Průchodky do sudu



Karlíček - (17) - 169.122 (?)
5.2.2010 21:11

 Danieli já bych na tu řasu udělal něco na tento způsob,10000l čerpadlo je na to jak brus a perforované síto se nechá sehnat,jen nevím jakou hrubost,pan Hrkal ale bude vědět..bude to v nějakých mikronech

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
   
Pavel Daniel - (36) - 49.247 (?), 12.4.2009 22:00

Trochu se stydim vkladat sem svoje fotky kdyz vidim tady ty "profi domaci vytvory". No ale konecne jsem se dostal k tomu sestavit svuj prvni prototyp filtru. Snahou bylo vytvorit mechanicky filtr.

Cele jezirko mezitim porkyla rasa, pena, vselijake shluky hnusneho slizu, vlaknita rasa odde dna no katastrofa.

No ale k filtru - jak pisu chtel jsem hlavne filtr ktery zabezpeci mechanicke cisteni vody. Namyslel jsem si dva sduy 200l v gravitacnim zapojeni naplnene liaporem, frakce 1-4 (keramicke kulicky), jelikoz plave tak v obou sudech je zasypany kacirkem 4-8mm, a na to prisel u prvniho sudu (vstup) biomolitan 5cm - 10ka a na vystupu z druheho sudu 5cm - 20ka. Sudy jsem propojil u dna. Puvodne jsem zvazoval je propojit 100mm kg trubkou, pak jsem si rikal nebudu nic riskovat dam tam rovnou 200mm trubku at to poradne protika. Spojil sem to laminatovaci sadou - zvenku, a zevnitr jsem to zatrel akvaristickym lepidlem.

Prisel cas to vyzkouset - napustim a ouvej - teceto - z jednoho mista jedna kapka za druhou. Tak znovu sudy ven, zvenku jsem laminat oplatoval asfaltovou lepenkou a zevnitr zvnou prematlal akvaristickym lepidlem, znovu napustit - drzi (ale jak dlouho bude :-)

Co mne hodne prekvapilo a udelalo caru pres rozpocet je "pruchodnost" - reakce na zmenu hladiny v prvnim sudu je velmi pomala - je to tim liaporem coz nechapu protoze kulicky jsou pomerne velke tak nechapu jaktoze tak brani pruchodu vody, dira 20cm mezi sudy taky nemuze branit tak fakt nevim co ted s tim. Cele to melo obstaravat cerpadlo Oase optimax 10000, ale to nemelo za dve sekundy co delat tak sem ho musel vypnout. Provizorne jsem to vyresil ze sem hadici od cerpadla dal hodne nahoru a tim jsem vykon cerpadla snizil, ale do budoucna to tak urcite nechci - je skoda honit dokola takovej curek vody kdyz to cerpadlo umi takove veci (je radost se na to divat kdyz to vali naplno) svych cca 10000l/hod.

Ma nekdo ve filtru podobne medium/substrat v gravitacnim zapojeni?

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 15.4.2009 16:59

Nevím, jestli je opravdu tím mediem - zkoušel jste to nejdříve bez něj, jak ta voda teče? Pokud to bude tím mediem, a jeho "hydraulickým odporem", zkusil bych přidat jeden sud navíc a zapojit je ne do serie, ale vedel sebe.
Píšete, že keramzit plave a že máte sudy propojené ve spodu. Co to udělat tak, že ho necháte plavat, a sudy propojíte dejme tomu v horní 2/3 -ně. Pokud udržíte na de dnem vrstvu volné vody bez keramzitu, bude se Vám spousta kalu usazovat hned na dně, a tam půjde snadno odpustit.
Pak samozřejmě mustíte nějak zabezpečit, aby Vám ten keramzitový substrát nepustoval do dalších komor.
Pokud jsme něco pochopil, tak mě opravte

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 57.147 (?), 16.4.2009 8:45

Je to urcite tim hydraulickym odporem. Zapojeni vedle sebe by urcite pomohlo. Ale je to zatim provizorni casem az se k tomu dostanu tak to nejak predelam. Ted sem se potreboval zbavit te plavajici rasy, zabezpecit cirkulaci vody a sber svinstva z hladiny.

Obsah sudu sem snizil na priblizne polovinu - prvni sud je naplnen ze 2/3 druhy z 1/3 z puvodniho objemu keramzitu 250l zbylo v sudech tak 70-100 litru.

Cerpadlo ted dava cca 7000l/min coz uz je prijatelne - hladinovy "sberac" pekne saje a vetsiny plavajici rasy sem se zbavil  - hladina je cista.

Ted se chystam udelat jeste dalsi dva skimmery  - tzn. v jednom rohu bude pritok do jezirka a v dalsich trech rozich po jednom skimmeru.

No a nejdulezitejsi vec - hned jak je sezenu tak osazim rostliny vcetne ruzkatce, hvezdose a vodniho moru - pokud je sezenu - protoze na hladinu sviti slunce cely den tak s tim musim co nejrychleji neco udelat. Jeste vypada hodn zajimave Azolka karolinska ale ta asi neni jen tak dostupna.

Jeste odbocim a zeptam se na ty houbicky na nadobi  - dival jsem se na ne a prijde mne to jako obyc molitan - tzn. po case se zacnou drolit. No a jejich cena 1kc za jednu, to mne prijde lepsi nakoupit uz rovnou nejaky stary molitan. Nebo mne neco unika?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ladik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 22.158 (?), 16.4.2009 19:01

molitany, které se používají do filtrací mají otevřenou strukturu, tzn. voda jimi proteče, obyčejný molitan třeba z válendy :-) ma strukturu uzavřenou a je naprd :-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 49.247 (?), 16.4.2009 20:44

a ty houbicky?...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 47.182 (?), 16.4.2009 21:08

houbičky mají strukturu otevřenou... tedy ty "barevné" běžné...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
onakvee - (16) - 231.213 (?), 16.4.2009 22:04

Zdravím, akurád pozerám na ten príspevok tej filtrácie kde pánovi nefunguje dobre prietok.Pozeral som obrázky, a vidím že pán použil takový ten molitan čo má vačšiu priepustnosť vody.

Ja som to u nás zháňal a nikde som nepochodil.To čo som našiel na nete je iba v malých rozmeroch, ale u pána vidím že použil dosku z ktorej vystrihol kruh na sud.

Bývam nedaleko Hodonína a bol som aj v tom záhradnom centre v priemyselnej zóne kde majú jazierka a filtrácie, avšak tam nič takové nemali, respektíve iba náplne do typizovaných filtrov-setov.

Odporučili ma do GUMOTEXU Breclav, ale tam nič takového nevyrábajú iba klasické madracové molitány.

Bol by som rád keby ste mi niekto vedel poradiť kde by som taký molitán zohnal v doskách, lebo potrebujem vyrezať kruh na priemer klasického 200l suda.

Mám jazierko okolo 10 000l a vyrobil som si vlastnú filtráciu pomocov 2ch 200l sudov.Jazerko je vystavené trochu nad zem kvoli tomu, že máme pozemok z kopca a kvôli podzemnej vode... Klasika z fólie.Kedže je teda jazierko vyššie, tým pádom aj hladina tak odobreám hadicou samospádom vodu do 1. suda odkial zase prepadáva samospádom do 2. kde je vlastne v oboch filtračný molitán, ale taký ten jemný.Síce som prekvapený účinnosťou (aj ked to mám sprovoznené akurád 2 týždeň), ale do toho prvého by bolo treba ten molitán s vyšším prietokom.

Dám aj obrázok len tak na rýchlo načrtnutý, ale na pochopenie stačí :-) (teda dúfam)

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.247 (?), 16.4.2009 22:23

Biomolitan, bioakvacit, filtren - je to pod ruznymi obchodnimi nazvy - staci to zadat do vyhledavace. Nabizi to snad kazdy e-shop s potrebami pro jezirka ci akvaristiku, nektere tyhle e-shopy maji i kamenne provozovny takze sance je i na osobni navstevu pokud po ni touzite.

Ten posledni je vyraben v Brne, ale je poradne drahy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
onakvee - (16) - 231.213 (?), 16.4.2009 22:27

Dakujem, ahá takže biomolitan a pod. No tak pod tým som to nehľadal.Idem vyskúšať...

Ono ja som našiel vicero, ale všetko to bolo v malých rozmeroch čo mi nepomôže.Tak snad pod týmito názvami to vyhodí niečo iné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Karlíček - (17) - 169.122 (?), 5.2.2010 21:11

 Danieli já bych na tu řasu udělal něco na tento způsob,10000l čerpadlo je na to jak brus a perforované síto se nechá sehnat,jen nevím jakou hrubost,pan Hrkal ale bude vědět..bude to v nějakých mikronech

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika