Parametry geotextílie a fólie



xsi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (218) - 249.137 (?) 
19.7.2009 19:49, zobrazeno: 6195x

Dobrý den. Kopu jezírko o rozměrech 6x3m s asi 1m hloubkou. Zajímalo by mě, jakou tloušťku fólie použít a jaký druh geotextílie. Asi 3m od kraje je vzrostlá třešeň a cca 15m vzrostlé lípy. Podklad je pískový. Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228) - 30.67 (?), 20.7.2009 9:11
Dobrý den. Byl jsem ve Vaší situaci (podobné rozměry jezírka, stejné otázky a pochybnosti) asi před dvěma měsíci. Lákaly mě různé akční ceny na 0,5mm fólii (od 49 Kč/m2), nakonec jsem se však rozhodl pro 1mm tloušťku a myslím, že jsem udělal dobře. Předělával jsem malé jezírko, kterému psi prorazili drápy fólii, takže jsem musel vše dělat opravdu poctivě, aby to napříště vydrželo jejich přístup... Výkop jsem celý vysypal/vymazal pískem (drží i na velmi šikmých stěnách překvapivě dobře, tedy když je mokrý), na to jsem dal ještě různé zbytky Mirelonu a fólií, dále 200 gr. geotextile. Na to jsem pak natáhnul fólii a po jejím urovnání jsem ji i z vnitřku jezírka vyložil druhou vrstvou geotextilie. Teprve na to jsem pak do jezírka navážel kačírek a ukládal kameny. Jsou to zatím sice, jak jsem psal, jen asi dva měsíce od realizace, ale psi jsou v jezírku takřka od rána do večera (rybičky=psí televize) a zatím (ťukám na nohu od stolu) bez problému. Tu fólii jsem nakonec taky koupil v akci, a sice za 109 Kč/m2, což je na 1mm docela dobrá cena. Geotextili jsem však kupoval v tomtéž v hobbymarketu, co fólii, a dost jsem přeplatil. Kupoval jsem metr za 59,- a později jsem zjistil, že ve stavebninách se tentýž materiál prodává za 21 Kč/m2...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
HoldingInfinity - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 47.182 (?), 20.7.2009 11:41

V té geotextilii z vnitřní strany se bude držet bordel... takže pokud nemá tazatel taky pejsky, nedoporučoval bych z vnitřní strany geotextilii...

stejně tak při chovu ryb nedoporučuju vysypávání jezírek kačírkem...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
xsi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (218) - 249.137 (?), 20.7.2009 21:34

Děkuji za rady, půjdu do 1mm a 200gr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 87.26 (?), 31.7.2009 0:51

souhlasim, pouze s tou geotextilii pozor..

to co prodavaji ve stavebninach je neco jineho..sam jsem to tam koupil (300g/m) a kdyz jsem to porovnal z toho hobbymarketu tak ta byla cca 2.5x drazsi, ale taky 2.5x pevnejsi... to ze stavebnin jsem protrhnul palcem u ruky, ale tu z hobbymarketu jsem mel problem proderavet nozem :-).. trochu prehanim, ale skoro..

takze mozna ze stavebnin, ale radeji 2 vrstvy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.7 (?), 4.8.2009 21:38

zdravim geotextilii je mnoho druhu ja jsem ji taky kupoval ve stavebninach a meli tam 6drubu geotextilii tak ja jsem si koupil tu nejhrubci a metr me stal 40kc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika