Zajímavé ceny čerpadel, UV lamp a filtrů



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 89.200 (?) 
7.5.2014 22:26

Ahoj Všem, tak dnes vše dorazilo, koupil jsem čerpadlo jebao ATP-13000eco, lampu 55W, hadice a náhradní lampu, zboží rozděleno na dva balíky. Vše perfektě zabaleno. Měl jsem trochu obavy, ale mohu jen doporučit, kumunikace na 1*. Jinak k dohadům o spotřebě, já toto osobně dost řeším, schválně zkusím skutečnou spotřebu přeměřit. Nejvíce mě nakrknul poplatek bance za převod...250kč... moje chyba, nechalo se asi řešit jinak. Dobrou Luděk.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 238.6 (?), 7.5.2014 22:56

Mám taky Jebao a spotřebu jsem měřil a přesně to už neřeknu, ale bylo to o něco více, než na štítku. Mám 80W čerpadlo a měřák naměřil tuším okolo 85W...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 109.115 (?), 6.5.2014 10:37

Dobrý den, to jsem já co založil vlákno. Těší mě že to pomohlo už více lidem.

Já osobně jsem spokojen.smiley

To čištení, molitany vytáhnu a rozeberu.Potom je na 2x vyperu v kýblu kde mám jezírkovou vodu. Moc to nepřeháním s tou hygienou. Někde jsem tady četl že není vhodná děšťovka -kyselá a pitná voda -chlor. Častěji musím čistit ten první stupeň s hrubším molitanem.

Ještě moje rada a zkušenost - je potřeba čistit Jebao čerpadlo!!! sadupozorňuje na to výrobce v návodu.

Pokusil jsem se to namalovat do návodu.

Moje metoda -prostříkám to hadicí.Je to schovaný pod tím zeleným oběžným kolem.Demontáž segrovky už neprovádím.

Rozebrat -vytáhnout rotor a vyčistit, je tam drobné sítko pod oběžným kolem které se časem zanese a pak není chlazen vodou rotor. Aspoň takhle jsem to pochopil. Má sice tepelnou ochranu ale...

Loni můj velký problém, ale naštěstí to šlo přes reklamaci.

Tak letos to nepodcenuji a pravidelně ho čistím.

UV lampa -sklo trubice se mě nezanáší- vůbec nečistím.

Jestli máte ještě nějaké dotazy tak mě kontaktujte.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
aleskoi - (49) - 142.203 (?), 6.5.2014 19:35

Dobrý den, včera jsem objednal dvě čerpadla, hadici a filtraci, dnes mi došla faktura o poslání zboží takže při mé nešikovnosti se podařilo se snima domluvit vcelku v pohodě. Jediné co mě zaráží je to proč všichni objednáváte nějaké JABAO s vysokou spotřebou když tam jsou výkonostně stejná čerpadla ale s menším odběrem. Nevím jak vám ale mě běží čerpadlo 24 hodin denně a roční spotřeba je pak znát. Má to nějaké opodstatnění nebo jste si nevšimli či je vám to jedno???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 7.5.2014 8:31

Pokud tu spotřebu hodnotíte ještě podle údajů na štítku čerpadla Jebao, je to ještě dobré. Zkuste ale přemeřit skutečnou spotřebu - a to  víc pak tu spotřebu budete počítat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
aleskoi - (49) - 111.234 (?), 7.5.2014 14:45

Podstata otázky nezní zda čerpadla vykazují spotřebu uvedenou na štítku, to by bylo asi na jiné téma, ale spočívá v otázce proč kupovat "halogen" když můžu mít za ty samé peníze "ledku". Každý kdo se věnuje koníčku chování koi by měl počítat že každá sranda něco stojí, jen nevím proč platit co nemusím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 7.5.2014 14:50

Většina lidí spotřebu vůbec neřeší. Alespoň do první faktury od Čezu :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
aleskoi - (49) - 111.234 (?), 7.5.2014 15:00

Jsou lidi co si to ani neuvědomují, nedávno za mnou přišla paní z magickou otázkou jak vyčistit jezírko s osátkou ryb bez čerpadla. Musel jsem jí slušně vysvětlit že kýblování bude nejlevnější :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.7 (?), 7.5.2014 16:25

Blbe hodnuty na stitku mozu mat aj vychyrene znacky. Zial, realnu spotrebu nikto nema sancu odmerat na vsetkych komercne dostupnych cerpadlach, aby sa mohol rozhodnut pre to SPRAVNE. Jedine, teoreticky nejaky predajca toto moze objektivne otestovat, a ten "ciernych petrov" neprizna, aj keby take testy urobil. Kazdy predajca potrebuje predat vsetok svoj tovar, aj ten menej kvalitny. Ekonomika cerpadla (m3 / kWh, alebo m3 / EURO) sa rapidne meni s tlakovym odporom, ktory musi cerpadlo prekonavat, a toto je vec individualna a moze riadne zamiesat karty aj medzi cerpadlami. Ja ako laik sa spolieham na hodnoty co su uvedene stitku a na cenovkelaugh. Podla tych zvazujem. Urcite nedam na reci "mercedes medzi cerpadlami" "rolls royce medzi uv lampami" "jaguar medzi filtraciami"...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 95.137 (?), 7.5.2014 22:00

Hezký den všem,

nemůžu si odpustit reakci na topic stran spotřeby čerpadel. Upřímně pane, to je každého věc jaké si koupí čerpadlo, a vychovávat někoho o zaplacení za spotřebu el. energie za to či ono čerpado je zcestné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika