Vodní Hyacint



host - 9.143 (?)
2.4.2019 22:51

Kdysi jsem hyacinty pěstovala a přezimovaly úplně v pohodě na kuchyňském okně, v misce s pískem, kde byly zakořeněné a zaplavené vodou jen trochu, asi půl centimetru.Vždycky jsem si nechala jen dvě rostliny, protože pak se velmi ryvhle zase rozmnožily. Hanča

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3   
host - 120.5 (?), 30.3.2019 21:34, zobrazeno: 6827x
Dobrý den, nevíte prosím, kde se nechá sehnat Vodní Hyacint?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 178.179 (?), 31.3.2019 8:27

Zadejte do vyhledávače eichhornia prodej...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 247.125 (?), 1.4.2019 18:58

Vím o pěstírně, kousek od Poděbrad.

Jinak s vodním hyacintem počkejte, je velmi náchylný na teploty kolem nuly. V podstatě je nepřežije. Je to přece jen tropická rostlina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 211.2 (?), 2.4.2019 12:52

Mohl by jste prosím zveřejnit kontakt na onu pěstírnu? Vždy jsme hyacinty na jezírku měli, ale od loňského roku je nikde nemůžu sehnat. K dostání jsou jen bábelky (aktuálně v Hornbachu), ale s těmi to není ono. Hyacinty se vždy během sezony ze zakoupených 5-ti kusů rozrostly na celé jezírko, bezvadně čistí vodu, stíní a jsou výborné pro ryby na výtěr. Bohužel se mi je nepodařilo nikdy přezimovat na další sezonu. Děkuji Miloš.   

hyacint
hyacint
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.143 (?), 2.4.2019 22:51

Kdysi jsem hyacinty pěstovala a přezimovaly úplně v pohodě na kuchyňském okně, v misce s pískem, kde byly zakořeněné a zaplavené vodou jen trochu, asi půl centimetru.Vždycky jsem si nechala jen dvě rostliny, protože pak se velmi ryvhle zase rozmnožily. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 238.23 (?), 3.4.2019 10:49

Tak jak píšete. Hyacint se rozmnoží sám, plave na hladině a postupně jí zakryje. V plovoucích kořenech je ráj pro rybky a živočichy. Hyacint potom má úžasnou čistící schopnost vody. Kořeny odebírá živiny z vody. Je vhodné ho využít ve venkovní biologické filtraci jezírka. Vzhledem k ceně 20 Kč za kus nemá smysl jej uchovávat na zimu ale zakoupit si ho každý rok na jaře na burze. Například v Přerově každá druhá neděle v měsíci. Mají ho také prodejci akvaristiky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 247.125 (?), 5.4.2019 19:40

V Kostelní Lhotě, Václav Hořánek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 6.4.2019 10:55

Když jsme založili jezero, několikrát jsem si ho tam koupila. Ani jednou nepřežil (a tím vůbec nemyslím zimu) plaval a najednou byl pryč natož, aby se mi rozmnožil. Netuším, co se s ním stalo. Někdo ho sežral? Když to tak čtu, mám pnutí ho zase zkusit. Mívají ho i velká zahradní centra, ale asi za vyšší cenu, než je tady psáno. Jestli na něj narazím, asi to zkusím zasesmiley Jinak... stejně dopadly i všechny lekníny, přišla jsem asi o třicet kusů(během 10let) a tedy i hodně peněz. Prostě... najednou jsou fučsad Asi tady nikdy lekníny mít nebuducrying

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 247.125 (?), 6.4.2019 21:25

Ryby jej mají rády, ne nadarmo se mu říká vodní salát laugh

Kvůli jeho schopnosti odebírat z vody živiny je používán jako součást filtrace, ale mimo dosah ryb. Na netu jsou tuny fotek z realizací.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 7.4.2019 7:13

Tak to bude ono, nejspíš mi ho přes noc spasoucheeky I s leknínamanoJá myslela, že většina lidí má v jezírku nějaké ty rybky, pravda ty naše potvory jsou děsně žravé, to je jak piraněcheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika