Jezírkový vysavač - prosím poradte



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 209.178 (?) 
19.4.2011 10:58

Potřebuji taky vyčistit jezírko. Máte někdo zkušenosti s kombinací Wapky s,,jezírkovým vysavačem,,  Tenhle nástavec pracuje na principu, že tlaková voda, která teče nástavcem vytváří podtlak a přisává nečistoty ze dna a druhou hadicí je odvádí pryč. Na interntu to inzeruje firma Šolc z Lanšrouna a mě to připadá lákavé a je to levnější než origimál jezírkové vysavače.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 246.1 (?), 19.4.2011 11:18

Osobní zkušenost nemám, ale mohu tlumočit zkušenosti ze dvou firem, které jej v minulosti při údržbě jezírek testovaly a používaly. Jak plus uvádějí snad nejvyšší sací výkon z běžně dostupných vysavačů pro jezírka, jako minus docela obtížnou manipulaci se sací hlavicí (trubka+hadice - velká váha), na tuto váhu poměrně malá a úzká sací hubice a velký problém, pokud nasajete např. kámen, který se vám "šprajcne" v sací trubce. Další drobná nevýhoda je, že potřebujete pro wapku zdroj čisté tlakové vody (a to může být někdy problém).

Ale asi jak u každého jiného systému, chtělo by to vyzkoušet. Já jsem si chtěl nechat celý systém předvést jednou firmou, ale než se ke mě dostali, přešli na jiný typ vysavače, takže osobní zkušenost vám nesdělím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 161.93 (?), 29.6.2011 16:15

vysávání folie je jasné, co s regenerační zónou, kde je kačírek, kde se kal usazuje mezi kamínky

vysáváte? jak?

díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Martin Hrkal - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1463) - 73.81 (?), 29.6.2011 16:43

Potřebujete na začátek sací hadice napojit štěrbinovou koncovku, která zabrání nasávání kačírku (i když tady záleží na frakci, kterou v jezírku máte) do komory vysavače- viz obrázek


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 161.93 (?), 29.6.2011 18:11

děkuji za reakci

na povrchu mám frakci 16/32, to by mohlo fungovat, tak ještě vybrat ten správný vysavač

zatím se jeví optimální Pondovac 4 s dobrými referencemi, mám jezírko 100m2, hloubka max 2,4m 1/3 hladká plocha, 2/3 kačírek

doporučíte něco jiného?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ori - (36) - 187.3 (?), 29.6.2011 22:39

Jednoznačně zvolte dvoukomorový vysavač. Stejný stroj jako Pondovac4 je Gardena SR2000, jen jiné barvy. Tu mám a jsem spokojený, předtím jsem měl možnost vyzkoušet (dlouhodobě) také jednokomorovou verzi a pro jezírko vašich rozměrů bych ho nikdy nezvolil. Ještě že jsem ho měl jen půjčený a odpadla mi tak starost s jeho následným prodejem. Sám mám něco přes 100 m2, ca polovina hladké dno, polovina kačírek. Rozumné nastavování hadice nad rámec originál balení je také možný, mám s tím zkušenost - to pro vaši hloubku 2,4 metru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 57.149 (?), 30.6.2011 7:42
Ja mel ted pujceny pondovac 3 a to byla tedy katastrofa, musim rict ze sem nidky predtim nic s vysavacem nedelal takze to byla moje prvni zkusenost. Prvni problem - odtokova hadice musi byt vzdy niz nez vysavac - docela problem, nakonec to bylo tak ze sme vysavac meli na zidli aby byl trosku ve vysce. Nevim jestli to bylo timto asi pomerne pouzivanym kusem z pujcovny ale vysavani kdy vysavac vypusti vodu se snad ani neda rict vysavani - skoro to nevysava. Mame kacirek 8/16 zasypany nahore 16/32 a chtel sem odsat takove castice co se rozviri kdyz clovek vleze do vody, ale to proste neslo - ta uzka hubice co tady ukazoval pan Hrkal je sice fajn ale drobny kacirek se pricucne hned na jeji usti a ucpe ji, takze to jsem vzdal. Aspon jsem chctel vysat sikminy koupaci zony, kde je cistafolie, to celkem slo ale cca v 1,5m prevyseni (1m hloubky vody) uz vysavac podaval velmi mizerny vykon. Nakonec k zavrseni tetu uspesne akce (ale to je moje chyby) mne do hlubin upadla samotna hubice s kartacem :-) a jelikoz jezirko ma 2,5m hloubky musela nastoupit "potapeci" akce. Takze ja jsem tam kde jsem byl - kal mezi kacirkem vysat nedokazu asi zadnym vysavacem - jak to resite ostatni?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.234 (?), 30.6.2011 7:55

Aj ja by som potreboval vysavač, ale na kup. jazierko s plochou dna cca 15x8m, presny obdlžnik o hlbke 2,2mvyfoliovany bez štrku, najlepši by mi bol čosi ako automat na bazeny so stieracím valcom vpredu.Su tam tri gule ktore ale pri malom sklone dna nestihaju tak hladam čosi k tomu.Su tam aj koi do 70 cm, takže nie som si isty či bežny bazenovy vysavač zvladne nasat aj väčšie nečistoty a do hobby veci typu pondovac by som nešiel...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
exn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 246.1 (?), 30.6.2011 10:53

Zkuste se podívat po Zender USS 3000. V polovině měsíce jej budu mít půjčený na odzkoušení od známého, pak můžu napsat zkušenosti. První dojmy byly zatím vynikající, táhne z velké hloubky a má i poměrně slušný výtlak, takže výškově "utopená" jezírka nejsou problém (jako u Pondovacu). Bohužel volně nasypaný kačírek Vám asi vysaje, pokud dáte úzkou sací štěrbinu, stejně vám ten kačírek přicucne. Tento vysavač používá membránové čerpadlo, takže i velké a pevné částice typu kámen nejsou problém. Cenově je to na více než polovině jako jsou profi-vysavače, parametrama na tom bude zřejmě dobře. Jakmile budu tento vysavač mít k dispozici, dám sem své dojmy, příp. fotky, video, uvidíme...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.234 (?), 30.6.2011 13:48

nemam kačirek, takže by to malo byt v pohode

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika