Malé akvárium ve skleněné kouli



Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?)
1.8.2010 0:49

Naprostý souhlas, pokud se bjeví někdo známý a chce začít s akvárkem,  vždy se mi zatím podařilo začátečníky přesvědčit k nákupu "instantního setu " Atmana-620, nebo Hagen- Fluval Roma 90, případně komplet setavíme

Zmenší se tak rozčarování a smutek z úhynu rybek

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 13.14 (?), 30.9.2009 7:35, zobrazeno: 76570x

Má někdo prosím zkušenosti s provozem malého akvária ve skleněné kouli? Chtěl bych si takové akvárium bez umělého osvětlení a filttrace dát na stůl v místnosti s dostatkem světla. Můžete mi napsat, jestli mi v takovém akváriu budou růst rostliny, jaké tam můžu mít rybyčky a jak často budu muset měnit vodu? Díky moc.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 98.31 (?), 1.10.2009 20:24

Dobrý den, malé kulaté akvrárium nedoporučuji. Nepřežije vám v něm nic. Je to týrání rybek, které mají nedostatečný prostor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 136.89 (?), 7.12.2009 13:19

Koule je nejnevhodnější akvárium. Není důvod proč by tam neměly růst rostliny, ale problémovost spočívá v tom, že v té kouli je velmi malá plocha hladiny, tedy se velmi špatně okysličuje voda. Předpokládám, že s akvaristikou nemáte zkušenosti, ty je nejlépe získat s akváriem velikosti 60x30x30cm, které je levné a už natolik velké, že s ním nejsou problémy. Jinak platí, že čím větří akvárium, tím menší problémy. Pokud trváte na té kouli, tak tam by měl bez větších problémů přežít jeden sameček betta spendens (bojovnice pestrá). Sameček proto, že je mnohem hezčí než samička a jeden proto, že samečci jsou mezi sebou nesnášenliví a také proto, že koule je příliš malé akvárium. Další výhodou této rybky je, že je to tzv labirinka, která má labirint (překvapivě :-)), kterým dokáže "dýchat" i vzušný kyslík, tedy nepotřebuje tolik kyslíku ve vodě. Koule by měla mít aspoň 5l a měnil bych 1x týdně tak 1/3 vody. Akvárium nesmí být umístěno na slunci, jinak se bude za slunečných dnů přehřívat. Opakuji ale, že koule je to nejhorší akvárium.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 8.12.2009 23:38

Do koule jen rostlinky, rybičky ne, v kulatém prostoru ztrácejí orientaci a vyskakují ven.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?), 1.8.2010 0:36

"bez větších problémů"... Ukažte mi majitele, kterému přežije i labyrintka v "akváriu" tvaru malé koule déle než jednotlivé měsíce... Největším problémem je fakt, že rybka dříve, nebo později chcípne. Nic víc, nic míň.

Obchodníci chápou Beťáky jako spotřební zboží, mám ale pocit, že pokud by beťáky rychle bezbolestně zabíjeli a prodávali je v malých koulích naložené ve formaldehydu, bylo by to lidštější.  Beťák v několikalitrové kouli je ve stejně   přirozeném prostředí, jako človek žijící v telefonní budce, tam bylo také možné přežívat bez větších problémů..
Měl byste někdy vidět beťáky ve velkém akváriu.

Ale na to, co je alespoň náznakem přirozeného prostředí stačí myslím člověku prostý sdlácký rozum.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 179.60 (?), 30.7.2010 16:06

mela jsem sklenene v kouli a rybicky mi pozdechaly protoze koule nesnaseji a jak plavou porad dokola tka se zblazni.nedoporucuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?), 31.7.2010 11:29

Malá akvária jakýchkoli tvarů jsou lidově řečeno na...

Čím menší akvárium, tím obtížnější práce pro udržení stabilních podmínek a tak majitel koupí (nejlépe dětem) malé akvárium a v cyklu dní až týdnů se pravidelně opakuje pohřeb rybiček, asi nejhloupější je prodej "betárií".

Pokud chce mít člověk radost a netrpět výčitkami svědomí, že pomalu vraždí rybičky, není od věci pořídit si malé akvárium v objemu alespoň 50 litrů, tj 40 x 40 x 30-35 cm, to akvárium dlouhé jako předloktí...

Koule je neštěstí a malé objemy vůbec, voda se v nich velmi snadno přehřívá, či chladne, bleskem zezelená řasou.

Pokud nechcete koukat n a zeleným šlemem zakalenoun kouli a pravidelně pohřbívat rybyčky do porcelánového tobogánu, nevyhnete se většímu akváriu, vybavenému alespoň základní filtraci.

Nebo akváriu, které bude obsahovat velké, skutečně velké množství rostlin a velmi malé množství ryb. Neexistuje ale cesta, jak Vám potřebné věci sdělit ve zkratce, podívejte se na již proběhlou diskusi Akvárium bez filtrace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 223.249 (?), 31.7.2010 14:56

Také se připojuji k příspěvkům a zavrhuji malá akvárka.Koule je přímo zrůdnost.Čím menší nádrž tím hůře se udržuje biologická rovnováha, jak je již v této diskuzi uvedeno.Minimálně 50 litrů, ale spíše více.Podle druhu ryb je vhodné také zvolit i odpovídající tvar akvária a to s vyšším či nižším vodním sloupcem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?), 1.8.2010 0:49

Naprostý souhlas, pokud se bjeví někdo známý a chce začít s akvárkem,  vždy se mi zatím podařilo začátečníky přesvědčit k nákupu "instantního setu " Atmana-620, nebo Hagen- Fluval Roma 90, případně komplet setavíme

Zmenší se tak rozčarování a smutek z úhynu rybek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 139.57 (?), 22.11.2010 0:09

A ještě jeden důvod proč ne kouli. Sklo koule nemá v některých místech ani 1mm tloušťku!! Vím z vlastní zkušenosti, kdy mi při čištění projeli "akvariem" obě ruce. Nic příjemného, to vám povím.

Teď máme 160l akvarko, paráda :) Kouli dostal syn s bettou k narozeninám a jeho "Bublinka" se teď rozpíná nadšeně ve velké nádrži a myslím, že si rochní. :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika