Sterbinovy filtr



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
                     
host - 188.68 (?) 
16.3.2015 13:07

Ano, teplota byla limitujici faktor, hodnoty dusíku nemám musel bych to zjistit u kolegu, kteri to provadeli, ale klasika jako vzdy ze zacatku nastup dusitanu a pak oxidace na dusicnany a nasledna redukce. ALe ta byla velmi pomala pac nistrosoporas nema rada studenou vodu a jejich rustova rychlost je miziva..a je to tak nachylny ze zajety filtr rozhosti cokoliv i rezidua antibiotik z nove nasady... ona denitrifikace malo kdy najede..vetsinu to konci dusicnany..cast jde do kytek a do ras neco malo jde do biofilmu... na hodnoty se pretam az navstivim pracoviste

MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 16.3.2015 13:54

Díky za odpověď. Dávkovali jste tam taky nějakou organiku kvůli denitrifikaci?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 188.68 (?), 16.3.2015 14:57

Ted nechapu tu organiku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.132 (?), 16.3.2015 17:51

Nejake redukovadlo. Dusicnany sa redukuju len tazko. Vacsinou treba pridat nejaky cukor a tak. Jazierkova voda ma skor oxidativne vlastnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.108 (?), 16.3.2015 17:56

jo rozumim, ne nic jelikoz to intenzivni chov na granulych tak organiky je tam dosti o prukaz bakterianich prearatu tak se jim nepomahalo nijak.on sam o sobe biofilm ma uprostred anoxicke podminky kde b melo dojit k redukciale je toslozite a pomale kor v chladnejsi vode..hold vyhnivaci anaerobni nadrze jako COV u jezirek nikdy nedosahnem..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 16.3.2015 18:37

Aha, díky za vysvětlení. Já myslel, že ten systém třeba nějak organikou dotujete, při tom zatížení, co tam musíte mít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.219 (?), 16.3.2015 20:16

niektore bakterie komplexne organicke latky ako redukovadla nedokazu zuzitkovat. Lepsie to slape s jednoduchou organikou. Napr. etanol, ale toho by bola skoda! Velmi ucinny denitrifikacny system vyuzival vo vode rozpusteny vodik!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 188.68 (?), 17.3.2015 9:27

Zdravím,

no pokus byl udelat kvalitní biofiltraci na intenzivnim chovu aby byla vysoka vyteznost za co nejmensi naklady..takze suplovat to dal by byly naklady vyse a hlavne by mohlo jit o stresove faktory ktere by se podepsaly na konverzi a rychlosti prirustku. Jeste se to bude ten pokus opakovat pri vyssi teplote.. tak jsem zvedavej

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
fotrpotr - (4) - 66.138 (?), 17.3.2015 9:08

Dobrý den.Také jsem si postavil bubnovou filtraci podbnou jako má pan Slatina.Jako filtrační medium bych chtěl použít také nařezané husí krky.. Zakopal bych 1000l nádrž a husí krky bych dal do pytlů od cibule.Myslíte že to bude fungovat i bez provzduškování?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Čert - (21) - 107.246 (?), 14.3.2015 10:19

Chtěl jsem udělat něco takového viz obrázek... tam mají pod tím sítem sera siporax a mají tam toho jen 10l. Doporučují 1l siporaxu na 1000l vody. Já budu dělat štěrbiňák kde mě vleze pod síto i víc jak 20l siporaxu - což by na moje jezírko stačilo.(cca 20.000lvody)  Popřípadě tam dát ten Kaldnes K1. Píšu to hlavně proto že by odpadla další filtrační nádoba + vzduchování. O provzdušnění by se postarala padající voda.....


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika