Zajímavé ceny čerpadel, UV lamp a filtrů



aleskoi - (49) - 142.203 (?)
30.5.2014 18:43

Nevím jestli jsme si rozuměli ale filtr je podle výrobce na 90 000 l bez ryb, a 20 000 l s koi (jen maximální průtok filtrací je 8000 l/h. Nevidím v tom žádný rozdíl od vámy nabízených filtrů screematic (krom ceny) protože používám štěrbynový filtr ještě před filtrací. Každompádně vše rozhodne až čas, zátím je jezírko čisté až na dno :-) Přeji krásný den

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 15.5.2014 10:37

Patrně proto, že majitel používá typ lampy, který není na gravitační, ale čerpadlové zapojení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.7 (?), 15.5.2014 11:14

Len taka poznamka k lampe. Niektori tvrdia, ze uv zabija mikroorganizmi, ktore sa v mrtvom stave mozu lepsie zachytit na filtry. Preto lampa pred filtracnym systemom je vyhodou. Ja az tak tomu neverim, ono asi potrva isty cas kym sa zmenia povrchove vlastnosti mrtvych buniek....ale za istych podmienok moze nastat flokulacia.

Co sa tyka prietoku a tlaku cerpadiel. Maximalny prietok je udavany pre nulovy odpor, cize to co dokaze premlet vrtula v cerpadle bez nejakych hadic a cerpanie do nejakej vysky to uz vobec nie. Max Vyska sa vztahuje na nulovy prietok, resp. schopnost cerpadla vytlacit vodu do urcitej vysky, v ktorej sa hladina v hadici zastavi na tejto urovni. Cerpanie kompenzuje pritazlivost. Realne cisla vzdy budu v intervale od nuly do tychto limitov. Preto nemoze byt prekvapenim ak mate napr 8 tis/h a ocakavali ste vyse 12 tis/h... Ak sa prietokom chcete priblizit maximalnym hodnotam, musite sa blizit nule co sa tyka odporu tlaku zhadic, necerpaqt do vysky, atd, ak chcete dosiahnut vysku ktoru prezentuje vyrobca ako max, potom ratajte ze prietok spadne k hodnotam blizkym skor nule v danom intervale. Co sa tyka spotreby elektriky ako takej, toto mi nie je jasne, ci a ako sa meni zatazou cerpadla. Tu asi zalezi, ci je cerpadlo robene pre tlakovu, alebo nizkotlakovu filtraciu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
aleskoi - (49) - 142.203 (?), 20.5.2014 15:08

Hezký den přeju, dnes mi došla filtrace wiltec 350 c, nemá někdo zkušenosti co udělat před zapojením, co tam dat a podobné užitečné rady. Nejlépe návod v češtině??? předem děkuji za pomoc

PS: UW lampu zapoji umím :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
aleskoi - (49) - 111.234 (?), 25.5.2014 12:58

Děkuji za pomoc při instalaci filtrace :-). I přesto že se nikdo neozval (již asi vím proč) tak napíši moje začátky s biologickou filtrací wiltec CBF 350C. Koupil jsem si k ní čerpadlo 10 000 l/h a i přesto že návod píše maximální průtok 12 000 tak jsem musel přiškrtit čerpadlo tak na polovinu protože filtrace nestíhala brát vodu a přetékala. Odtokové výpustě na dně bedny bohužel při napojení kohoutů netěsní takže budu muset vymyslet něco jiného nebo nechat trvale zaslepeno. Jinak jsem vše zapojil, nasypal bakterie a budu čekat zda to bude fungovat. Další postřehy napíši tak po měsíci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.145 (?), 27.5.2014 23:14

Dobrý den, moc prosím o radu. Vybudovali jsme si s manželem před 3 lety malé jezírko o obsaho asi 2500-3000 l. Zakoupili jsme set tlakového čerpadla a tlakového filtru s UV lampou asi za 5000 Kč (v akci). Výkon asi 3000 l za hodinu, 40W., lampa si 11W. (Uvnitř filtru jsou molitanové výplně a takové "ježaté" plastové kuličky).Filtr pravidelně čistíme a je vždy velmi zanešený, molitany jsou slizké a špatně se to čistí... Filtace je zapnutá nepřetržitě... V jezírku máme asi 10 menších rybek (velikost asi 10 cm- karásky). Dále 1 leknín, a další asi 3 rostlinky. Vodu jsme měli studniční (ale měkkou). Jezírko máme téměř po celý rok dost kalné a plné vláknitých řas- zkoušeli jsme nějakou chemii, ale nepomohlo to. (Skimer nemáme žádný).  Asi před 6 týdny jsme měli dno jezírka hodně zanešené, tak jsme všechnu vodu vyčerpali, dno řádně vyčistili a napustili novou vodu- ale tentoktát z vodovodu, protože jsme přišli o studnu... Vodu jsme trochu osolili 2 kg soli bez jódu (na radu), voda byla asi 4 týdny nádherně čistá, rybkám sůl nevadí a rostlinkám také ne... Ale jak se teď oteplilo, tak se voda začíná zase kalit, dělají se v ní zase řasy a voda už není tak čirá- mám obavy, že až se oteplí ještě víc, tak to bude zase moc kalné... tak jsme laicky usoudili, že máme asi slabé čerpadlo a filtr a že by to chtělo něco silnějšího... Omlouvám se, že píšu tak laicky, ale já tomu moc nerozumím, píšu, jak mi parametry diktuje manžel...:-))))). Myslíte, že je filtr s čerpadlem dostatečný, nebo máme sehnat něco výkonnějšího?? Pokud budeme muset investovat, mohli byste poradit alespoň parametry nějakého setu, aby byla voda pěkná??? V tom případě bychom raději zakoupili v zahraničním e-shopu, u nás je to strašně drahé... Moc děkuji za radu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 30.5.2014 16:47

Ta filtrační sada, kterou popisujete, na Vaše jezírko stačit nemůže, a nebude, dokud tam budete mít rybky v tom počtu co máte.
Pokud plánujete koupi nového filtru a budete vybírat sami jen podle na krabici výrobcem udaných parametrů, volte takový filtr, který má udávanou hodnotu 15000 l a jakoukoli vyšší. Tam existuje už celkem slušná pravděpodobnost, že se Vám kvalita vody v nádrži změní, k lepšímu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
aleskoi - (49) - 142.203 (?), 30.5.2014 18:43

Nevím jestli jsme si rozuměli ale filtr je podle výrobce na 90 000 l bez ryb, a 20 000 l s koi (jen maximální průtok filtrací je 8000 l/h. Nevidím v tom žádný rozdíl od vámy nabízených filtrů screematic (krom ceny) protože používám štěrbynový filtr ještě před filtrací. Každompádně vše rozhodne až čas, zátím je jezírko čisté až na dno :-) Přeji krásný den

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 31.5.2014 9:00

To jsme se špatně pochopili, já reagoval na příspěvek nad tím Vaším od paní s 3-kubíkovým jezírkem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.41 (?), 28.5.2014 9:38

Ales, vy ste jediny, komu dava cerpadlo vacsi vykon, ako ocakaval. Alebo je chyba vo filtracii?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
aleskoi - (49) - 111.236 (?), 28.5.2014 21:09

ne ne, chyba byla ve mě (jak jinak) :-) Nevšiml jsem si že filtrace má maximální průtok 8000 l/h a koupil jsem si 10000 l/h. Už jsem vše napravil a objednal čerpadlo s nižším průtokem. Zatím to mám přiškrcené ventilem a vypadá to že by to mohlo i fungovat :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika