Výroba filtru



host - 49.247 (?)
11.1.2011 21:00
no pokud planujete prvni komoru mit celou zaplavenou pak ok. Vetsinou se u komercniho spadovych filtru (myslel jsme ze jde o spadovy filtr - vzhledem ke sklonu sita) vyuziva efektu samocisteni sita - kdy voda dopada na sikme, prohnute sito a diky sesikmenosti splachuje necistoty dolu ze sita - tim je zabezpecena dlouhodoba pruchodnost sita. Pokud ho budete mit zatopene - bude se rychleji zanaset a navic necistoty budou do odstraneni pod vodou - hniti (coz by asi pri pravidelnem odkalovani nemuselo vadit). Predstavte si co se stane kdyz vypne cerpadlo - vsechny nadoby se naplni az po okraj, pustite cerpadlo a jako prvni zacne voda ubyvat v posledni nadobe - ubytek vody zacne dorovnavat pritok na zacatku sestavy, zalezi na tom jak je cela sestava pruchodna - na tom zavisi kolik vody se bude dostavat az k cerpadlu ale ten zasadni problem na ktery upozornuji (pokud jsem to tedy nepochopi zcela blbe) je ten ze pocitate s tim ze se voda z komory do komory´bude dostavat vrchem - jsou to spojene nadoby a plati tady princip spojenych nadob - tzn. hladiny se vyrovnaji ve vsech nadobach na stejnou uroven (az na tu posledni:-) Voda musi byt tak vysoko aby voda mohla pretekat vrchem. Tzn. nejde dosahnout toho aby v prvni komore byla vyska hladiny jina nez v ostatnich nadobach. Taky musite pocitat s tim, ze pri tomto zpusobu zapojeni hrozi ze pri zaneseni filtru cerpadlo pobezi nasucho. (nutno vyresit napr plovakovym spinacem) Natrapil jsem se s tim dost - neustale jsem laboroval s nastavenim cerpadla (vykonu) umisteneho na konci sestavy az jsem to cele zrusil udelal vortex pak spadovy filtr a z neho cerpa (bude cerpat) cerpadlo vodu nahoru do korenovky -odkud jiz volne bude prepadat do jezirka.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 121.238 (?), 4.1.2011 10:08

...ak je prierez kolmo na danu dlzku tak sa nezmeni jeho velkost. Prietok bude zavisiet od prierezu a od filtracneho media, ktore bude klast najvacsi odpor... tak?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 4.1.2011 11:00

Ano, přesně tak. Pokud použijete dole pod komorou s filtračním mediem nějakou plastovou mříž, jak jste psal, můžete zjednodušeně říci, že čím bude mít filtr širší základnu, tím menší odpor bude medium klást.  Je to silně zjednodušeno, proudění asi nebude všude na dně stejné, ale ten princip jde i tady použít.  Abych to přirovnal k nějakému příkladu - představte si, že Vaše filtrační medium je obyčejný hadr. Kdy ho zanesete dříve? Když ho nacpete do malé nádoby (dejme tomu trubky), a budete na něj lít vodu. A nebo když ho rozprostřete do šířky, a budete lít totéž množství vody.
Omluva za tenhle hloupý příklad, ale nic lepšího mi nenapadlo :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.234 (?), 7.1.2011 20:39

Dobrý príklad.Myslím ale, že komora danej velkosti bude v pohode.Ja tlačím vodu cez takéto komory, dokonca ešte vyššie gravitačne čerpadlom 25 000 a ide to.Dokopy asi 8 kubikov vo filtri, biomolitanu tam išlo asi 3 kubiky, ale mam asi 50 kg koi a skusim ist vyššie, kolko to znesie... Jazierko ma asi 60-70 kubikov.Pokial tam nebude veľa rýb, aj tie tri kubiky stačia, ale s rybami by som možno pridal na prietoku.

Ako riešite u OASE taketo velke jazierka s rybami, maju aj väčšie filtre ako to čo je v katalogu-ak sa dobre pamätám, dva naj biotec davaju na 32 kubikov s viac rybami?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 9.1.2011 13:46

Podle čeho posuzujete hranici,  kolko to znesie?
K dotazu na větší jezírka s velkým počtem ryb  - použijeme více filtrů - u typů filtrů Biotec to znamená obvykle přidání dalšího čerpadla, případně UV,  u komorového typu Proficlear se přidává jen filtrační jednotka.  Biotec zapojíte pouze paralelně,  zatímco Proficlear jde dát do serie za sebe. Každé z řešení má své výhody i nevýhody, a bere se to podle charakteru a potřeb nádrže samotné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.234 (?), 9.1.2011 20:33

Okrem iných parametrov ma zaujíma najmä NO2,pokial som na 0,1mg/l, je to v poriadku.Kôli rastu samozrejme sledujem NO3,pri danej rozlohe a množstve rastlín je to o čiastočnej výmene vody... Bol som aj u isteho predajcu a videl som aj cca 5-7 kg koi na kubík, ale ryby žrala bakterka za živa... Tak tam sa dostat nechcem...

Ten Proficlear ma zaujal, aky prietok znesie každy z modulov?Na cca 60 kubikov davate každy z modulov, pričom ten biologicky viackrat?ako dlho vydrží ten na redukciu fosfátov.Bavme sa o 1kg koi na kubík.

Ratam, že 1 modul ma tak 400litrov, z toho čisty objem bio-naplne je tak 60%?Je to ale zaujímave preto, že sa vždy dá čosi pridať pokial to čo zákazník má nestačí?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 10.1.2011 8:54

Díky za vysvětlení.  Na jaké hodnoty N-NO3 se dostáváte?
K Proficlearu - optimální průtok se pohybuje kolem hodnoty 12 kubíků za hodinu. Při větších nádržích se obvykle použije komora s pěnou (M3) několikrát za sebou.  Výhoda toho zvýšení výkonu filtru přidáním další komory je tady tím hlavním plusem celého řešení, zvlášť když si uvědomíte, že to táhne pořád jedno čerpadlo, se stejným příkonem.
K redukci fosfátů - na rovinu říkám, že tady jsem trochu skeptikem.   Je doporučována výměna 1 ročně a více,  přesnou hodnotu podle výchozí koncentrace P-POx se bohužel nedočtete nikde.  V nádržích, kde jsem to zkoušel, mám bohužel velmi nízkou hladinu fosforu, a změny jsme nepozorovali.  Z provedených laboratorních testů Vám napovím, že pokud máte hodnoty P-PO4 nižší než 0,1 mg/ litr, pořiďte si raději další modul s pěnou, než ten na redukci fosfátů :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 195.153 (?), 11.1.2011 18:28

Dle této diskuse a dalších chci postavit takový to filtr prosím o názory a rady jak by šel vyplepšit a jaká media do jednotlivých komor použít, výkres je obrázek v příloze i s popisem jezírka i filtru, děkuji za rady a názory


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.247 (?), 11.1.2011 19:17
Je potreba si uvedomit ze aby sitova filtrace fungovala musi byt vyska hladiny pod sitem - tzn. nesmi byt sito zaplavene vodou, pak by to bylo naprd. Tzn. ve vasem pripade asi bude nutne vymyslet jine zapojeni nebo cerpadlo umistit do nadoby se sitem a cerpat vodu od nadoby 2. (predpoklad - do nadoby se sitem voda nateka gravitacne)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 195.153 (?), 11.1.2011 19:42

Nechápu proč, pokud voda poteče na síto v první komoře nemůžou se hrubé nečistoty dostat do další komory a první komora je jen na odstranění hrubých nečistot, další sítě jsou pak v každé další komoře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 49.247 (?), 11.1.2011 21:00
no pokud planujete prvni komoru mit celou zaplavenou pak ok. Vetsinou se u komercniho spadovych filtru (myslel jsme ze jde o spadovy filtr - vzhledem ke sklonu sita) vyuziva efektu samocisteni sita - kdy voda dopada na sikme, prohnute sito a diky sesikmenosti splachuje necistoty dolu ze sita - tim je zabezpecena dlouhodoba pruchodnost sita. Pokud ho budete mit zatopene - bude se rychleji zanaset a navic necistoty budou do odstraneni pod vodou - hniti (coz by asi pri pravidelnem odkalovani nemuselo vadit). Predstavte si co se stane kdyz vypne cerpadlo - vsechny nadoby se naplni az po okraj, pustite cerpadlo a jako prvni zacne voda ubyvat v posledni nadobe - ubytek vody zacne dorovnavat pritok na zacatku sestavy, zalezi na tom jak je cela sestava pruchodna - na tom zavisi kolik vody se bude dostavat az k cerpadlu ale ten zasadni problem na ktery upozornuji (pokud jsem to tedy nepochopi zcela blbe) je ten ze pocitate s tim ze se voda z komory do komory´bude dostavat vrchem - jsou to spojene nadoby a plati tady princip spojenych nadob - tzn. hladiny se vyrovnaji ve vsech nadobach na stejnou uroven (az na tu posledni:-) Voda musi byt tak vysoko aby voda mohla pretekat vrchem. Tzn. nejde dosahnout toho aby v prvni komore byla vyska hladiny jina nez v ostatnich nadobach. Taky musite pocitat s tim, ze pri tomto zpusobu zapojeni hrozi ze pri zaneseni filtru cerpadlo pobezi nasucho. (nutno vyresit napr plovakovym spinacem) Natrapil jsem se s tim dost - neustale jsem laboroval s nastavenim cerpadla (vykonu) umisteneho na konci sestavy az jsem to cele zrusil udelal vortex pak spadovy filtr a z neho cerpa (bude cerpat) cerpadlo vodu nahoru do korenovky -odkud jiz volne bude prepadat do jezirka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika