Rak bahenní



host - 1.194 (?)
13.12.2010 20:10

Podle doby kdy odpovídáte na dotazy bych Vás typnul na IT-pracovníka co dělá na směny a noční hodiny mu nevadí. Zabýval jste se nějak osvětlením jezírka? Neviděl jsem to na živo tak nevím jak vypadá nasvětlené jezírko. Možná to k přírodě vůbec nepatří ale když se v noci nasvětlí třeba kostel tak to není kýč ale dominatní architektonicky krásná budova. Tak by to mohlo být i s jezírkem. Ukazoval jsem Vaše stránky ženě a měl jsem úspěch. Prozatím jsem jezírko prosazoval vůči její vůli ale pokud by bylo z půli zdařilé jako Vaše potom s tím souhlasí.

Úplně jsem nepochopil tu fintu s fixující hliníkovou kulatinou. Já to chápu tak, že úkolem této kulatiny je vytvarovat svůj tvar tak aby kopírovala dno a na konci kde chci kameru a zahlá tak aby připojená kamera směrovala do míst kde jsem naplánoval. Ale potom už je kamera stacionární.

To nezakrytí dna folie u Vás je chytré při čistění a odkalování ale v odborné literatuře jsem se dočetl, že pokud je folie zakrytá před slunečním zářením výrazně se prodlužuje její životnost. Sluneční záření je největší problém kdy křehne. To se ale těžce v praxi ověřuje. Moje první malé jezírko bylo zhotoveno v roce 1989 z Optifolu od Optimitu Odry. Slepili mi to z pásů co se dávaly na střechy. Je to 3mm tlusté ale nevím zda jde o PVC nebo jiný materiál ale prozatím drží a neví viděd, že by se drolil. Je však zakryté kameny z řeky. Když mi to řemeslník kladl na vykopanou jámu tak kde byly překlady tak to nařízl, přeložil a slepil. Navíc to navrchu vždy zakryl látou. Měl strach ať folie v záhybu se nezlomí. To lepení však u mne nevyvolávalo dobrý pocit. Dnes je kvalita materiálu někde jinde a mohlo by to nevadit, že je folie přeložená ale chybí mi zkušenost a proto se ptám. Původně jsem nechtěl podkládat folii netkanou textilií jelikož je dražší než folie ale dám na Vaší zkušenost. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
host - 1.194 (?), 13.12.2010 20:10

Podle doby kdy odpovídáte na dotazy bych Vás typnul na IT-pracovníka co dělá na směny a noční hodiny mu nevadí. Zabýval jste se nějak osvětlením jezírka? Neviděl jsem to na živo tak nevím jak vypadá nasvětlené jezírko. Možná to k přírodě vůbec nepatří ale když se v noci nasvětlí třeba kostel tak to není kýč ale dominatní architektonicky krásná budova. Tak by to mohlo být i s jezírkem. Ukazoval jsem Vaše stránky ženě a měl jsem úspěch. Prozatím jsem jezírko prosazoval vůči její vůli ale pokud by bylo z půli zdařilé jako Vaše potom s tím souhlasí.

Úplně jsem nepochopil tu fintu s fixující hliníkovou kulatinou. Já to chápu tak, že úkolem této kulatiny je vytvarovat svůj tvar tak aby kopírovala dno a na konci kde chci kameru a zahlá tak aby připojená kamera směrovala do míst kde jsem naplánoval. Ale potom už je kamera stacionární.

To nezakrytí dna folie u Vás je chytré při čistění a odkalování ale v odborné literatuře jsem se dočetl, že pokud je folie zakrytá před slunečním zářením výrazně se prodlužuje její životnost. Sluneční záření je největší problém kdy křehne. To se ale těžce v praxi ověřuje. Moje první malé jezírko bylo zhotoveno v roce 1989 z Optifolu od Optimitu Odry. Slepili mi to z pásů co se dávaly na střechy. Je to 3mm tlusté ale nevím zda jde o PVC nebo jiný materiál ale prozatím drží a neví viděd, že by se drolil. Je však zakryté kameny z řeky. Když mi to řemeslník kladl na vykopanou jámu tak kde byly překlady tak to nařízl, přeložil a slepil. Navíc to navrchu vždy zakryl látou. Měl strach ať folie v záhybu se nezlomí. To lepení však u mne nevyvolávalo dobrý pocit. Dnes je kvalita materiálu někde jinde a mohlo by to nevadit, že je folie přeložená ale chybí mi zkušenost a proto se ptám. Původně jsem nechtěl podkládat folii netkanou textilií jelikož je dražší než folie ale dám na Vaší zkušenost. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.88 (?), 14.12.2010 0:28

Opravdu doporučuji folii podložit.Je skoro jedno, co pod ni dáte-jestli staré koberce, víckrát mirelon, nebo netkanou textilii.Samozřejmě pod tím vším musí být ještě vrstva písku.Dnešní folie jsou odolné proti UV záření i mrazu.Je opravdu problém jim nějak ublížit.Jediné co na ně platí je nůž a ostré hrany.Jak jsem již dříve zmiňoval, nevadí jim ani záhyby.Na téma "jak postavit zahradní jezírko" najdete na stránkách stavěčů jezírek spoustu dobrých návodů, ale předpokládám, že to už máte za sebou.

Ano, kamery jsou po letošní sezóně víceméně stacionární, snad kromě čtyřky a pětky.Proto jich mám víc a každá míří do hejna jiného druhu ryb, nebo další havěti.Osvětlení beru spíše jako kýč.Tedy jenom to různobarevné.Já mám jemně osvětlenou kameru 4 a asi před týdnem jsem cvičně trochu prosvětlil jižní konec jezírka, ale všechno jen bíle LED technologií.Je to zamrzlé, tak se to vizuálně projeví až na jaře.Ryby světlo spíše zahání do tmavých koutů, tak to není dobré přehánět kvůli rušení jejich nočního klidu.Jediné ryby, které jsou velmi dobře vidět proti tomuto osvětlení jsou veslonosi američtí plovoucí těsně pod hladinou.

Jo a nejsem IT, ale doma ve skříni mám červenou čepici.Takže jistě chápete, že jsem noční pták.Teď jsem měl pár dní dovolenou a venku to je na pendrek, tak mám čas odpovídat.Ráno si zase rád pospím.

Zeptejte se sousedů a příbuzných na staré koberce a uvidíte, kolik toho do jara nastřádáte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika