Neustálý úhyn ryb v jezírku



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
karelka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 215.111 (?) 
23.6.2019 20:09

Tak jestli myslíte toho šílence co nakoupil velké pstruhy a měl je v nějaké 500 litrové nádrži, tak se tomu ani nedivím, že mu ryby ktaré měly 40 cm pošly..., takové množství. To jako chcete srovnávat s kaprovitou rybou jako je karas?...

Tak velký pstruh má dost velkou spotřebu kyslíku, ale lidi si neuvědomují, že ryby se hlavně tráví svými výkaly, zkrátka čpavkem, dusičnany a nakonec dusitany... je to na dlouhé povídání...

Já mám na zahradě staré betonové jezírko které jsem udělal před 40ti roky na pěstování planktonu pro akvarijní ryby, nyní je zpola zavezené kamením. Několik let tam pěstuji a chovám karásky a to v dost velkém počtu, nikdy jsem nic nečeřil, neprovzdušňoval, ani nefiltroval, je na slunci kvůli leknínům a žádné ryby nehynou, ani nelapou po vzduchu, naopak se ve velkém množí...

Každý problém kolem ryb se musí řešit naprosto individuálně...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 225.68 (?), 23.6.2019 20:31

Děkuji všem za rady. Zkusímtedy vyměnit vodu a bez chemie. Určitě Vás budu o výsledku informovat. Ještě jednou díky a hezký večer

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
karelka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 215.111 (?), 23.6.2019 20:54

Vy jste tu vodu ještě nevyměnil?? To zítra zase bude jedna kaput...


Po nakrmení
Po nakrmení
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.140 (?), 23.6.2019 21:18

No nevím, připadá mi málo 2 rostliny na 1,5 m3 vody, i kdyby to jezírko bylo bez ryb. Dvě rostliny si v takovém objemu vody rovnováhu hned tak nevytvoří... O nějakém okysličení v těhle parnech ani nemluvě.      Lída           

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
karelka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 215.111 (?), 23.6.2019 22:36

Milá Lído, já zase vím, že vy srovnáváte akvárium s venkovní nádrží, což nelze.

Venkovní nádrž nepotřebuje v letním období žádnou rostlinu, nebo leknín který by dával rybám kyslík, v nádrži je spousta řas které na slunci silně asimilují, můžete se sama přesvědčit co jde malinkých bublinek čistého kyslíku k hladině, nebo jsou přímo kyslíkem obalené.

Rostliny si rovnováhu hned tak nevytvoří... je úsměvné jak si to vysvětlujete.Nejde přece vůbec o rostliny, ale o aeronbní a anaerobní procesy které v akváriu a v daleko větší míře ve venkovní nádrži probíhaji.

U nás je zatopená pískovna, rybáři tam chodí lovit ryby které se tam postupně vysazují, představte si, že tam neni žádná rostlina, ani přítok vody a přitom je tam několik set kilo ryb...

P.S. nerad bych aby mě někdo chytal za slovíčka, pochopitelně všeho s mírou, ne jako loni kdy nechali rozpálené přerybněné rybníky zpola vyschnout...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 201.214 (?), 24.6.2019 0:26

prve by som vyskusal akvaristicky test... hlavne by som sa zameral na dusitany a amoniak. Niekedy sa v jazierku moze rovnovaha rozkolisat. Napr ak je vela rias, cez den tvoria kyslik, ale v noci spotrebovavaju kyslik. Cez den extremne efektivne viazu CO2 az pH moze stupnut na hodnoty vyse 9. Pri tychto podmienkach moze byt vela toxickeho amoniaku. Zmeral by som aj pH, hlavne k veceru alebo neskoro poobede. Odmerajte aj teplotu. Potom mozeme debatit viac.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.243 (?), 24.6.2019 8:04

Vodu jsem již vyměnil. A docela si to rybky užívaly. Uvidíme co dál :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 20.84 (?), 24.6.2019 8:14

Karas vydrží téměř vše, takže je musíte něčím trávit. Vodu jste vyměnil, takže teď nedělejte nic, ani je nekrmte!! V čem máte zasazené ty lekníny?? V substrátu, v písku nebo kačírku. Pokud jste je dal do nějakého substrátu, tak je pravděpodobné, že to je z něj. Lekníny se dávají do koše nebo nádoby s trochou jílovky. Můžete přidat i trochu rohoviny, ale nic jiného. Leknín je pěkný plevel a za 3 roky ho budete likvidovat. Mj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.243 (?), 24.6.2019 8:34

Lekníny byly v nějaké zemině, dostal jsem je. Dále tam byla i nějaká rostlina s hobby marketu. Příště je tam do kačírku nebo jíloviny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
karelka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (72) - 215.111 (?), 24.6.2019 9:11

Jelikož se tady prolíná několik tázajících které neumím specifikovat..zatocil 50.243, 225.68, možná i jiní, přeji hodně zdaru panu 50.24 na kterého jsem odpovídal jako prvnímu, Karel.

P.S.a ještě poslední radu, já mám 4 trsy leknínu JAMES BRYDON, každý v 20ti litrovém kýbli bez děr a v něm kvalitní pařeništní zeminu, na dně ještě uleželý hnůj, kvetou již měsíc a budou celé léto.Jestli zasadíte leknín do kačírku, jistě to vydrží jestli jeho kořeny dosáhnou někam na živiny, přečtěte si někde jak se sází a do čeho.rádců máte již dost, hezký den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika