Zazimování jezírka



cesnak - (45) - 234.42 (?)
11.1.2013 17:31

tripond 3 jezírko má 11 m3

opravdu je to bezproblémové.

nevím jestli mám jezírko tak čisté (nechci si fandit)ale učinost vortexu nebyla nic moc jen asi pár h... n od koi sem tam list ořešáku co je opodál

tak jsem tam přidal do horní třetiny kartáče a učinost je mnohem vyžší..se stejným průtokem

to co bylo v první komoře v kartáčích je teď už v kartáčích vortexu

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 126.122 (?), 10.1.2013 18:59

Ano, je mě jasné, že čím hlouběji tím to nezamrzne. Ale potrubí co jde ke hladině (ke skimeru) bude pořád v zámrzné "zóně"). Ještě bych se pane Martine, když vás mám na drátě :-), zeptal jak vidíte průtokové poměry gravitačního napouštění do vortexu. Mám v plánu vést od skimeru i od guly 110ky trubky (samozřejmě u každého šoupě)  spojit je v T kusu a z toho by šla trubka 200 do vortexu. Z vortexu do komorového filtru zase 200ka trubka.  Není to předimenzované? Nebude stačit 160ka? Myslím, že dvoustovkou by se nic nepokazilo. Průtok půjde tak jak tak škrtit šoupaty. Si myslím:-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 11.1.2013 9:55

Nevím, kolik Vám v tom potrubí poteče vody, tak bych odpověděl spíš obecně - čím větší průměr trubky použijete, tím lépe. Určitě by jste měl použít pro každou větev zvláštní šoupě, aby se jednotlivé větve nechaly průtokově regulovat na sobě nezávisle - to budete potřebovat určitě. Myslím, že ta 200-ka je jistota, nedovedu si představit, že by jí čerpadlo za filtrem mohlo výkonově předběhnout :)
Ještě k tomu zamrzání - u nás máme gravitační Profiskim 100, potrubí od něj vedu až k filtru v mělké zoně jezírka, na části zcela jistě v zámrzné hloubce. Není to asi úplně ideální řešení, nicméně bez potíží funguje už tuším 6 let a přečkalo i loňskou tuhou zimu bez sněhu, kdy teploty atakovaly mínus 30 stupňů

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 126.122 (?), 11.1.2013 16:54

Díky za odpověď. Tak nějak jste mě potvrdil moje domněnky. Průtok zatím nemám spočítaný - bude záležet na médiích - to nemám ještě srovnáno v hlavě:-) - od toho bude odvislý výběr čerpadla..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
cesnak - (45) - 234.42 (?), 11.1.2013 11:05

jsem zvědav jak vám to bude fungovat.

jak bude hotovo budu rád za nějaké info.

neboť přesně takhle jsem to měl naplánované já, ale ze dvou míst (firmy které se zabívají jezírky) mě to nedoporučovaly.

jaký průměr bude mít vortex? a obsah  (míry) filtru?

určitě záleží i na velikosti jak filtru tak jezírka

ono ani tak nejde o to, že čerpadlo předběhne dotok vody (při dostatečné výšce hladiny),ale sladit poměr tak, aby fungovala správně gula i skimr

cesnak

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 11.1.2013 11:13

RE - neboť přesně takhle jsem to měl naplánované já, ale ze dvou míst (firmy které se zabívají jezírky) mě to nedoporučovaly

A jaký byl důvod, proč to nedoporučily?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.42 (?), 11.1.2013 11:42

jak jsem psal že není jednoduché sladit gulu/skimr

že by tam musela být spojovací šachta aby to nějak fungovalo i tak že s tím bývá problém buď dobře funguje jedno či druhé.

ale nutno říct že mám tripond 3

nepřihlásil jsem se...

cesnak

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 11.1.2013 11:53

To je obecná vlastnost gravitačního zapojení - horší možnost regulace. Do jisté míry jste schopen to dohnat na výkonu čerpadla, někdy pomůže i automatické dopouštění hladiny v nádrži

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
cesnak - (45) - 234.42 (?), 11.1.2013 15:57

vodu dopouštím skoro každý den, to by mě asi nepomohlo většinou mám hladinu víš než vršek filtru.

ono spíš je to o tom že součet optimálních průtoků skimru a guly je větší než optimální průtočnost tripondu 3ky

proto jsem se ptal jakou má velikost fitru(i když ony firmy mě řekli že je to problém i u větších fitrů)

vím že prořezávají stěny filtru aby voda rychleji protékala fitrem ale to je zas na ukor zpracování vody bakteriemi.

jezírko mám čiré vidím až na dno 1,6m takže to funguje i tak, jen jsem to měl v plánu jak kolega...

tak su zvědavej..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 126.122 (?), 11.1.2013 17:03

Vortex bude mít průměr 70cm, výšku 100cm, následný 4komorový filtr o objemu 1500 litrů s možností doplnění o dalších 500 l. Obsah jezírka cca 35 m3. Postupně chci ještě vybudovat asi 10m potok s druhým 10 kubíkovým jezírkem  - vše propojeno. Cirkulace pojede na externí čerpadlo. Jaký máte ten tripond? Moc mě láká tou svojí kompaktností ale zase ne cenou :-). Takže kreslím, otravuji s dotazy, svařuji, vrtám, pátrám...wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
cesnak - (45) - 234.42 (?), 11.1.2013 17:31

tripond 3 jezírko má 11 m3

opravdu je to bezproblémové.

nevím jestli mám jezírko tak čisté (nechci si fandit)ale učinost vortexu nebyla nic moc jen asi pár h... n od koi sem tam list ořešáku co je opodál

tak jsem tam přidal do horní třetiny kartáče a učinost je mnohem vyžší..se stejným průtokem

to co bylo v první komoře v kartáčích je teď už v kartáčích vortexu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika