Odběr vody z potoka pomocí spojených nádob



host - 224.35 (?)
27.7.2013 14:05

spojene nadoby funguju na zaklade rozdielu tlakov rozdielnych vysok hladin. Nemal by bbyt problem to vyuzit na vyrovnavanie hladin. Iba velky prud vody v potoku by pri nespravnej konstrukcii mohol spravit podtlak

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 102.168 (?), 27.7.2013 0:06, zobrazeno: 11124x

Zdravím všechny majitele zahradních rybníčků a posílám vám dotaz. Na odběr vody z potoka nesmí být dle zákona použito čerpadlo. Vlivem sucha mi v jezírku ubyla voda, ovšem za plotem nám teče potok, který je výš. Mohu vodu dopustit hadicí pomocí spojených nádob? Dopustím se tak přestupku? Děkuji všem za odpověď.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 27.7.2013 8:40

Kde není žalobce, není soudce. Když jsme to nevěděli, bylo to OK. Teď to víme a šťourové budou dělat právnické rozklady. Problém je s tou vodou, nevíte kdy do ní kdo načural.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 17.125 (?), 27.7.2013 10:05

Je možnosť ako nebrať vodu priamo z potoka. Dá sa vykopať tzv. chránené odberné miesto, voláme to aj falošná studňa. Studňa sa kope podľa miestnych podmienok do cca 10 metrov od potoka, a to ideálne tak, aby bola v mieste štrkového sedimentu. Robí sa to najmä kvôli zlepšeniu kvality vody, aby neobsahovala ílovité a organické častice a riasy, ktoré upchávajú sací kôš a fitre, poškodzujú čerpadlo. Ďalšia výhoda je, že odberné miesto vzdialené od potoka je chránené pred prípadnou veľkou vodou. V štrkových sedimentoch blízko potoka je väčšinou dostatok vody, takže stačí podľa požiadavky na zásobu vody vykopať cca meter pod úroveň hladiny vody v potoku. Voda z potoka sa prechodom cez pár metrov štrku do veľkej miery prefiltruje. Studňu treba samozrejme jednoducho zapažiť a poctivo zakryť. Do ryhy v zemi sa dá skryť aj prívodný kábel k čerpadlu a hadica.

Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 102.168 (?), 27.7.2013 12:45

Dobrý den Petře.

Toto mne taky už napadlo. Vykopala jsem díru v zemi... Jasně toto mohu udělat, ovšem pokud bych mohla brát vodu z potoka pomocí hadice bez čerpadla, nemusím kopat díru. Nevím, ještě jsem se nerozhodla. Ovšem otázka je, zda mohu odebírat vodu z potoka hadicí pomocí spojených nádob? Bez použití čerpadla... Jinak jezírko mám bez techniky, pouze uprostřed stříká solární fontána. Nemám ani folii, je to díra v zemi tvořená pouze spodní vodou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 224.35 (?), 27.7.2013 14:05

spojene nadoby funguju na zaklade rozdielu tlakov rozdielnych vysok hladin. Nemal by bbyt problem to vyuzit na vyrovnavanie hladin. Iba velky prud vody v potoku by pri nespravnej konstrukcii mohol spravit podtlak

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 102.168 (?), 27.7.2013 14:14

Petře, mám to vyzkoušené, je to jak píšete. Ptám se ovšem na zákon!? Mohu vodu takto doplňovat bez povolení? Jeden konec hadice je v potoce a druhý v jezírku. Voda přitíká. V zákoně jsem našla pouze, že se nesmí použít technické zařízení a hadice toto není...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 34.44 (?), 27.7.2013 21:24

Ano, vodoprávní zákon opravdu říká "technické zařízení". Původně bylo myšleno všechno, kromě kýble nebo hrnku. Tedy, vše co si naberete "rukama", je legální. Vaše otázka se už řešila a není na to konzenzus. V zásadě to legální je...

Je ale nutné čerpat pouze takové množství, aby nebyl ohrožen minimální průtok. Zkuste se zeptat správce povodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 102.168 (?), 27.7.2013 22:58

Děkuji a zeptám se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 217.65 (?), 27.7.2013 9:52
absolvoval jste nekdo ono povoleni? jinak u nas z potoka nikdo povoleni neresi ono je na hlavu zslivat pitnou vodou a uzitkovou nechat tect pryc. tezko rict co by nastalo kdyby to zacal resit nahodny kolemjdouci nebo "prej ici" soused
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika