Výroba filtru



host - 177.97 (?)
11.1.2011 22:13
No ja to mam oboje z 5ky PP ale to urcite zavisi od pripadu.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 177.97 (?), 11.1.2011 21:03
Jeste k tomu nerez situ - nechal jsem si ho kalkulovat - nerez, sterbinove sito podobnych rozmeru a ceny se pohybovaly okolo 7500 kc - 10 000 kc - tak jsem se na to vykaslal a strcil tam do predlohy vypnutou hlinikovou sitku za 100kc :-) ale jednou ho urcite poridim.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 49.247 (?), 11.1.2011 21:17
muj frankenstein :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 195.153 (?), 11.1.2011 21:26

Tak postupně, šikmé to je proto že když budu odkalovat a nečistoty stečou ze síta dolu do toho žlábku a půjdou lépe vybrat, co se týká prostupnosti tak každá horní přepážka má přepad nemůže se stát že pojede čerpadlo na sucho pokud se komory zanesou, sítku asi udělám z jiného materiálu než nerez, je to přílš drahé a už bych rovnou mohl koupit komerční filtr a pokud bude horní hladina filtru ve stejné úrovni jako hladina jezírka tak si myslím že pokud dojde k odstavení a znovu zapnutí čerpadla tak voda která přiteče zase odteče takže si nemyslím že by jelo na sucho a pokud ano tak tak krátkou dobu že mu to asi nic neudělá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.247 (?), 11.1.2011 21:41
Ok - prepady to resi. Jestli to realizujete, dejte pak vedet, hodne mne tahle problematika zajima :-). Pozor na umelce - remelniky - ten co mne delal tu nadobu na spadove sito se ani neobtezoval zapremyslet jake tlaky vody tam budou a po prvnim napusteni se nadoba zacla tak deformovat ze jsem myslel ze praskne - musel jsem to demontovat, odvezt a nechat navarit bocni vyztuhy. Pozor taky na obrovskou hmotnost celeho plneho filtru - ten vortex jsem puvodne umistil pouze na sterkove loze - naplnil a co se nestalo vaha ho hatlacila do podkladu tak ze se cely naklonil a neplnil svoji funkci - vypustit, vyndat, podbetonovat :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 195.153 (?), 11.1.2011 21:51

nádobu si udělám sám jen se chci zeptat z jak tlustého plastu ji máte, s bočníma výstuhama jsem počítal. ještě něco prostuduju třeba přijdu na něco lepšího

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 177.97 (?), 11.1.2011 22:13
No ja to mam oboje z 5ky PP ale to urcite zavisi od pripadu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.247 (?), 11.1.2011 22:18
Ty spodky nadoby jsou jasne, myslel jsem to "oplachove sito" v horni casti to promyslete.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 12.1.2011 9:54

Tak, jak to máte namalované, Vám to bude fungovat jinak, než si myslíte - viz příspěvky o zaplavení síta výše. Nebudu to znovu opakovat, jen pár poznámek

  • pokud o tom sítu opravdu přemýšlíte, zkuste zapátrat po nerezovém mikrotahokovu
  • s gravitačním zapojením a sítem bude mít potíže se zanášením
  • jakou pořídíte UV lampu na gravitační zapojení? Vím jen o jedné takové, a ta má příkon 0,55 kW
  • přemýšlel jste o tom, že použijete čerpadlo přímo potopené v poslední komoře?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 195.153 (?), 12.1.2011 11:50

chtěl jsem tam dát síto aby zachycovalo prvnotní hrubé nečistoty listí a větší bordel takže jsem chtěl něco hrubšího jen preci to má šest komor tak si myslím že jednu zneužít by nebylo tak špatné, možná tu komoru zmenším a ještě nějak upravím 

uv lampu jsem chtěl tuhle uv profesional 110mm 75W

a čerpadlo jsme chtěl napojit z venku na výtok z filtrace na sucho

ocením dobrou radu ohledně provedení první komory.

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.149 (?), 12.1.2011 12:07
Ja osobne si myslim ze to muzete mit skoro tak jak to mate namalovane jen z prvni nadobu mit izolovanou od ostatnich a cerpat z ni vodu do druhe a tim umoznit fukci spadoveho sita. Filtracni nadoba by pak musela byt udelana tak aby voda z posledni nadoby mohla volne vytekat zpet do jezirka. jinak by to fungovalo stejne, kdyz by se zanesla durha nadoba voda by volne prepadem sla do treti atd. Tzn. cely filtr by musel byt kus nad jezirkem (nad hladinou).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika