Řasa podobná vláknité



host - 96.126 (?)
20.8.2012 0:51

Jsou to stejné fotky, pouze jinak zvětšenésmiley

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 187.164 (?), 13.8.2012 10:25, zobrazeno: 4202x

mám problém s řasou, podobnou vláknité. Dloho mne zlobila vláknitá řasa, ale nyní po návratu z dovolené mne řasa v jezírku překvapila, když se mi začala rozpadat pod rukama. Vypadá stějně jako ta se kterou bojuji už dva roky, ale když ji zkusím vylovit hrabičkama, tak většina proklouzne, rozpadne se. Když ji vezmu síťkou, tak to co nezachytí síťka, to se rozvýří a jezírko je plné chuchvalců. Není to tak, že by ta vláknitá ustupovala a proto byla slabší. Když svítí slunce, tak přibívá, jen nemá tu pevnost. Má s tím někdo zkušenost? Je to horší než vláknitá, protože to vypadá stejně špatně, ale hůř se vybírá a když se to rozvíří, tak je zaneřáděné celé jezírko. S vodou se nic neděje, alespoň podle měření QuickStick je vše v pohodě. Díky 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 57.149 (?), 13.8.2012 11:38

Myslim ze to je normalni vyvoj v case :-) - u nas to bylo na chlup stejne, prvni dva roky, krasna vlaknita rasa, se kterou nebyly zadne problemy - sla krasne nabrat hrabema ale treti rok zmena a chuchvalce jak popisujete - ktere se drzi v kacirku a s teplem vyplouvaji na povrch.

Resenim je podle mne casteji vysavat (coz nedelam - nevysavam vubec :-) - takze ja to resil optimalizaci smerovani ke skimmeru, ktery to pobere a je z velke miry pokoj.  Naproti skimmeru do protejsiho rohu jsem umistil vzduchovaci valec + kompresor 60w - vykon je neuveritelny - hladina je cista v kruhu 3m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 13.8.2012 15:17

Nemusí to být ten samý druh řasy, kterou jste měl předtím. Řas roste v jezírku celá řada druhů, někdy je dominantní jeden druh, a za měsíc to může být jiný.
Ta forma, kterou tam máte, je na vybírání opravdu horší. Celkem se nám osvědčila zvýšená cirkulace vody v jejím okolí, předpokládá to ovšem, že máte průtočně celkem výkonný filtr. Jinak řasa celkem citlivě reaguje na běžné algicidy, což by také mohla být cesta.
Ke kvalitě vody - jsou to tak jemné změny v chemismu vody, že je ručně nedokážete změřit, tenhle typ měření Vám nic neukáže.
Přikládám fotky řas (té snadno těžitelné, pevné a té druhé, co se rozpadá) pod mikroskopem. Ta, co se snadno vyndavá, je to silné vlákno, ta druhá pak ta jemná vlákna kolem. Třeba se tady najde nějaký algolog, který je pojmenuje. Na první pohled bez mikrokopu je to v jezírku jen zelená hmota, ty rozdíly jsou patrné až po zvětšení



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 96.126 (?), 20.8.2012 0:51

Jsou to stejné fotky, pouze jinak zvětšenésmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 20.8.2012 9:01

Ano, jedná se o ten samý záběr s různým zvětšením - ten první je tuším zvětšen 400x, u toho druhého si nejsem zvětšením jist, nepoznamenal jsem si ho

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 31.131 (?), 29.8.2012 9:27
zdravim. Obre na to zabira perkarbonat sodny... pisypu tim pibrezni zonu a za chvilku se nen sajrajt zvedne a skimr to pobere a velkou cast zachyti predfiltr. Problem je ze do 10 dnu to tam je znova. Zkousel jsem i algae away a je to vzdy do 10 dnu zpet. Pane Hrkale, nemate tip na jiny algicid ktery by na to zabral a nestoji takovy ranec jako algae away? Tenhle typ rasy mam take a celkem d
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 188.68 (?), 30.8.2012 13:06

Dobry je OASE glo protec a kolega je dosti spokojeny s Vodnar řasy systém, cenove podobne..ale Oase ma tradici ale nic proti ceskym vyrobkum muze treba i prekvapit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 234.42 (?), 30.8.2012 14:50

není pan Hrkal nějaký zmatený?

napřed tvrdí že jsou to dva druhy řas...

a pak že je to ta samá jen jiné zvětšení (nebo že by to tímpádem byl i jiný druh??)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 30.8.2012 15:55

Ano, docela často si připadám zmatený :)
K té fotce - na jedná se o tentýž záběr dvou různých řas vedle sebe v různém zvětšení. Ta první s většími články vede horizontálně přes fotku, ta druhá, s menšími články je rozptýlena kolem ní.
Dva druhy řasy, na jedné fotce společně. Každá fotka v jiném zvětšení

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika