Přečerpávání vody vzduchem



host - 238.23 (?) 
9.4.2019 14:39, zobrazeno: 2204x


Akvaristé to znají z filtrace. Ponořená trubice v akvariu směruje kolmo nad hladinu a nad ní je trubka ohnutá směrem k hladině. Do spodu trubičky v akváriu se vhání vzduchovadlem vzduch. Ten trubičkou probublává na horu a bublina když stoupá nahoru tak vytlačuje vodu. Tím je voda jednak provzušněná a jednak koluje. Něco podobného bych chtěl udělat u chovné kádě s rybama. Mám vzduchovadlo Aquaforte AP-45. Výkon 45l/h tlak 30Pa. Laicky to chápu tak, že se v trubici vytvoří bublina a její velikost je dána výkonem vzduchovadla a průřezem trubice. Výkon vzduchovadla znám ale nevím jak dojít k optimálnímu průřezu trubice aby vznikající bubliny vytlačovaly co největší mzdožství vody za minutu. Něco podobného jsem viděl u ČOV a tam bych tipoval průměr trubice 30 mm. ČOV mívá vzduchovadlo výkonu 60l/h. Z něho však rozvádí vzduch do více míst v ČOV nejenom do přečerpávající trubice. Takže neumím odhadnou kolik litrů vzduchu jde do této přečerpávací trubice. Můj laický tip je, že pokud mám výkon 45l/h tak bych měl dát přečerpávající trubici průměru 50 mm. Jaký je Váš názor? 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 14.138 (?), 10.4.2019 11:43

Zdravím,

koukněte na YouTube, je tam toho dost, podrobně popsáno, výrobní postupy atd., hledejte např. pod Airlift...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 238.23 (?), 10.4.2019 17:02

Moc děkuji za výpomoc. Hledal jsem všude ale nenapadlo by mne to klíčové vyhledávací slovo Airlift. Teď když to prohlížím a se zatnutými zuby musím přežít reklamy a nervy drásající hudbu na pozadí videí, tak jsem ušetřil čas objevováním ameriky. Čím více bublin tím lépe. Ne jedna velká. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 14.138 (?), 11.4.2019 12:02

Pokud vám jde o velikost bublin a přitom jen o prokysličení vody, podívejte se na netu na difuzory používané v čističkách (jemné bublinky a ca. 10 let bez údržby a zanášení). Jen cena trochu vyšší.:) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika