Plovoucí ostrov v jezírku



host - 57.147 (?)
14.1.2010 12:37

Ba naopak mne to prijde jako pekne vyuziti platovejch flasek, diky krizi se reckylace skoro zastavila a vse se spaluje. A zrovna flasky jsou na to naprosto idealni - vysoky vytlak :-), takrka neomezena zivotnost, dostupnost, neskodny vuci okoli. Nic prirodniho co by dlouhodobe plavalo neznam.

Docela mne to inspirovalo ze bych si jich par tech ostruvku udelal - jezirko mam cely den na slunicku. Jen mne to prislo trosku hodne pracne to prosivani, ale asi jednoduseji to nepujde

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?), 13.1.2010 13:08, zobrazeno: 10244x

V minulých jsem hledal témata o vegetaci v zahradních jezírkách, našel jsem mimo jině zajímavý námět na téma plovoucí jezírko, webovky jsou zde , vypadá to zajímavě, vyzkoušel někdo ze čtenářů něco podobného?

Autor stránek je sice trochu  podivín, ale najde se zde několik zajímavých námětů:-))

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 217.147 (?), 13.1.2010 19:52

Ali vyzera to super. Da sa vygooglit aj firma, co nieco take robi vo velkom pod nazvom "ekoostrovy".  Inak som spekuloval nad tym, ze si nieco take spravim, pretoze mam full time slnko na jazierko a chcelo by to zredukovat.

...ja mam takych podivinov rad, ze sa vedia pozriet na veci inymi ocami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 206.136 (?), 14.1.2010 10:55

Nápad je to dobrý, len nerozumiem tomu, prečo sú tam použité plastové fľaše. Tie treba recyklovať, a v prírode radšej používať prírodné materiály. Napr. drevo alebo nejaké rákosie či trstinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 57.147 (?), 14.1.2010 12:37

Ba naopak mne to prijde jako pekne vyuziti platovejch flasek, diky krizi se reckylace skoro zastavila a vse se spaluje. A zrovna flasky jsou na to naprosto idealni - vysoky vytlak :-), takrka neomezena zivotnost, dostupnost, neskodny vuci okoli. Nic prirodniho co by dlouhodobe plavalo neznam.

Docela mne to inspirovalo ze bych si jich par tech ostruvku udelal - jezirko mam cely den na slunicku. Jen mne to prislo trosku hodne pracne to prosivani, ale asi jednoduseji to nepujde

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 206.136 (?), 18.1.2010 7:57

Proti gustu žiaden dišputát. Každý môže použiť, čo sa mu zdá najvhodnejšie. Ja som chcel len vyjadriť názor, že mi je bližšie prírodné riešenie. Predsa plasty sú umelým výtvorom človeka, v prírode len škodia. Prírodných plávajúcich materiálov je veľa, v našich podmienkach by asi bolo najpraktickejšie použiť trstinu.

Plávajúce ostrovy často nachádzame v prírode - sú celkom prirodzenou súčasťou ekosystému. Známe sú napr. trstinové ostrovy na dolnom toku Dunaja, v Rumunsku. Plávajúce ostrovy dokonca stavajú ľudia, napr. v Bangladéši za účelom pestovania zeleniny. Základným "kameňom" je vodný hyacint, ktorého stonky sú duté. Na jazere Titicaca si ľudia stavajú veľké ostrovy z trstiny, na ktorých prežijú celý svoj život.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?), 18.1.2010 11:43

Vezměte si jen, kolik metráků jezírkové folie se spotřebuje na stavbu jezírka :-)), plovoucí ostrov lze samozřejmě vyrobit i z organických materiálů, podobně jako činí indiáni na plovoucích ostrovech na jezeře Titicaca, problém je asi jen v tom, že se jezírko díky odehnívajícímu materiálu promění v nádrž se zahnívajícím organickým materiálem. 

Indiáni na jezeře titicaca nevytváří "věčné ostrovy", aby na nich mohli žít celý život , je nutné aby pilní Aymarové několikrát ročně dosekávali nový a nový rákos a pokládali další a další vrstvy, aby nahradili ty zespoda odehnívající :-)).

Hnití spodních vrstev jim nevadí - ostrovy se lehce pohybují a Titicaca je ohromné. Voda je odplaví. Pokud tedy vlastníme jezírko dostatečné velikosti, je to zajímavé, přírodě blízké řešení . Prošlápnutí plochy ostrova a zaboření nohy do hnijích vrstev rákosu je prý nezapomenutelným zážitkem .  Podotýkám, že hnití rákosu je podstatně pomalejší, než by tomu bylo u nás díky nízké teplotě vody v jezeru Titicaca, ta je v ročním průměru těsně nad 10 stC.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 111.132 (?), 18.1.2010 14:43

Nápad dobrý, ale má myslím jednu chybu. Není tam pevný rám, ke kterému by se daly přichytit (např. drátem) oddenky toho orobince. Myslím, že až orobinec trochu poporoste, klesne na bok a bude po parádě. Přesně tohle jsem totiž zažil, když jsem orobincem osazoval břeh rybníka - musel jsem ty oddenky asi 3x narovnávat a různě zatěžovat kamením, aby orobinec rostl rovně, pořád se to chtělo pokládat na bok. Škoda, že tam není foto z následujícího roku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
trilobite - (21) - 178.7 (?), 22.3.2010 11:02

Já bych to neviděl tak černě. Orobinec má silné kořeny, měl by to prorůst a uchytit se právě v té geotextili. Taktéž v jezírku se uchytil do geotextilie a nemá problém ani s vichřicí či orkánem.

Nápad je to hezký, zvážím to také.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika