal odborníků v nějaké specializované prodejně. Moc dobrý ale prý není Antidřevin (nebo jak se to jmenuje). Jinak je možno lavičku ošetřit nějakým přípravkem proti plísním a hmyzu a pak natřít klasickou barvou nebo lazurovacím lakem (pak by ale bylo zřejmě třeba lavičku přebrousit).
L.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 9.5.2004 7:38
Záleží na tom jaký nátěr měla původně - jestliže nějaký emailový nátěr a nelze jej bezezbytku odstranit, potom bych doporučoval 1 - 2x nátěr fermeží a potom nějakou emailovou barvou, jestliže je bez nátěru nebo jej lze všechen dostat dolů, doporučuji Luxol nebo podobný nátěr - bezbarvý - vynikne kresba dřeva - nebo některý z tmavších odstínů - zakryje případné vady na kráse. Samozřejmě nejprve je nutno rozeschlé části důkladně zklížit případně opravit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 11.7.2005 23:19
Údržba zahradního nábytku je popsána na stránkách společnosti African Comfort - http://www.africancomfort.cz/udrzba.html
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 223.43 (?), 12.2.2007 21:01

Opravdu záleží na nátěru který je na lavičce nyní, ale asi nejspolehlivější způsob je odvést lavičku do louhárny (není to tak drahé), pokud chcete aby měla přírodní vzhled. Poté přebrousit , natřít octem zředěným vodou (kvuli neutralizaci), a poté bych doporučoval xylamon či xyladekor nebo podobný nátěr. Více info na www.brokr.wz.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 244.114 (?), 12.2.2007 22:14
Ale taky si uvědomte, že ta renovace bude něco stát.
Možná i víc, než nové dřevo.......o námaze a výsledku ani nemluvě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 158.206 (?), 6.12.2007 17:24

jestli k té lavičce nemáte nějaký citový vztah, tak bych se rozmýšlel nad nákuopem jiné. Pokud ano, dřevo nechte velmi důkladně oschnout, odstraňte kartáčem nebo brusným papírem vrstvu zvětrlaé barvy (pokud tam je( a pak použijte nějakou více složkovou lazurau na dřevo (myslím tím impregnaci, tenkovrstvou lazuryu, případně pak silnovrstvou přes ní).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 105.22 (?), 28.1.2008 9:40

Zdravím, podobný problém jsem měl taky. Měli jsem starší nábytek, který trpěl a tak jsme si ho nedříve nechaly vylouhovat. Efekt - hruza. Po měsici jsme si ho vyzvedli a hle, zkrouceno. Pro další renovaci jsem použili již klasický postup a to poctivě obrousit, ošetřit nátěry a šup, nábytek vypadal jak nový. Dřiv jsem používal luxol ale tehdy jsme vyzkoušeli Belinku a můžu doporučit. Lavice je venku již pár let a barva drží. Koukněte když tak na www.zahradnicentrumvrkoc.cz je to tam docela hezky popsano. DAlší různé odstraňovače nátěru asi zavrhněte. Měl jsem možnost vyzkoušet dva a nikdy efekt nebyl takový Teď si ale o to víc vážím zahradního nábytku.

P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 80.39 (?), 28.1.2008 10:43

No, pane Vrkoč, máte možná pravdu, ale když jsem zkoušel odstranit mechanicky dobře navrstvený nátěr ze staré židle, trvalo mi to týden a zbytky nátěru tam ve spojích a mezi vlákny dřeva stejně zůstaly. Louhování bych tak úplně nezavrhoval.
  Další zkušenost jsem učinil takovou, že starší dřevo raději natrírám častěji a levnějšími lazurami, zatímco nové těmi lepšími a v delších intervalech. Zdůvodnit to nedovedu, snad jen že  staré dřevo víc pije a ty lepší lazury se prodraží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 81.46 (?), 12.2.2009 21:12

Pokud chcete ošetřovat jakýkoliv zahradní nábytek je dobré vědět jaký máte typ dřeva. U evropských typů dřevin je opravdu péče drahými prostředky zbytečné, protože tyto druhy dřevin jsou méně odolné proti povětrnostním podmínkám a plísním. Zahradní nábytek je ale levnější a větší péčí (schovávání na zimu, zakrývání před deštěm apod.) jeho životnost alespoň o něco prodloužíte.
Jestli jste ochotni investovat do zahradního nábytku vybírejte exotické dřeviny karri-eucaliptus, iroko, teak apod. Podle času, který chcete do zahradního nábytku investovat a podle umístění nábytku vybírejte i typ dřevin. Teak je tak ceněný proto, že struktura dřeva je hutnější než u evropských dřevin a vysoký obsah silic zabraňuje vnikání vody do dřeva a jeho následné praskání. Navíc dřevo může zůstat zcela bez údržby a dosáhnete vzhledu šedostříbrného, jako znáte z amerických filmů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika